Wazony - przegląd modeli z polskich sklepów

KM
22.02.2019 10:25
Wazon, choć nieduży, to wbrew pozorom bardzo ważny element wystroju mieszkania. Odpowiednio dobrany model będzie dekoracją, nawet, jeśli nie będzie w nim kwiatów. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najmodniejszych modeli wazonów.

Chociaż nie codziennie kupujemy cięte kwiaty, od czasu do czasu się one u nas pojawiają. Nie obędzie się wtedy bez funkcjonalnego, a jednocześnie ładnego wazonu. Najlepiej mieć w domu kilka modeli, by dopasować je do charakteru wnętrza oraz różne wielkości, do różnych długości i typów kwiatów. Jakie wazony są najbardziej popularne? Zdecydowanie szklane i ceramiczne, a w nowoczesnych salonach królują również designerskie modele o ciekawej fakturze lub nietypowym kolorze. Zobaczcie nasze propozycje.

Wazony szklane

Wazony szklaneWazony szklane Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Szklane wazony to najlepszy wybór dla fanów minimalizmu. Wyglądają ładnie i zgrabnie. Wąskie modele doskonale sprawdzą się na pojedyncze kwiaty lub nieduże bukiety z długich kwiatów. W salonie czy przedpokoju możemy ustawić duży wazon o wysokości co najmniej 50 cm i włożyć do niego pędy bambusowe lub dekoracyjne gałęzie.

Wazony wykonane ze szkła dopasują się idealnie do wnętrz w stylu skandynawskim oraz klasycznym. W sklepach znajdziemy modele już nie tylko przezroczyste, ale też w modnych kolorach: butelkowej zieleni, turkusie czy żółci.

Szklany wazon może też posłużyć, jako miejsce na świeczke, wniesie do wnętrza romantyczny i uroczy klimat.

Wazony ceramiczne

Wazony ceramiczneWazony ceramiczne Fot. Homebook, materiał partnera

Wazony ceramiczne cieszą się obecnie największą popularnością. Dlaczego? To materiał bardzo trwały, dostępny w wielu kolorach i kształtach. Oprócz tego jest ponadczasowy i pasuje do aranżacji w każdym stylu. Wazony z ceramiki prezentują się elegancko i wyglądają na pełne klasy, mają w sobie niesamowity urok.

Najczęściej wybierane są białe modele wazonów, które doskonale odnajdą się w stylu skandynawskim, a czarne w industrialnych i nowoczesnych aranżacjach. Jeśli chcemy nieco ożywić wystój mieszkania warto wybrać wazony ceramiczne w pastelowych kolorach.

Wazony nowoczesne

Wazony nowoczesneWazony nowoczesne Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Dodatki odgrywają w mieszkaniu bardzo ważną rolę. Jednym z takich elementów jest wazon. Designerski model jest w stanie całkowicie odmienić wystrój i charakter aranżacji. Coraz chętniej urządzamy mieszkania w stylu minimalistycznym, a wazon może diametralnie przełamać monotonię i stać się niebanalnym dodatkiem.

Niebanalny kształt nowoczesnego wazonu będzie doskonale komponował się z bukietem świeżych kwiatów, ale też samodzielnie. Możemy włożyć do niego też sztuczne gałązki, które wyglądają niemal jak żywe rośliny. Wazon, czyli efektowny dodatek wnętrzarski podkreśli dobry gust właścicieli mieszkania.

Więcej o: