Szczoteczka soniczna - skuteczna i wygodna higiena jamy ustnej

KM
04.01.2019 14:00
Wszystkim zależy na utrzymaniu higieny jamy ustnej na jak najwyższym poziomie. Warto zatem wiedzieć, że miano najlepszych szczoteczek elektrycznych na rynku zyskują coraz częściej modele soniczne. Sprawdziliśmy, czym się charakteryzują i co różni je od tradycyjnych szczoteczek.

Szczoteczka soniczna

Soniczne szczoteczki elektryczne są najskuteczniejsze i najdelikatniejsze. Dzięki szybkim ruchom włókien czyszczą zęby z wielką precyzją. Z łatwością docierają do najtrudniej osiągalnych przestrzeni między zębami. Warto podkreślić, że tradycyjne szczoteczki elektryczne wykonują około 5600-8800 ruchów, a szczoteczki soniczne od 31000 aż do 62000 ruchów pulsacyjno-wymiatających. To gwarancja dużo większej skuteczności i dokładności. Czyszczenie zębów i jamy ustnej szczoteczką soniczną jest efektywne i przyjemne.

Zalety szczoteczki sonicznej24215741

Szczoteczka sonicznaSzczoteczka soniczna Fot. Philips materiały producenta

Szczoteczki soniczne są dobrze wyprofilowane, mają odpowiednio wygięte końcówki. Urządzenie nie powoduje recesji dziąseł, tzn. dziąsła nie odsłaniają się, a ich linia się nie obniża. Energiczne, delikatne czyszczenie nie powoduje wycierania ani zdzierania szkliwa. Można powiedzieć, że szczoteczka masuje, dzięki czemu proces mycia zębów staje się nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

Szczoteczka zbiera bakterie, które mogłyby spowodować przebarwienia lub nalot na zębach. Szczotkowanie nie wymaga praktycznie żadnego nacisku.

Urządzenie polecane jest osobom z implantami, aparatami nazębnymi oraz z wrażliwością zębów - szczoteczka działa kojąco i daje uczucie masowania dziąseł. Spośród szczoteczek elektrycznych modele soniczne są uznawane za najłagodniejsze i najmniej inwazyjne.

Szczoteczka soniczna jest nieco droższa od tradycyjnej elektrycznej, jednak po kilku użyciach przekonacie się, że jest warta swojej ceny. W sklepach znajdziecie modele w standardowych kolorach, a także kolorowe i we wzory.

Komentarze (26)
Zaloguj się
 • nerexo

  Oceniono 19 razy 9

  Oclean one bije na głowę philipsa jakością wykonania, funkcjonalnością, baterią i ceną.

 • sigit

  Oceniono 24 razy 8

  Psuje się po roku. Poczytajcie opinie. Zawsze czytajcie opinie na Ceneo, Skąpcu, itp. - bez rad z Gazety :) Te opinie zaraz skasują...

 • marekwar666

  Oceniono 9 razy 7

  Właśnie zepsuła mi się soniczna szczoteczka po niecałych 3 latach. Najpierw pod lekkim naciskiem przestawała wibrować, potem przestrzały działać przyciski. Dałem ponad 600 stówek za dwie i przystawkę UV do dezynfekcji.
  Została jeszcze druga, mojej żony, ale jeśli wierzyć licznym wpisom na Amazon.de ta też wkrótce pójdzie do śmieci.

 • grogreg

  Oceniono 9 razy 5

  Jeśli coś mi poleca człowiek, który żyje z moich popsutych zębów to robię się podejrzliwy.

 • ahoy2

  Oceniono 7 razy 5

  Używam takiej szczoteczki od dwóch miesięcy.Sprawdza się, mam delikatne dziąsła, nie krwawią przy myciu. Jestem zadowolona. Jest jednak jedno ale. Po pierwsze mam dodatkowo zwykłą b. miękką szczoteczkę, którą poprawiam mycie. Po drugie czasem poprawiam nitką. Mimo antybakteryjnej nasadki płuczę płynem. Mycie trwa dłużej, ale jest - w moim przekonaniu - prawie skuteczne, czystość oceniam na 90%. Jest fajnie ale cudów się nie spodziewajcie. Plusem jest, że kamień prawie nie narasta. Ale nie jestem pewna, takie mam tylko wrażenie. Opcja masowania dziąseł - też plus.

 • aeromonas

  Oceniono 3 razy 3

  Doskonała szczoteczka, innej już nie używam. Do tego proszek z hydroksyapatytem raz dziennie. I oczywiście nitka, czasem Listerine.

 • Maciek Medyj

  Oceniono 10 razy 2

  Dentystka mi powiedziała, że wcale nie jest tak różowo, bo takie szczoteczki nadmiernie odsłaniają szyjki zębowe, poleca używać tylko modeli pulsacyjnych (nie rotacyjnych).

 • rspct

  Oceniono 10 razy 2

  Ta philipsa ze zdjęć zepsuła mi się akurat zaraz po upływie gwarancji. Żagnego upadku, rozładowanej baterii - po prostu nagle przestała się włącząć. Nie polecam.

 • blahblah69

  Oceniono 1 raz 1

  Pozwolcie, dokoncze - .... ten model szczoteczki regularnie psuje sie po okolo 2 latach i 1 miesiącu. Mowa o szcoteczkach firmy na "P"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX