Fotel wiszący - idealny do ogrodu, na balkon, a nawet do domu. Świetne ceny

MT
07.06.2019 14:00
Fotel wiszący jest jednym z największych hitów wnętrzarskich ostatnich lat. Świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Uwielbiają go dzieci i dorośli. Na rynku można znaleźć modele na stelażu i montowane do sufitu. Jaki fotel wiszący wybrać? Przejrzeliśmy oferty polskich sklepów i wybraliśmy najciekawsze dostępne modele.

Fotel wiszący – jaki wybrać?

Jeszcze do niedawna fotele wiszące umieszczaliśmy jedynie w ogrodach i na tarasach. Szybko jednak zdobyły tak wielką popularność i uznanie wśród klientów, że zaczęto produkować modele dostosowane również do warunków domowych. Dzięki temu możemy wybrać czy wolimy, aby fotel-huśtawka znajdował się w domu, czy na świeżym powietrzu. Fotel wiszący coraz częściej można spotkać w pokoju dziecka czy nastolatka. Nie dość, że wspaniale ożywia i zdobi wnętrze, to jeszcze pozwala się zrelaksować i zapewnia rozrywkę nawet w pochmurne, deszczowe dni. Jeśli chcemy postawić fotel-huśtawkę w pokoju dziecka, trzeba najpierw sprawdzić czy w pomieszczeniu jest na tyle miejsca, że mebel nie utrudni swobodnego poruszania się. Aby uniknąć problemów, najlepiej wybierać miejsca o swobodnej i nieograniczonej powierzchni. Dlatego najlepiej sprawdzą się otwarte przestrzenie.

Fotel - huśtawka idealnie sprawdzi się w domu, ogrodzie i na tarasie.Fotel - huśtawka idealnie sprawdzi się w domu, ogrodzie i na tarasie. Wiszący fotel to hit sezonu. fot. Homebook

Fotel-huśtawka dostępny jest w dwóch wersjach, które różnią się rodzajem podwieszania. Do wyboru mamy model mocowany bezpośrednio do sufitu oraz fotel montowany do metalowego stelaża. Zarówno jeden, i jak i drugi świetnie spełniają swoją rolę i prócz ozdoby, zapewniają wyjątkowy komfort. Wybór rodzaju fotela powinien być przemyślany. Fotela podwieszanego do sufitu nie można przenieść w dowolne miejsce. Ponadto nie każdy sufit wytrzyma takie obciążanie. Co więcej, fotele montowane do sufitu nie nadają się na taras czy do ogrodu.

Modele mocowane do stelaża dają znacznie większe pole działania. Można je wprawdzie ustawić w domu, ale nie trzeba przywiązywać się do konkretnego miejsca czy pomieszczenia, ponieważ w każdym momencie można je przestawiać. Co więcej, ten rodzaj foteli sprawdzi się również na świeżym powietrzu.

Ile kosztuje fotel-huśtawka? Okazuje się, że wiszące fotele są stosunkowo tanie. Najtańsze modele można kupić już nawet za 200 zł, jednak ostateczny koszt zależy od materiału, z jakiego mebel został wykonany i od jego jakości. Średni koszt zakupu wiszącego fotela to ok. 500 zł, choć można również spotkać modele o wartości 2-3 tys. złotych. Podejmując decyzje o zakupie konkretnego modelu warto pamiętać, że poza wyglądem, fotel powinien być wygodny i bezpieczny. Kiepsko wykonany model o niestabilnej konstrukcji posłuży nam krótko, poza tym, co istotniejsze, może stwarzać zagrożenie dla domowników. Dlatego warto wziąć pod uwagę jakość wykonania oraz materiał i wybrać model, który zapewni komfort i będzie służył przez lata.

Polecane modele w świetnych cenach:

Więcej o: