PURO Hotel Warszawa - wnętrza pełne sztuki i stołecznych smaczków

W nowym PURO Hotel Warszawa teraźniejszość spotka się z przeszłością i przyszłością miasta. Wszystko za sprawą niesamowitych artystycznych kolaży Olki Osadzińskiej.

Do hoteli sieci PURO mamy szczególną słabość. Zrozumie to każdy miłośnik dobrze zaprojektowanych, oryginalnych przestrzeni. W każdym z hoteli (w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu czy we Wrocławiu) jest elegancko, lecz nie sztywno. Przestrzeń wspólna nie jest nudnym hotelowym lobby, ale kojarzy się z... kawiarnią. Czuje się ideę otwartego domu, w którym zawsze dużo się dzieję. Pełno tu przedmiotów i historii. 

Już we wrześniu 2019 roku otwarty zostanie pierwszy hotel PURO w Warszawie. Budynek w samym centrum miasta (przy ul. Widok 5/7/9) zaprojektowało uznane biuro JEMS architekci. 

Mapy i kwiaty

Wnętrza PURO Hotel Warszawa będą ukłonem w stronę bogatej historii miasta. Ściany całego parteru (restauracji oraz lobby) pokryją zdobienia zaprojektowane przez Olkę Osadzińską. Będą to artystyczne kolaże - archiwalne mapy Warszawy połączone zostaną z botanicznymi elementami. Całość zostanie utrzymana w delikatnych barwach nawiązujących do kolorów stolicy.

Kolaże Olki Osadzińskiej dla PURO Hotel WarszawaKolaże Olki Osadzińskiej dla PURO Hotel Warszawa mat. prasowe

Projekt zdobień ściennych dla warszawskiego hotelu PURO był wspaniałym wyzwaniem i bardzo osobistym wyzwaniem – od lat oprowadzałam po Warszawie zagranicznych gości, starając się pokazać im miasto, które znam, a które nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Warszawa to historia, energia, kreatywność i nieustanna transformacja – spojrzenie na stare mapy, na których jak na dłoni widać zmiany krajobrazu i historii – zachęca do tego, by potraktować Warszawę jak żywy organizm i rozpocząć swoje własne poszukiwania tego, czym jest miasto. Proust mówił, że prawdziwa odkrywcza podróż, to nie poszukiwanie nowych lądów, a nowego spojrzenia i do tego chcemy zachęcić odwiedzających – mówi Olka Osadzińska. 

Mapy wykorzystane przez Olkę do projektu to oryginalne dokumenty sporządzone w różnych językach obcych - francuskim, rosyjskim, niemieckim, czeskim oraz angielskim.
Źródłem inspiracji artystki była zatem historia Warszawy oraz jej związki z innymi europejskimi metropoliami.

Kreowanie doświadczeń

Za projekt wystroju wnętrz warszawskiego hotelu PURO odpowiedzialni są architekci z londyńskiego studia DeSallesFlint. Jak przy poprzednich projektach, również i tu nadrzędnym celem było kreowanie doświadczeń i dostarczanie inspiracji. PURO pomaga odkryć prawdziwą duszę miasta – jej fragmenty zamknięte są we wszystkich elementach projektu, od tkanin i dywanów, przez łączenie roślin i surowych materiałów. Hotel sam w sobie jest podróżą przez artystyczny proces jego twórców.

ZOBACZCIE, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ WNĘTRZA HOTELU PURO W WARSZAWIE>>Więcej o: