Korkociąg - praktyczny gadżet. Jaki model wybrać?

KM
20.02.2019 14:00
Kelnerski, elegancki, zabawny czy klasyczny? Korkociągów znajdziemy wiele - to dobra wiadomość, bo wybór nie powinien być przypadkowy. Otwieranie wina ma bowiem ogromne znaczenie. To właśnie w momencie wyjęcia korka z butelki wino po raz pierwszy od dłuższego czasu styka się z powietrzem. Podpowiadamy, jak model wybrać.

Korkociąg kelnerski

To przyjaciel każdego barmana i kelnera. Korkociąg kelnerski określany jest jako najlepszy otwieracz do wina. Gruba spirala osadzona jest w trzonku, a przymocowana do niego rączka umożliwia wyciągnięcie korka z butelki na zasadzie dźwigni. Otwieranie wina tym korkociągiem jest naprawdę proste. Praktycznie bez wysiłku! Wystarczy wkręcić spiralę w korek, oprzeć podpórkę na szyjce butelki i pociągnąć do góry za uchwyt.

Korkociąg typu motylek

Korkociąg typu motylekKorkociąg typu motylek Fot. Pixabay

To najpopularniejszy korkociąg w polskich domach. Wyposażony jest w metalową tuleję, kołnierz, zębatą przekładnią oraz 2 ruchome ramiona, które unoszą się do góry podczas wkręcania śruby w korek. Do otwierania butelki praktycznie nie potrzeba żadnej siły. Opuszczenie ramion korkociągu powoduje wyciągnięcie korka z szyjki butelki.

W tym wypadku warto wybrać droższy model korkociągu, by posłużył nam przez dłuższy czas.

Korkociąg na wesoło

Kto powiedział, że korkociąg musi być nudny? Warto zainwestować w gadżet o oryginalnym wyglądzie, który przykuje uwagę domowników i znajomych. Najdrobniejsze szczegóły mają znaczenie i budują atmosferę spotkania. Otwieracz o niestandardowym wyglądzie może być świetnym pretekstem do rozmowy. Ładny, kolorowy, ale też praktyczny gadżet w postaci korkociągu to także świetny pomysł na prezent, na przykład na parapetówkę.

Zobacz także
  • Jak parzyć kawę w kawiarce? Jak parzyć kawę w kawiarce?
  • Szybkowar - garnek do szybkiego gotowania Szybkowar - jak działa i czy warto go mieć? [CENY]
  • Wazony na wiosenne kwiaty Niedrogie wazony na wiosenne kwiaty [do 50 i do 100 złotych]