Nowoczesne wnętrza z osobowością w Tarnowskim mieszkaniu

U podnóża ruin średniowiecznego zamku, willowej dzielnicy Tarnowa znajduje się dom, a w nim dwupoziomowe mieszkanie. Choć jest urządzone nowocześnie, to ma wyrazisty charakter.

Właścicielka mieszkania - młoda i bardzo dynamiczna osoba - oczekiwała nowoczesnej, ale niezbyt krzykliwej stylistyki. Bardzo zależało jej na wyborze trwałych i efektownych materiałów wykończeniowych, które zbudują wyrafinowany klimat wnętrza i będą doskonałym tłem do ekspozycji dzieł sztuki. Projektanci postawili zatem na nowoczesność, ale nie bezosobową, jak to często bywa we współczesnych wnętrzach. To mieszkanie ma charakter.

Wystrój dobrze przemyślany

Na parterze domu znajduje się strefa dzienna: salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią oraz toaleta. Otwarta klatka schodowa wiedzie na piętro, na którym, po wyburzeniu niektórych ścian, wygospodarowano część prywatną - sypialnię, garderobę i gabinet oraz łazienką. Do pomalowania ścian architekci wykorzystali ceramiczne farby. Ciekawym urozmaiceniem dla gładkich, jednobarwnych powierzchni stały się tapety. W korytarzu zastosowano dyskretną okładzinę marki Khroma, na klatce schodowej na piętrze artdecowski motyw z kolekcji Contemporary Restyled od Cole&Son. Obie łączy geometryczny wzór, świetnie współgrający z szaro-białymi kaflami Mutiny zaprojektowanymi przez Patricię Urquiolę.

Podłogi tarnowskiego mieszkania wykonano z najwyższej klasy dębowego drewna, a zabudowy meblowe z orzechowego forniru. Dzieło lokalnego stolarza świetnie prezentuje się w towarzystwie minimalistycznych spieków kwarcowych Laminam z serii Filo, które położono w łazience. Niezwykle szykownym i efektownym elementem są również powierzchnie z polerowanej stali i chromu.

Sztuka we wnętrzu

Najbardziej osobistym akcentem mieszkania są rysunki, grafiki, obrazy i rzeźba. W każdym pomieszczeniu znalazło się miejsce na unikalną ozdobę, która dopełnia portret właścicielki. W sypialni umieszczono wyraziste płótna Zbigniewa Nowaka przedstawiające kobiece sylwetki, a przy wejściu do mieszkania dwie barwne akwarele. Nawet w łazience znalazło się miejsce na czarno-białą abstrakcyjną grafikę. Honorowe miejsce w salonie zajmuje rzeźba autorstwa Marii Niewiadomskiej – pół twarzy wyprofilowanej w autorskiej technice. Motyw ażurowej konstrukcji został podchwycony przez architektów, czego dowodem jest oryginalna wolnostojąca umywalka w dolnej łazience, żyrandol nad schodami, a nawet drobne dekoracje (misy na owoce). Wszystko w tarnowskim apartamencie tworzy harmonijną i przemyślaną kompozycję.

Projekt: Małgorzata i Andrzej Bacik, Pracownia Projektowa MM Architekci
Stylizacja: Anna Bacik
Wykonawca: Andrzej Majer

Więcej o:
Copyright © Agora SA