Kreatorzy mody projektują dla domu

Stroją najpiękniejsze kobiety świata oraz nasze domy. Wielcy kreatorzy nie ograniczają swojego talentu tylko do projektowania ubrań. Tworzą zjawiskowe kolekcje wnętrzarskie, które słowu ?design? nadają nowe znaczenie.
Tapeta Peacock czyli Paw, z najnowszej kolekcji firmy Osborne & Little. Dostępna w czterech wersjach kolorystycznych. Tapeta Peacock czyli Paw, z najnowszej kolekcji firmy Osborne & Little. Dostępna w czterech wersjach kolorystycznych. fot. serwis prasowy

Ach ten wzór - Matthew Williamson

fot. serwis prasowy

Imię: Matthew

nazwisko: Williamson

ur. 23.10.1971

Cechy stylu: bogate wzory, mocne kolory, glamour doprawiony szczyptą nonszalancji

Na swoim pierwszym pokazie przedstawił zaledwie czternaście modeli sukienek. Jednak były tak wyraziste i nowatorskie, że Mattew Williamson od razu wskoczył do czołówki haute couture. Sławę przyniosły mu wielobarwne wzory, które stosuje z niezwykłym wyczuciem, nigdy nie ocierając się o granicę kiczu. Nic dziwnego, że to właśnie do Williamsona zwróciła się angielska firma Osborne & Little, światowej sławy producent tkanin i tapet, o stworzenie nowych wzorów. Projektant zaproponował motywy pawich piór, kolibrów, smoków, nasycone kolory oraz złoto. W świecie minimalizmu stały się hitem.

 

 fot. serwis prasowy

Pegasus poduszka z motywem skrzydlatego konia na mocnym, złotym tle.

 fot. serwis prasowy

Cheetah tkanina welurowa, której wytłaczany wzór inspirowany jest cętkami geparda. Osborne & Little

Mingskatable ten orientalny w formie stół wykonany został z... desek skateingowych, które pokryte zostały siedmioma warstwami laki. W pracy nad tym projektem Castelbajac współpracował z francuskim duetem LAQ. Mingskatable ten orientalny w formie stół wykonany został z... desek skateingowych, które pokryte zostały siedmioma warstwami laki. W pracy nad tym projektem Castelbajac współpracował z francuskim duetem LAQ. fot. serwis prasowy

Książe stylu - Jean-Charles de Castelbajac

fot. serwis prasowy

Imię: Jean-Charles

nazwisko: de Castelbajac

ur. 28.11.1949

Cechy stylu: połączenie klasycznej elegancji z motywami w stylu pop

Ubierał Johna Lennona, Madonnę i... Jana Pawła II. Jean-Charles de Castelbajac, francuski arystokrata posługujący się tytułem markiza, z jednej strony zachwyca nienaganną elegancją, z drugiej zaś szokuje ostrymi kolorami i motywami przynależącymi do estetyki pop. Castelbajac od wielu lat kieruje swoje zainteresowania w stronę urządzania domu. Wykorzystuje tu swoje umiłowanie rysunku ? niektóre meble wydają się być narysowane cienką kreską. Nie brakuje też odniesień do malarstwa króla pop-artu Andy?ego Warhola.

 fot. serwis prasowy

Seria mebli z plastiku ozdobiona motywami graficznymi. 1. Fotel Protect me 2. Krzesło Me, my friends 3. Biurko JC

 

 fot. serwis prasowy

Angee reedycja klasycznego francuskiego krzesła kawiarnianego z 1900 roku,

Fermob

 fot. serwis prasowy

Klasyka a rebours - Jean Paul Gaultier

fot. serwis prasowy

Imię: Jean Paul

nazwisko: Gaultier

ur. 24.04. 1952

Cechy stylu: zerwanie z konwencją, mocny wizualnie przekaz, balansowanie na granicy kiczu

W swoich projektach modowych Jean Paul Gaultier przyzwyczaił nas do tego, że konsekwentnie szokuje. Ubierał, rozbierał, projektował kostiumy teatralne i filmowe. Często sięgał po motywy z przeszłości, do jego ulubionych części garderoby bez wątpienia można zaliczyć gorset. Natomiast we wnętrzach Gaultier skierował swoje projekty w stronę klasyki. Nie byłby jednak sobą, gdyby nie dosypał do niej szczypty pieprzu. Wprowadził graficzne wzory, w tym inspirowane tatuażem, wiele mebli i dodatków wykonanych jest z aluminium.

 fot. serwis prasowy

Ben Hur fotelik. Jego prototyp Gaultier  zaprojektował już w 1991 roku, jednak do produkcji wprowadzony został dopiero 20 lat później

Kolekcja Jean Paula Gaultiera dla firmy Roche Bobois.

 

 fot. serwis prasowy

Paravent szafa wyprodukowana w limitowanej edycji 250 egzemplarzy. Konstrukcja ramy wykonana jest z posrebrzanego aluminium. Dekoracja wewnątrz inspirowana jest motywem tatuażu.

 fot. serwis prasowy

Diable ruchome lustro

Fiamatti jedna z pierwszych kolekcji dla domu autorstwa Rosity Missoni. Fiamatti jedna z pierwszych kolekcji dla domu autorstwa Rosity Missoni. fot. serwis prasowy

Królestwo pasków - Missoni Home

fot. serwis prasowy

Nazwa firmy: Missoni Home

rok założenia: 1981

twórcy: Rosita i Ottavio

Missoni, ich dzieło kontynuują dzieci oraz wnuki

Cechy stylu: wielokolorowe wzory, w tym najczęściej używane paski i zygzaki

Gdy rodzina Missonich ponad 50 lat temu zaczynała swoją przygodę z modą, nikt nie spodziewał się, że w sensie dosłownym zaprowadzi ją ona na salony. Po sukcesie w szyciu ubrań Missoni, z charakterystyczną dla siebie werwą, przerzucili się na design. W 1981 roku założyli Missoni Home. Do wnętrz wprowadzili swoje ukochane paski oraz motywy kwiatowe w skali makro. Większość wzorów charakteryzuje się żywymi, nasyconymi kolorami. Obcując z meblami i dodatkami Missoni Home, mamy wrażenie, że bezustannie obchodzimy święto radości.

 fot. serwis prasowy

Liuva dywan w charakterystyczny dla Missoni Home wielokolorowy zygzak.

Oprócz różnego typu pasków i zygazków rodzina Missonich uwielbia również motywy kwiatowe.  Co roku w jej kolekcji znajdują się florystyczne printy w bardziej lub mniej realny sposób inspirowane naturą.

 

 fot. serwis prasowy

Olvera puf, który może być również używany na zewnątrz. Nazca puf z kolekcji 2012. Tym razem paski utkano gęsto, na granicy złudzenia optycznego.

Więcej o: