Pościel perkalowa - najlepsza pościel na rynku. Przecenione modele

MT
17.07.2019 10:00
Pościel wykonana z perkalu uchodzi za najbardziej ekskluzywną i jednocześnie najlepszą na rynku. Nie dość, że prezentuje się wyjątkowo elegancko to jeszcze jest bardzo trwała i przyjemna w dotyku. Pościel perkalowa jest stosunkowo droga, dlatego postanowiliśmy przejrzeć ofertę sklepową i wybraliśmy tylko przecenione modele. Niektóre z oferowanych kompletów można kupić taniej nawet o -40%.

Jaka pościel jest najlepsza?

Wybór odpowiedniej pościeli często okazuje się trudniejszy, niż może się wydawać. Idealna pościel powinna zapewniać maksimum komfortu, a przy tym być praktyczna i funkcjonalna. Najistotniejszym kryterium wyboru jest materiał z jakiego została wykonana. To od tego zależy, czy pościel spełni wszystkie nasze oczekiwania. Odpowiednio dobrana tkanina to taka, która zapewni odpowiednią wentylację, będzie miła w dotyku, bezpieczna nawet dla alergików, miękka i trwała.

Pościel z perkalu jest trwała, miękka i wyjątkowo piękna.Pościel z perkalu jest trwała, miękka i wyjątkowo piękna. Najlepsza pościel bawełniana na rynku. fot. Homebook

Na rynku można znaleźć komplety pościeli wykonanej z bawełny, lnu, jedwabiu i wełny. Najpopularniejszym materiałem z jakiego produkuje się pościel jest bawełna. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę jej zalety. Bawełna jest wyjątkowo miła w dotyku, miękka i co najważniejsze – świetnie odprowadza wilgoć, przez co pozwala skórze oddychać. Jak wiadomo, bawełna bawełnie nie równa, dlatego równie ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj tkaniny wykonanej z bawełnianych włókien. Dzięki temu łatwiej dobrać pościel najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb.

Rodzaje bawełnianej tkaniny:

  • Flanela
  • Satyna
  • Kora
  • Batyst
  • Adamaszek
  • Dżersej
  • Bawełna egipska
  • Perkal

Na szczególną uwagę zasługuje ostatni wariant, czyli pościel wykonana z perkalu. Nie bez powodu, tkanina bawełniana jest uznawana za najbardziej ekskluzywną i szczególnie wartościową. Co wyróżnia pościel perkalową na tle innych modeli? Tajemnica tkwi w zarówno w świetnej jakości tej tkaniny, jak i w jej trwałości. Dodatkowo pościel perkalowa jest bardzo gładka i przyjemna w dotyku, dzięki czemu zapewnia wyjątkowy komfort i relaks. Do produkcji perkalu wykorzystuje się okrągłą nić i bawełnianą tkaninę o ciasnym splocie dzięki czemu jest mocniejsza niż inne tkaniny z których produkuje się pościele. Pościel perkalowa jest bardzo łatwo w czyszczeniu, ale niestety łatwo się gniecie, dlatego wymaga prasowania. Dawniej, pościele z perkalu były najczęściej dostępne w odcieniach bieli. Obecnie bez trudu można znaleźć komplety pościeli perkalowej w różnych wzorach i kolorach.  

Świetna jakość i wyjątkowa trwałość pościeli z perkalu sprawia, że jest dość kosztowna, przez co uważana jest za ekskluzywną. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z jej zakupu. Na rynku można znaleźć komplety pościeli z perkalu przecenione nawet o -40%.

Pościele perkalowa w promocyjnych cenach:

Więcej o: