Stolik kawowy do 300 zł. Najpiękniejsze modele z polskich sklepów

MT
03.06.2019 11:00
Stolik kawowy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego salon czy pokoju dziennego. Przydaje się zarówno podczas picia kawy jak i lektury ulubionej książki. Stolik kawowy razem z kanapą tworzy wyjątkowy kącik w salonie. Jaki stolik kawowy kupić? Wybraliśmy modele do 300 zł.

Jaki stolik kawowy wybrać?

Trudno wyobrazić sobie aranżację salonu bez stolika kawowego. Ten z pozoru mało znaczący mebel jest jednym z najczęściej używanych elementów wyposażenia mieszkania. Pozwala bezpiecznie odstawić gorący kubek, położyć książkę czy zjeść deser. Stolik kawowy powinien być zarówno modny, stylowy jak i praktyczny. Wybierając konkretny model należy zwrócić uwagę czy stolik pasuje do całej aranżacji pokoju, a także jak prezentuje się z fotelem czy kanapą.

Stolik kawowy do 300 zł - propozycje.Stolik kawowy do 300 zł - propozycje. Najpiękniejsze stoliki kawowe. fot. selsey

Nie mniej ważne niż wygląd stolika jest jego funkcjonalność. Aby stolik kawowy spełnił nasze oczekiwania i zapewnił nam komfort, należy wrócić  uwagę na jego rozmiary. Jak wybrać odpowiedni model? Po pierwsze stolik kawowy powinien mieć podobną wysokość co meble, znajdujące się w tym samym pomieszczeniu. Ponadto istotne jest również dobranie odpowiedniej długości stolika. Najlepiej prezentują się modele, których długość odpowiada połowie do 2/3 długości kanapy. Przed zakupem warto również sprawdzić ile miejsca zajmuje stolik, tak by odległość od telewizora wynosiła ok. 80 cm, a od wypoczynku ok. 45 cm.

Stylowy i praktyczny stolik kawowy wcale nie musi kosztować wiele. Specjalnie dla was wybraliśmy modele, które kosztują mniej niż 300 zł.

Zobacz nasze propozycje:

Stolik kawowy – drewniany, metalowy czy szklany?

Najmodniejsze stoliki kawowe do salonu.Najmodniejsze stoliki kawowe do salonu. Stoliki kawowe do 300 zł. fot. selsey

Ważne jest również z jakiego materiału będzie wykonany stolik kawowy. Największą popularnością cieszą się stoliki wykonane ze szkła, drewna, rattanu i metalu. Ostateczny wybór zależy od gustu, upodobań i stylu mieszkania. Szklany stolik kawowy będzie świetnym wyborem jeśli chcemy postawić go w centralnym miejscu  salonu. Warto wtedy zwrócić uwagę na jego wykończenie i wybrać model, który będzie pasował do pozostałych mebli.

Metalowe stolik kawowy będzie idealnym wyborem do salonu w stylu industrialnym oraz w surowych i nowoczesnych wnętrzach.  Dużą popularnością cieszą się stoliki z blatem wykonanym z marmuru. Takie połączenie sprawi, że stolik nabiera szlachetnego wyrazu, elegancji i stylu.

W ostatnich sezonach prym wiodą naturalne meble i dodatki. Dlatego też bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane stoliki kawowe, które świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach. Nie dość, że idealnie dopełnią aranżację to jeszcze nadadzą wnętrzom charteru i sprawią, że salon będzie przytulny i klimatyczny.

Stoik kawowy do 300 zł:

Więcej o: