Podkładki na stół z polskich sklepów

KM
01.08.2018 11:00
Są praktyczne i znajdziemy je niemal w każdym domu. Podkładki chronią stół i blaty kuchenne przed wysoką temperaturą, zabrudzeniami, a jednocześnie są naprawdę ładne. Sprawdziliśmy, jakie modele podkładek możemy kupić w polskich sklepach.

Podkładki na stół - ładne i praktyczne

Podkładka na stół to przedmiot, który znajdziemy w każdym domu. Od zawsze kładliśmy na stole obrusy, serwety, bieżniki, żeby ochronić mebel przed zabrudzeniami, plamami czy zniszczeniami od gorących naczyń. Podkładki świetnie pełnią funkcję dekoracyjną. Znajdziemy je w przeróżnych kolorach, wzorach oraz kształtach. Śmiało możemy dopasować stołowe maty do aranżacji całej kuchni pod względem kolorystycznym lub stylistycznym. 

Wybierając podkładki na stół do kuchni warto wziąć pod uwagę to, do czego będą nam one najbardziej potrzebne. Jeśli głównie zależy nam na ozdobieniu kuchennego stołu, śmiało możemy poszaleć z kolorami i wzorami.

Z kolei jeśli podkładki mają pełnić funkcję ochronną należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Materiał powinien być grubszy, dzięki czemu gorące naczynia nie odznaczą się na powierzchni blatu. Świetnie sprawdza się podkładki z pianki, plecionki czy grubszego filcu. \

Układając podkładki na stole zadbajmy o to, by się ze sobą nie stykały, ani na siebie nie zachodziły, będzie to lepiej wyglądało. 

Podkładki dla dzieci

Wszyscy wiemy, jakimi niejadkami potrafią być dzieci, a rodzice zrobią wszystko, żeby zachęcić maluchy do posiłku. Być może pomogą kolorowe podkładki pod naczynia, z bajecznym motywem lub ulubionym gatunkiem zwierzątka. 

Dla dzieci warto wybrać podkładki, które będą łatwe w czyszczeniu. Sprawdzą się modele z plastiku czy pleksi. Zobaczcie, jakie piękne i kolorowe podkładki wybraliśmy dla maluchów.

Poniżej znajdziesz więcej kuchennych akcesoriów.