Podnóżek idealny - jaki model wybrać, aby pasował do wnętrza i ulubionego fotela

KJ-Ż
25.10.2018 16:01
Wracasz do domu zmęczony po pracy i jedyne na co masz ochotę, to usiąść przed telewizorem na kanapie lub z ulubioną książką w wygodnym fotelu? Jeśli tak, przyda ci się sprytny mebel, dzięki któremu doskonale się zrelaksujesz - mowa o stylowym podnóżku.

Podnóżek idealny - dopasuj odpowiedni model do swojego wnętrza

Podnóżek w kolorze czarnym idealny do salonuPodnóżek w kolorze czarnym idealny do salonu fot. materiały partnera

W twoim salonie stoi wygodna kanapa i ulubiony fotel, ale jednak czegoś ci w nim brakuje? Aby odpowiednio wypocząć i zrelaksować się w wolnym czasie, przyda ci się jeszcze podnóżek, czyli niski mebel przypominający puf lub taboret. Możesz na nim położyć nogi, dzięki czemu odciążysz swój układ kostny oraz mięśniowy i odpowiednio zrelaksujesz się po ciężkim dniu w pracy. Podnóżki stosowano już w starożytności - używali ich wtedy władcy. Z biegiem czasu mebel ten zaczął pełnić funkcję leczniczą - chorzy trzymali na nim obolałe nogi - aby dziś stać się ozdobą mieszkania i jego typowo relaksacyjnym elementem. 

Chcesz dokupić oryginalny podnóżek do swojego ulubionego fotela? Jeśli twoje mieszkanie urządzone jest w nowoczesnym, skandynawskim stylu, idealnie pasować będą podnóżki z metalowymi nóżkami w intensywnych kolorach. Przy doborze podnóżka nie kieruj się jednak tylko wyglądem. Zanim wybierzesz się do sklepu, zmierz fotel lub kanapę, do której chcesz dokupić mebel, aby nie był on za wysoki lub za niski, bo będzie ci niewygodnie.  

Podnóżek i fotel - komplet do salonu lub sypialni

Żółty podnóżek i fotel - idealne meble do salonu lub sypialniŻółty podnóżek i fotel - idealne meble do salonu lub sypialni fot. materiały partnera

Jeśli dopiero urządzasz mieszkanie, zastanów się nad kupnem zestawu - fotela i podnóżka w podobnym kolorze lub w identyczne wzory. Dlaczego warto? Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się elementami wystroju wnętrza, które będą idealnie do siebie pasowały i stworzą w mieszkaniu harmonijną całość. Taki komplet będzie doskonale wyglądał w sypialni - nie tylko urozmaici pokój, ale będziesz mógł dzięki niemu wygodnie rozsiąść się wieczorem i poczytać ulubioną książkę, a przy okazji rozprostujesz nogi po ciężkim dniu pracy i zrelaksujesz się. Fotel z podnóżkiem z powodzeniem postawisz również w salonie - stanie się ulubionym siedziskiem twoich gości, a także w pokoju niemowlaka. Jeśli jesteś mamą, będziesz mogła dzięki niemu wygodnie czuwać przy maluchu. 

Jakie są ceny takich zestawów? Kolorowe, wygodne fotele oraz podnóżki do nich pasujące to wydatek około 1000 złotych. 

Więcej o: