Szczoteczka soniczna - co to jest i czym różni się od zwykłej?

Karolina Mucha
12.07.2018 10:00
Wszystkim zależy na utrzymaniu higieny jamy ustnej na jak najwyższym poziomie. Warto więc wiedzieć, że miano najlepszych szczoteczek elektrycznych na rynku zyskują coraz częściej modele soniczne. Sprawdziliśmy, czym się charakteryzują i co różni je od tradycyjnych szczoteczek.

Szczoteczka soniczna - co to takiego?

Szczoteczka soniczna
Fot. RTV euro AGD, Philips materiały producenta

Soniczne szczoteczki elektryczne są najskuteczniejsze i najdelikatniejsze. Dzięki szybkim ruchom włókien czyszczą zęby z wielką precyzją. Z łatwością docierają do najtrudniej osiągalnych przestrzeni między zębami. Warto podkreślić, że tradycyjne szczoteczki elektryczne wykonują około 5600-8800 ruchów, a szczoteczki soniczne od 31000, aż do 62000 ruchów pulsacyjno-wymiatających.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Po uruchomieniu szczoteczki zaczyna pracować umieszczony w niej generator wytwarzający fale dźwiękowe, które rozchodzą się w mieszaninę wody, śliny oraz pasty do zębów. W efekcie powstają liczne bąbelki. Dochodzą one do najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej, dzięki czemu dokładnie oczyszczone są zarówno zęby, jak i przestrzeń między nimi. 

Zalety szczoteczek sonicznych

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean Smart
Fot. Philips materiały producenta

Szczoteczki soniczne są dobrze wyprofilowane, mają odpowiednio wygięte końcówki. Dzięki ich stosowaniu dziąsła nie odsłaniają się, a delikatne czyszczenie nie powoduje wycierania, ani zdzierania się szkliwa. Szczoteczka zbiera bakterie, które mogłyby spowodować przebarwienia lub nalot na zębach. Szczotkowanie nie wymaga praktycznie żadnego nacisku.

Warto podkreślić, że mycie zębów szczoteczką soniczną nie powoduje obniżania się linii dziąseł, odsłaniania szyjek oraz korzeni zębów. Urządzenie polecane jest osobom z implantami, aparatami nazębnymi oraz z wrażliwością zębów - szczoteczka działa kojąco i daje uczucie masowania dziąseł. Spośród szczoteczek elektrycznych modele soniczne są najłagodniejsze i mało inwazyjne.

Szczoteczka soniczna jest nieco droższa od tradycyjnej elektrycznej, jednak po kilku użyciach przekonacie się, że jest warta swojej ceny. W sklepach znajdziecie modele w standardowych kolorach, a także kolorowe i we wzorki.

Komentarze (74)
Zaloguj się
 • wlodeek

  Oceniono 42 razy 40

  'najbardziej trudne", "najbardziej ładne". Czy ta gimbaza niedouczona nie zna stopniowania prostego? Pewnie stopniowanie przymiotników sprawia jej "najbardziej duży" problem.

 • omizq

  Oceniono 33 razy 29

  A może coś więcej na ten temat? Jakieś konkrety? Nie? Szkoda.

 • niezalany

  Oceniono 20 razy 16

  ostrzegam lojalnie!
  sama szczoteczka fajna, nie tania, ale już cena końcówek (wymiana co najmniej raz na kwartał), to koszt nieprzyzwoity - ok. 60 zł/szt.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 16 razy 14

  Dlaczego mam wierzyć w rekomendację kogoś, kto zarabia na źle czyszczonych zębach?

 • incommunicado1

  Oceniono 20 razy 12

  Możecie przestać wciskać te reklamy bo to już zalatuje Allegro. Jeszcze żądacie kasy za reklamowanie wszelkiego barachła od sandałów po jakieś kiecki

 • johnny-doe

  Oceniono 8 razy 8

  ŻADEN odpowiedzialny dentysta nie poleci szczoteczki do wybielania zębów, ponieważ szczoteczka nie do tego służy. W cywilizowanych krajach pod tego typu bzdurami zawsze jest chociaż informacja: to nie jest porada medyczna, chcesz się czegoś dowiedzieć, idź do kogoś, kto skończył studia medyczne, a nie dziennikarstwo.

 • tesia44

  Oceniono 8 razy 8

  mnie powaliła fraza "dziąsła nie są poddawane recesji". Czy ktoś jeszcze czyta teksty przed ich wypuszczeniem w świat?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX