Gadżet, który przewiduje pogodę i warto mieć go w domu - małe stacje pogodowe

Codziennie myślisz, jak się ubrać stosownie do pogody? Nie musisz już włączać telewizora czy komputera, żeby sprawdzić prognozę. Wystarczy mieć w domu stację pogodową. Urządzenie ustali pogodę na kilka najbliższych dni.

Stacja pogody - co to takiego?

Jak sprawdzamy pogodę? Najczęściej w telefonie, za pośrednictwem internetu lub oglądając prognozę w telewizji. Takie informacje jednak nie zawsze są spójne z tym, co widzimy za oknem. Dużo lepiej sprawdzi się termometr ustawiony na zewnątrz. Nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem jest zakup domowej stacji pogody.

Stacja pogodowa to elektroniczne urządzenie, które określa warunki pogodowe w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Urządzenie składa się z bezprzewodowego czujnika, który montujemy na zewnątrz budynku oraz wyświetlacza elektronicznego, który możemy ustawić w dowolnym miejscu w domu.

Stacje pogody do 50 złotych:

Domowa stacja pogody - jak działa?

Stacja pogodowa działa, odbierając specjalne sygnały radiowe. Najpopularniejszym sygnałem jest ten nadawany z Niemiec, który pozwala na automatyczne ustawienie daty i godziny na urządzeniu. W trzech regionach w Polsce – gdańskim, warszawskim oraz krakowskim obsługiwany jest także dokładniejszy sygnał radiowy nazywany szwajcarskim. Ten sygnał określa prognozę pogody na kilka dni do przodu i informuje o zagrożeniach, takich jak silne wiatry czy gwałtowne burze.

Domowe stacje meteo najczęściej działają na baterie. Większość modeli mierzy warunki panujące na zewnątrz, ale też wewnątrz budynku. Czujniki umieszczone poza budynkiem przekazują dane drogą bezprzewodową prosto do urządzenia. Warto zainwestować w urządzenie o wysokim paśmie częstotliwości, dzięki czemu będzie odporne na zakłócenia pochodzące z innych sprzętów. Stacja pogodowa informuje nas o temperaturze, ciśnieniu, wilgotności powietrza, a niektóre modele także o kierunku i prędkości wiatru oraz ilości opadów.

Stacje pogody w przedziale cenowym 50-100 złotych:

Domowa stacja pogodyDomowa stacja pogody Fot. Hama materiały producenta

Zalety stacji pogodowej

Stacja pogodowa ma wiele zalet:

  • pozwala śledzić prognozę na bieżąco, dzięki czemu unikniemy problemu z dostosowaniem stroju lub zaplanujemy wyjazd na krótki odpoczynek za miastem w najbliższych dniach,
  • ułatwi osobom wrażliwym na zmiany warunków atmosferycznych przewidywanie pogody, która może źle wpłynąć na samopoczucie lub zdrowie,
  • informacje o wszystkich parametrach pogodowych: temperaturze, ciśnieniu, sile wiatru i opadach będą dostępne w jednym miejscu,
  • prosta konstrukcja urządzenia,
  • nieduży rozmiar,
  • odporność na działanie czynników atmosferycznych,
  • czułość na zmieniającą się pogodę,
  • smukły wygląd.

Stacja pogody - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając stację pogody do swojego domu, zwracajmy uwagę na czytelność wyświetlacza. To kluczowa kwestia, ponieważ wpływa na wygodę użytkowania stacji. Urządzenie najczęściej wyposażone jest w monochromatyczny ekran, w kolorze szarym lub stonowanej zieleni, które w nocy wymagają podświetlenia. Świetnym wyborem są stacje pogody z kolorowym wyświetlaczem.

Obsługę urządzenia zdecydowanie ułatwia ekran dotykowy, warto przemyśleć zakup właśnie takiego modelu.

Domowe stacje pogody możemy kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Wybierając model do domu, warto określić swoje potrzeby. Stacje pogody wyposażone mogą być w wiele funkcji. Jeśli potrzebujemy jedynie pomiaru temperatury i ciśnienia, nie warto kupować rozbudowanego technicznie urządzenia, którego cena jest kilkakrotnie wyższa.

Stacje pogody w cenie 100-150 złotych:

Stacja meteo w domu - czy warto ją mieć?

Zdecydowanie tak! Wszyscy meteopaci na pewno poczują się pewniej, mając pod ręką domową stację pogody. Przyda się także osobom chorym na serce lub mającym problemy z ciśnieniem krwi.

Stacja pogody zapewni wiarygodne informacje na temat prognozy pogody bez konieczności korzystania z telewizji czy internetu. Domowa stacje meteo określi dokładne warunki atmosferyczne przewidziane dla naszego rejonu zamieszkania. To niedrogie, a bardzo praktyczne urządzenie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA