Zielony balkon

Urszula Markiewicz
31.08.2016 15:00
Jak zamienić szary balkon w bloku w miejsce odpoczynku i zieleni? To pytanie spędza sen z powiek wielu z nas. Jeśli chcemy poczuć się jak w pięknym ogrodzie, wystarczy zadbać o swój balkon. Nic prostszego! Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych porad, dzięki którym czas spędzony na tarasie będzie przyjemniejszy.

Balkon - odsłona pierwsza

Jeśli mamy balkon w jednym stylu: czarne ogrodowe krzesła w połączeniu z szarą balustradą i białymi płytkami tworzącymi wystrój minimalistyczny, warto dodać do nich rośliny długoletnie i jednobarwne. Świetnie sprawdzą się tutaj bukszpany i modrzewie.

Zielony balkon.Fot. Norbert Banaszyk

Elegancki balkon

Elegancki balkon jest marzeniem każdego z nas. Wiosną, latem i początkową ciepłą jesienią to częste miejsce spotkań towarzyskich. Jeśli cenimy sobie prywatność, świetnym rozwiązaniem będą tuje, które odizolują nas od niechcianych spojrzeń sąsiadów.

Jakie dodatki do balkonu?Fot. Damian Osak

Balkon - patio

Balkon przypominający meksykańskie patio jest w ciągle w modzie. Przy aranżacji naszego tarasu w tym stylu może nam pomóc posadzenie tytoniu ozdobnego, kwitnącego bardzo kolorowo, jak również postawienie zasuszonych kwiatostanów w oryginalnych wazonach.

Balkon i patio.Fot. Damian Osak

>

Zielony balkon to miejsce w którym możemy poczuć się komfortowo wraz z całą rodziną. Dlatego tak ważne by nasz taras odpowiadał wszystkim potrzebom, tworząc oazę spokoju. Nic prostszego! Poniżej prezentujemy 18 dodatków, dzięki którym zielony balkon stanie się prawdziwym kwiatowym salonem.

Więcej o: