Najpiękniejsze poduszki dekoracyjne - przegląd modeli w świetnych cenach

MT
04.06.2019 16:00
Poduszki dekoracyjne to jeden z najskuteczniejszych i najłatwiejszych sposobów na dekoracje mieszkanie. Nie dość, że świetnie dopełniają aranżację to jeszcze sprawiają, że wnętrza stają się przytulne i klimatyczne. Dekorując mieszkanie za pomocą poduszek trzeba pamiętać o zachowaniu umiaru. W przeciwnym razie możemy nie tylko nie uzyskać oczekiwanego efektu, ale także wprowadzić nieład i przesyt.

Poduszki dekoracyjne – jakie wybrać?

Trudno o bardziej sprawdzony sposób na udekorowanie mieszkania niż zakup poduszek dekoracyjnych. Nie dość, że ocieplają wnętrza to potrafią nadać wyrazu i stworzyć wyjątkowy klimat. Z pozoru wybór poduszek dekoracyjnych nie powinien sprawiać problemu, jednak szeroka oferta na rynku nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Jakie poduszki dekoracyjne wybrać? Czym się kierować przy zakupie? Podpowiadamy.

Poduszki dekoracyjne w świetnych cenach.Poduszki dekoracyjne w świetnych cenach. Najmodniejsze poduszki dekoracyjne. fot. Homebook

Wybór poduszek dekoracyjnych powinien zależeć od tego w jakim stylu urządziliśmy nasze wnętrza. W salonach urządzonych w klasycznym stylu, gdzie królują stonowane kolory najlepiej sprawdzą się poduszki w pastelowych odcieniach. Dzięki temu łatwiej zachować harmonię i ład, który panuje w pomieszczeniu. Oczywiście jeśli zależy nam na ożywieniu wnętrza, można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i postawić na kolorowe poduszki. Warto jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. W takim wypadku warto postawić na jeden kolor, który ożywi wnętrze, ale jednocześnie będzie dobrze komponował się z resztą aranżacji.  Jeśli jednak stawiamy na stonowane, pastelowe kolory, dobrym pomysłem będzie wybór poduszek o różnej fakturze. Nie każdy materiał pasuje do siebie, dlatego warto wybierać te faktury, które tworzą ciekawe i spójne kompozycje. Poduszki wykonane z jedwabiu dobrze komponują się z futrem lub szantungiem ,a len świetnie prezentuje się z bawełną. Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie zakup poduszki wykonanej z filcu, ponieważ w przeciwieństwie do reszty, filc pasuje do każdego materiału.

Bardzo dużą popularnością cieszą się poduszki w motywy z bajek lub filmów, we wzory geometryczne lub utrzymane w stylistyce retro. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w najbardziej szalonych połączeniach trzeba pamiętać o kilku zasadach. Jeśli chcemy łączyć różne wzory, najlepiej postawić na jeden kolor. W ten sposób zachowamy ład i porządek.  Wybór konkretnych modeli powinien zależeć od indywidualnych upodobań, jednak warto wziąć pod uwagę nasze rady, aby uzyskać wymarzony efekt. Zaletą poduszek jest łatwość z jako można w każdej chwili wymienić je na inne modele, odmieniając w ten sposób aranżację salonu czy sypialni.

Oto nasze propozycje:

Więcej o: