Odkurzacz bezprzewodowy - zbędny wydatek czy wygoda sprzątania?

KK
17.09.2019 09:00
Odkurzacz to obowiązkowe urządzenie w każdym mieszkaniu. Nikt z nas nie wyobraża sobie bez niego porządnego sprzątania. Jeśli chodzi o wygodę, tradycyjne odkurzacze pozostawiają wiele do życzenia, alternatywą jest odkurzacz bezprzewodowy. Postanowiliśmy sprawdzić. czy zagwarantuje on wygodne sprzątanie, czy też będzie zbędnym wydatkiem.

Z pewnością nie lubicie odkurzania. Trzeba wyjąć urządzenie ze schowka, znaleźć kontakt, wyciągnąć kabel, a odkurzając manewrować między kanapą, stołem, a plączącym się kablem. Po wykonaniu tej czynności możemy czuć się poirytowani. Z pomocą przychodzi odkurzacz bezprzewodowy, który my uważamy za gwarancję wygodnego sprzątania. Poznajcie jego zalety.

HOOVER odkurzacz pionowy H-FreeHOOVER odkurzacz pionowy H-Free Fot. Press Info materiały prasowe

Odkurzacz bezprzewodowy - zalety

 • Wygoda - brak kabli

Odkurzacz bezprzewodowy nie ma żadnego kabla, dzięki czemu zapewnia nam mobilność. Łatwo przenosić go z miejsca na miejsce i używać w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy jest tam gniazdko z prądem. Pionowy odkurzacz jest lekki, poręczny. Trudno znaleźć wygodniejszy sposób na sprzątanie mieszkania.

 • Ładny design

Odkurzacz pionowy nie zajmuje dużo miejsca, brak kabli umożliwia łatwiejsze przechowywanie, nie musimy chować go w gospodarczym schowku. Smukły, minimalistyczny wygląd sprzętu sprawia, że będzie on dobrze się prezentował nawet stojąc w przedpokoju.

 • Skuteczność

Odkurzacze bezprzewodowe cechuje efektywność pracy. Tutaj rozwiewamy mit – nie są one mniej efektywne od tradycyjnych odkurzaczy zasilanych sieciowo! Urządzenia z tej kategorii mają możliwość pracy na różnych powierzchniach, z łatwością docierają do miejsc trudno dostępnych, efektywnie i trwale usuwając kurz zarówno z dywanów, płytek jak i paneli. Nasze sprzątanie jest dużo szybsze i bardziej wydajnie.

Wybierając model odkurzacza, warto pamiętać, że różnią się one mocą. Jeśli zależy nam na skuteczności, najlepiej wybrać urządzenie z przedziału cenowego 300-2000 złotych.  Coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze z funkcją mycia podłóg. Kiedy chcemy rozpocząć odkurzanie na mokro, w większości modeli musimy nałożyć specjalną przystawkę ze zbiorniczkiem na wodę.

HOOVER odkurzacz pionowy H-FreeHOOVER odkurzacz pionowy H-Free Fot. Press Info materiały prasowe

 • Łatwa obsługa

Odkurzacz bezprzewodowy jest banalny w obsłudze. Nie musimy wydawać fortuny na worki, ponieważ urządzenie ma pojemnik na kurz i zanieczyszczenia, który łatwo otworzyć i opróżnić. Droższe modele dodatkowo informują o konieczności wyczyszczenia filtra.

 • Wytrzymała bateria

Nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe pozwalają na posprzątanie całego mieszkania na jednym ładowaniu. Bateria jest na tyle pojemna, że nie ma potrzeby jej doładowywania podczas odkurzania. Zaletą urządzenia jest krótki czas ładowania - bateria jest gotowa do pracy po zaledwie 3 godzinach. System zabezpieczeń informuje, gdy bateria jest bliska rozładowania, nie musimy się także martwić, że się przeładuje czy rozładuje zupełnie, powodując utratę pojemności akumulatora.

Poniżej wybrane modele odkurzaczy bezprzewodowych.

Więcej o:
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • arkusza

  Oceniono 9 razy 9

  "Jeśli zależy nam na skuteczności, najlepiej wybrać urządzenie z przedziału cenowego 300-2000 złotych."
  A w jakim przedziale cenowym należy wybierać osobę piszącą teksty reklamowe?

 • boo-boo

  Oceniono 2 razy 2

  Ja mam Black+Decker. Idealny do wciągnięcia okruszyn i innych paprochów na które szkoda czasu wyjmować normalny odkurzacz. Jednak nie zastąpi porządnego odkurzacza do porządnego odkurzenia.

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 2 razy 2

  Usuwa trwale kurz. Czy to oznacza ze jak raz odkurzysz to już więcej tam kurz nie osiądzie

 • buuuu123

  Oceniono 1 raz 1

  trochę zbędny wydatek ja wolałem zainwestować w roombę odkurzacz automatyczny bo już jak szaleć to na całego niech maszyna sprzata za mnie

 • krokusik22

  0

  Jednak decyzja padała, że kupujemy automatyczny odkurzacz, bezprzewodowy trzeba obsługiwać, a roomba sam śmiga po podłodze, dywanie i odkurza.

 • joanna miziar

  Oceniono 2 razy 0

  fajne rozwiązanie do odkurzania schodów, samochodów, sufitów - tak to jest to. ale musi byc do tego zwykły odkurzacz albo samojeździec. Mam takiego od mamibot i bardzo odciążył mnie z odkurzania ;)

 • kivvvi

  0

  Jak kogoś stac i ma duz dom to prosze bardzo - pewnie! Mnie tam do mojego małego królestwa kawalerskiego wystarczy workowy zilan za około 100 zł

 • jeak

  Oceniono 6 razy 0

  To są elektryczne szczotki, kłopotliwe i niewygodne do czyszczenia - z odkurzaczem mają niewiele wspólnego, mają za małą siłę ssącą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX