Dodatki do mieszkania inspirowane Londynem

Martyna Trębacz
17.08.2017 16:00
Mieszkanie inspirowane różnymi zakątkami świata to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Zwłaszcza miłośnicy podróży chętnie ozdabiają swoje mieszkania dodatkami, które kojarzą się z ulubionym krajem lub kulturą. Dużym zainteresowaniem cieszą się dodatki inspirowane Londynem. Słynna czerwona budka telefoniczna, zegary, lampy nawiązujące do stacji metra londyńskiego czy fotel z motywem brytyjskiej flagi to idealny sposób, by mieszkanie nabrało londyńskiego klimatu.

london, mieszkanie, wnętrza, dodatki
fot. Homebook/kolaż ładny dom

Pamiątki kojarzone z Londynem stały się inspiracją dla dekoratorów wnętrz, dzięki czemu bez problemu można dziś udekorować swoje mieszkanie dodatkami kojarzącymi się ze stolicą Wielkiej Brytanii. Najpopularniejszym motywem kojarzonym z Londynem jest czerwona budka telefoniczna. Motyw ten znaleźć można zarówno na zegarach, obrazach, jak i witrynach czy lustrach. Ciekawym pomysłem do dekoracji mieszkania jest także lampa, która swoim kształtem i wyglądem nawiązuje do rozbudowanej stacji metra londyńskiego.

Wybór dodatków inspirowanych Londynem jest naprawdę szeroki. BY jednak uniknąć chaosu i przepychu, trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Poniżej prezentujemy wybrane przedmioty, dzięki którym niezależnie od szerokości geograficznej można poczuć się niczym w samym centrum Londynu.

Więcej o: