Meble blisko natury - korzenie i słoje na widoku są w modzie!

Kasia Żechowicz
23.04.2018 15:20
W wystroju wnętrz coraz modniejsze stają się meble eksponujące naturalny wygląd materiałów. Co to znaczy? Stawiamy na nieobrobione drewno i surowe tkaniny. Wybraliśmy najpiękniejsze meble inspirowane naturą!

Moda na naturalność opanowała nie tylko branżę ubrań i gastronomii (trend eko, vege). Coraz mocniej widać ją również w dziedzinie designu! Meble i dodatki nie muszą już być idealnie wyszlifowane i z połyskiem - wręcz przeciwnie. Preferuje się naturalny wygląd drewna i innych surowców. Słoje i pęknięcia uważane są za atut, a nie wadę obniżającą jakość mebla. Modne są również surowce "po przejściach" - deski noszące znamiona wcześniejszego użytku i fragmenty z odzysku.

Meble i dodatki

Meble "blisko natury" to kierunek, który widać też w polskim designie. Stołek autorstwa Studia Vitamina D wykonany z pieńka i trójkątnej podstawy to jeden z najlepiej rozpoznawalnych przykładów nowej tendencji. Na rynku znajdziemy również inne meble w podobnym stylu, szczególnie warto zwrócić uwagę na modele o niżej wymienionych cechach.

Modne surowce: drewno, bambus, juta

Odcienie: naturalne, stare przebarwienia

Formy: naśladujące naturę np. półki imitujące gałęzie, podstawa stolika w formie korzeni

Modne akcenty: pień jako stołek, przekrój pnia jako dekoracja ścienna lub podstawka

Ceramika: talerze z fakturą, dzbany i wazony naśladujące drzewa i rośliny

Oświetlenie

Dużą rolę w tworzeniu klimatu wnętrza odgrywa oświetlenie. W tym wypadku motyw natury może przejawiać się nie tylko w surowcach, ale również w kształcie lampy. Najczęściej naśladuje ona gałęzie drzew lub liście. Mimo metalowej lub szklanej oprawy, oświetlenie wprowadza do wnętrza cząstkę świata przyrody. Oświetlenie "blisko natury" jest nowoczesne i stylowe, a jednocześnie zgodne z najnowszym trendem.

Modne formy: kształt gałęzi, liści

Modne akcenty: żarówki na widoku przypominające pąki drzew

 

Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • hienawtrampkach

  Oceniono 13 razy 5

  ht tps://weldingmetalscrap.blogspot.com/

 • pawel87

  Oceniono 4 razy 2

  drewniane belki w kominie beda wygladac ladnie ale tylko do pierwszego rozpalenia ognia w kominku, potem konieczny bedzie remont calego domu, o ile straz pozarna przyjedzie na czas...

 • djarev

  Oceniono 2 razy -2

  Nisza dla cwaniaków. Wyprodukowanie takiego mebla kosztuje grosze, a ceny są zwykle wyższe. Aspekt praktyczny i wytrzymałość pozostawiają wiele do życzenia.

 • Oceniono 17 razy -5

  w ogóle teraz takie bardziej naturalne dodatki są w modzie :) ja mam taki drewniany stołek a zaraz obok niego zieloną ścianę z green - designers (model rozszponka) i czuję się jak w moim ukochanym lesie nawet zimą :)

 • cracken001

  Oceniono 17 razy -7

  Takiego SZAJSU,nie postawilbym w domu,nawet za solidna DOPLATA.W Podstawowce,na pracach trecznych robilismy kiedys lampy biurkowe z korzeni...byly o kilka klas LEPSZE od tego SYFU,ktory tu reklamujecie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX