Drogie i tanie lampy do mieszkania - czy widzisz różnicę?

Martyna Trębacz
16.01.2017 18:00
Właśnie przymierzasz się do aranżacji mieszkania? A może zastanawiasz się, którą lampę wybrać do swoich wnętrz? Jeśli tak, mamy dla Ciebie mały quiz. Wybraliśmy do mieszkania podobne lampy w zupełnie różnych cenach. Jesteśmy ciekawi, czy potraficie zgadnąć, które lampy kosztują nie więcej niż 220 złotych, a za które trzeba zapłacić nawet ponad 7 tysięcy złotych?

Stylowe lampy do mieszkania - które są tańsze?

Lampa do mieszkania to nie tylko konieczny element wyposażenia każdego domu, ale także wspaniała dekoracja, która tworzy klimat i niezwykłą atmosferę. Poza tym, im lepiej oświetlone mieszkanie, tym jest przytulniejsze i przyjazne dla jego mieszkańców. Odpowiednie światło ma również wpływ na nasze samopoczucie. W ciemnych pomieszczeniach brakuje nam energii, której dostarcza słońce, dlatego czujemy się ospali i znużeni. Jasne, dobrze oświetlone wnętrza wprawiają w lepszy humor, dlatego warto przywiązywać wagę do odpowiedniego oświetlenia. Rynek oferuje różnego rodzaju lampy do mieszkania, tak, by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Co ciekawe, z pozoru podobne do siebie lampy mogą różnić się ceną nawet kilka tysięcy złotych. Jesteś ciekawy, czy potrafisz rozpoznać, które lampy kupisz już za kilkaset złotych, a za które będziesz musiał zapłacić kilka tysięcy? Poniżej znajdują się dwie podobne do siebie lampy. Jedna z nich kosztuje zaledwie 219 złotych, podczas gdy druga aż 7031 zł! Widać różnicę?

Drogie i tanie lampy do mieszkania - czy widzisz różnicę?fot. kolaż/homebook

Która lampa kosztuje 199 zł, a która 1489zł?

Jak widać, ceny lamp bywają mylące i czasem naprawdę trudno stwierdzić, które z nich kosztują więcej, mimo, że różnica wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Bywa, że zafascynowani stylem lampy wydajemy na nią krocie, podczas gdy podobna lampa dostępna jest w dużo niższej cenie. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej cenom lamp i dopiero wtedy zdecydować która opcja  - tańsza czy droższa - jest dla nas korzystniejsza! Potrafisz odgadnąć, która lampa na zdjęciu kosztuje ponad tysiąc złotych więcej od drugiej?

Drogie i tanie lampy do mieszkania - czy widzisz różnicę?fot. kolaż/Homebook

Porównujemy ceny lamp - która z nich kosztowała mniej?

Choć trudno w to uwierzyć, na rynku dostępnych jest wiele podobnych lamp w różnych cenach. Nasz test pokazuje, że podobną lampę można kupić nawet kilkadziesiąt złotych taniej, dlatego warto zastanowić się, która lampa jest dla nas bardziej odpowiednia. Oczywiście, nie należy przy tym zapominać, że cena lampy jest także zależna od jej marki, a co za tym idzie - jakości. Nie zawsze jednak warto wybierać te droższe modele. Poniżej przedstawiamy dwie łudząco podobne lampy do mieszkania w kolorze białym. Różni je przede wszystkim... cena! Choć trudno w to uwierzyć, jedna lampa kosztuje 139 zł, podczas gdy druga... 1485 zł! Potrafisz wskazać, która z lamp jest droższa?

Drogie i tanie lampy do mieszkania - czy widzisz różnicę?fot. kolaż/Homebook

Nasz quiz pokazuje, że czasem ciężko na pierwszy rzut oka wskazać, które produkty kosztują krocie, a za które zapłacimy niewiele ponad 100 zł. Poniżej przedstawiamy propozycje produktów, które idealnie sprawdzą się jako dodatki do mieszkania, i co ciekawe, dostępne są w skrajnie różnych cenach. Celowo dobraliśmy produkty dostępne za kilkaset złotych oraz te, za które trzeba zapłacić kilka razy więcej. Sprawdź, czy potrafisz wskazać prawdziwą cenę produktów, które dla Ciebie wybraliśmy!

Więcej o: