Gdynia Design Days 2016 - dla dzieci i dla biznesu

Gdynia Design Days to festiwal na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych? Czego mogą spodziewać się młodzi przedsiębiorcy? Zobaczcie!

1 lipca startuje nasz ulubiony festiwal - Gdynia Design Days. Jak co roku, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Hasłem tegorocznej, 9 już edycji Gdynia Design Days jest "Odzyskane". Organizatorzy chcą, abyśmy zaczęli myśleć o Polsce jako o kraju nadmorskim. Przygotowali liczne warsztaty i wystawy.

O WYSTAWACH NA GDYNIA DESIGN DAYS 2016 PRZECZYTACIE TU>>

Gdynia Design Days 2016 dla młodszych i nieco starszych dzieciaków

Oczywiście i tym razem, nie mogło zabraknąć wydarzeń dla dzieci. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowano interaktywną wystawę Kids Design Space. Zobaczyć będzie można na niej 14 prototypów, powstałych dzięki współpracy dzieci z najlepszymi polskimi projektantami. Punktem wyjścia dla projektantów były dziecięce koncepcje inspirowane m.in. eksperymentami pana Kleksa, przygodami superbohaterów czy życiem owadów.

Festiwal Gdynia Design Days to również niepowtarzalna okazja do uczestnictwa w specjalnych, pobudzających kreatywność warsztatach. Organizatorzy przygotowali szeroką ofertę dla młodszych i nieco starszych dzieciaków. Tematyka warsztatów skupiona została wokół hasła przewodniego – odzyskane. Budowanie modeli gdyńskiej żaglówki czy kulinarne eksperymenty staną się okazją by nie tyle przypomnieć, co opowiedzieć, najmłodszym o tradycyjnych technikach rzemieślniczych i relacji człowieka z morzem wczoraj i dziś. Realizowane w ramach warsztatów zadania pomogą rozwinąć umiejętności manualne i pobudzą wyobraźnię. Projektowanie, konstruowanie, animowanie i budowanie jest przecież doskonałą zabawą. W programie przewidziane są również oprowadzania po wystawach festiwalowych dedykowane właśnie najmłodszym odbiorcom.

Kids Design SpaceKids Design Space Fot. mat. prasowe / Kids Design Space

Gdynia Design Days 2016 dla biznesu

Wspieranie młodych przedsiębiorców to znak rozpoznawczy festiwalu Gdynia Design Days. Spotkania, warsztaty, panele dyskusyjne dedykowane są przedsiębiorcom, którzy dopiero zaczynają przygodę z tworzeniem własnej firmy w sektorach kreatywnych. Podczas modułu szkoleniowego Stwórz i Sprzedaj, zaproszeni eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami oraz pokażą, jak nabrać wiatru w żagle.

Design językiem biznesu

 Podczas spotkań i warsztatów pt. Design Językiem Biznesu wraz z zaproszonymi ekspertami, takimi jak Przemysław Powalacz (Geberit) czy Wojtek Ławniczak (Service Design Polska), pokażemy dlaczego warto współpracować i jak to robić, żeby osiągać zamierzone rezultaty. Celem wydarzenia jest przekazanie praktycznych narzędzi, dostarczenie inspiracji i rzeczywistych przykładów ze świata biznesu oraz stworzenie przestrzeni do networkingu. Odbiorcami będą zarówno przedsiębiorcy pragnący zgłębić temat roli designu w rozwoju i wzmacnianiu biznesu, jak również projektanci, dla których będzie to przestrzeń do spotkań z biznesem i rozmów we wspólnym języku.

Uzupełnieniem wydarzenie będzie Design Safari - terenowe warsztaty w obszarze miejskim mające na celu odkrywanie oraz analizę nowych trendów i zmian w designie na rzeczywistych przykładach. Zmian, które mogą stać się inspiracją do nowych działań, produktów czy biznesu.

Inne wybrane wydarzenia

Z pośród kilkuset zgłoszeń nadsyłanych w trybie otwartego naboru organizatorzy wybrali 40 propozycji najlepiej wpisujących się w założenia tegorocznej edycji festiwalu. Warsztaty, wykłady, projekty prowadzone przez projektantów, dydaktyków i animatorów skierowane będą zarówno do profesjonalistów, studentów, amatorów, dorosłych i dzieci. Program uzupełnią wystawy i projekty realizowane w trakcie trwania festiwalu. Zapraszamy na:

  • Weekend z tkaniną (9-10 lipca)
  • Warsztaty stolarskie
  • Warsztaty budowy Hydroponicznego Systemu Recyklingu Wody
  • Warsztaty QANANI - plastik z odzysku i plecionkarstwo
  • Zaprojektować morski zapach
  • Re – cover: projektowanie odzieży dla bezdomnych

Więcej na: gdyniadesigndays.eu
FB: facebook.com/gdyniadesigndays
Instagram: @gdyniadesigndays

Festiwal Gdynia Design Days 2016 odbywać się będzie od 1 do 10 lipca. Centrum festiwalowe znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Zapraszamy serdecznie!

Gdynia Design Days 2015 [WIDEORELACJA]

Więcej o: