Kubek z bambusa - nowość! Czy warto go mieć?

KM
13.03.2019 14:00
Nie wyobrażasz sobie dnia bez porannej kawy lub herbaty? Rano warto wprawić się w dobry nastrój, a ładne i przede wszystkim kolorowe naczynia z pewnością w tym pomogą. Jeśli dbasz o ekologię, na pewno do gustu przypadną Ci kubki. z bambusa! Zdziwiony? Są rewelacyjne!

Kubek z bambusa – hit czy kit?

Naczynia wykonywane z włókna bambusowego cieszą się coraz większa popularnością. Dlaczego? Są praktyczne, wygodne, a dodatkowo ekologiczne i kolorowe.

Bambus to roślina o bardzo wytrzymałych łodygach, z które tworzone jest mnóstwo przedmiotów. Ta roślina już jakiś czas temu wkroczyła do naszych kuchni, np. w postaci deski do krojenia czy łyżek. Bambusowy materiał charakteryzuje się większą trwałością, niż drewno, jest też bardziej odporny na wilgoć. Podczas tworzenia naczyń czy akcesoriów kuchennych bambus poddawany jest pracowaniu ciśnieniowemu, dzięki czemu nie ma żadnych szczelin, ani odprysków. Ogromną zaletą jest szybkie wysychanie i odporność na wysoką temperaturę.

Według nas bambusowy kubek to naprawdę hit! Z tego naturalnego materiału śmiało możemy podawać napoje małym dzieciom. Naczynie nie wchodzi w interakcję z żywnością. Warto podkreślić, że bambus ma właściwości antybakteryjne.

Nie masz czasu wypić jej przed wyjściem z domu i biegasz z kubkiem w dłoni po mieście? Nie szkodzi! Wybrane przez nas kubki z bambusa mają zakręcaną pokrywkę i silikonowe zamknięcie, dzięki czemu kubek nie przecieknie, a napój się nie rozleje. Kubek z bambusa jest szczelny, w 100% biodegradowalny, wielokrotnego użytku i bezpieczny!

Kubek z bambusa – czy warto go kupić?

Zdecydowanie warto kupić kubek z bambusa. Dlaczego? Jest wytrzymały i lekki, zdecydowanie lżejszy od kubków metalowych czy plastikowych. Oprócz tego nie łamie się, ani nie tłucze. To doskonała opcja nawet dla osób oszczędnych, ponieważ solidny, bambusowy kubek można kupić za mniej niż 50 złotych, a szeroki wybór wzorów nie pozwala długo się zastanawiać. Zobaczcie sami, jakie są piękne!

Zobacz także
  • Maszynka do mięsa Maszynki do mielenia mięsa - jakie wybrać? Najlepsze modele na rynku
  • Cilio - AeroLatte Spieniacze do mleka - tłokowe i ręczne [wybór redakcji]
  • Garnek indukcyjny Garnki na kuchnię indukcyjną - jakie powinny być? Przegląd modeli