Narożnik do małego salonu. Najmodniejsze modele z polskich sklepów

MT
07.05.2019 09:00
Urządzanie małego salonu wiąże się z wieloma ograniczeniami. Planując zakup mebli, musimy wziąć pod uwagę metraż i układ pomieszczenia. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest narożnik, który pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Jaki narożnik wybrać do małego salonu?

Jaki narożnik do małego salonu?

Narożniki to świetne rozwiązanie w przypadku małego salonu. Zajmują znacznie mniej przestrzeni niż kanapy, a jednocześnie są doskonałym miejscem do relaksu po ciężkim dniu. Wybierając konkretny model, trzeba wziąć pod uwagę jego wielkość, tak by mebel nie tylko pomieścił się w naszym salonie, ale również był dopasowany do wzrostu domowników. Dla wysokich osób lepszym rozwiązaniem będzie zakup narożnika z szerszym i wyższym siedziskiem. Niższe osoby mogą wybierać spośród modeli z niższym oparciem.

Narożnik do małego salonu - modele z polskich sklepów.Narożnik do małego salonu - modele z polskich sklepów. Modny narożnik w odcieniach szarości, idealny do salonu. fot. Selsey

Równie istotną kwestią jest wybór modelu z funkcją spania lub bez. Wszystko zależy od tego, czy narożnik będzie jednocześnie pełnił funkcję łóżka, czy zależy nam jedynie na wygodzie podczas relaksu czy sensu filmowego. Jeśli narożnik będzie służył również do spania, ważne jest, aby był odpowiednio długi. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że im dłuższy narożnik, tym więcej będzie zajmował miejsca. W taki wypadku bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zakup narożnika z komorą na pościel. Jeśli narożnik nie będzie służył nam do spania, zdecydowanie lepiej wybrać modele bez tej funkcji. Są one znacznie lżejsze i smuklejsze, dzięki czemu prezentują się znacznie lepiej niż te z funkcją spania.

Polecane modele

Najmodniejsze narożniki do salonu - przegląd

Narożnik w małym salonie to oszczędność miejsca, ale rozwiązanie to ma jednak swoje ograniczenia. Niestety nie w każdym pomieszczeniu można wygospodarować wolny róg, który jest niezbędny, aby narożnik mógł pełnić swoją funkcję. Czasem przeszkodą może się okazać grzejnik, czasem drzwi czy nierówna ściana. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup małej sofy.

Narożnik do salonu w odcieniach szarości z dodatkiem czerni i różu.Narożnik do salonu w odcieniach szarości z dodatkiem czerni i różu. Modne narożniki do salonu z polskich sklepów. fot. Selsey

Przy zakupie narożnika ważny jest oczywiście jego wygląd, styl i kolor, ma to bowiem wpływ na ostateczny efekt aranżacji wnętrza. W salonie najlepiej sprawdzą się pastelowe kolory, odcienie szarości, beżu czy brązu. Nie oznacza to, że trzeba rezygnować z mocniejszych barw, jednak trzeba pamiętać, aby zbyt intensywny kolor nie przytłoczył wnętrza. W takim wypadku warto zachować odpowiednie proporcje i pamiętać, aby narożnik pasował do reszty aranżacji.

Polecane modele

Więcej o: