Kosiarka spalinowa z napędem - modele do 1800 złotych

KM
02.05.2019 09:00
Wiosna w pełni, trawa rośnie, a ty masz duży ogród i brak pomysłu jak szybko uporać się z jej koszeniem? Kosiarka spalinowa Ci pomoże. Wiemy, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu. Wybraliśmy dla was kosiarki do 1800 złotych.

Czy warto kupić kosiarkę spalinową?

Kosiarka spalinowa z napędemKosiarka spalinowa z napędem Fot. pixabay, CC0 public domain

Odpowiednio dobrany sprzęt pomoże zadbać o piękny wygląd ogrodu. Kosiarka pomoże w pielęgnacji trawnika, zapewni szybkie i dokładne koszenie. Najlepiej wybrać model spalinowy, który gwarantuje łatwą i poręczną obsługę. Doskonale sprawdzi się w dużych ogrodach - praca będzie wygodna, bez potrzeby zmagania się z przeszkadzającymi podczas pracy kablami. Pamiętajmy, że większe urządzenia są bardziej wydajne, szybsze i dokładniejsze, bez problemu skoszą nawet większą trawę.

Zalety kosiarki spalinowej:

  • większa moc niż kosiarek elektrycznych
  • wygodniejsza praca na dużych przestrzeniach
  • mobilność - nie ma potrzeby zasilania prądem
  • większe bezpieczeństwo
  • możliwość zakupu kosiarki z koszem oraz funkcją mielenia i wyrzutu skoszonej trawy.

Kosiarka spalinowa - z napędem czy bez?Kos

Kosiarka spalinowaKosiarka spalinowa Fot. pixabay, CC0 public domain

KosiaKosiarki bez napędu sprawdzą się na małych podwórkach, ogródkach działkowych, ogrodach, w których jest dużo krzewów, drzewek czy klombów. Można nimi szybko i sprawnie manewrować i mieć pełną kontrolę nad urządzeniem. Kosiarka spalinowa waży około 20-30 kg.

Na większym terenie zdecydowanie lepiej sprawdzą się kosiarki z napędem. Ich prowadzenie nie wymaga zbyt dużego wysiłku, wystarczy kontrolować trasę kosiarki lekko jej dotykając. Kosiarka z napędem znacznie usprawnia koszenie trawnika. Wiele modeli wyposażonych jest w płynną regulację prędkości urządzenia lub przekładnię umożliwiającą jej zmianę.

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • glomar

    Oceniono 7 razy -3

    Kosiarka z napędem jest dobra jak ma się ogród bez drzewek i krzewów, które trzeba omijać. W przeciwnym wypadku najlepsza jest kosiarka lekka, taka co mieli i nie trzeba wozić kosza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX