Ręczniki łazienkowe - świetnie wciągają wodę, są miłe w dotyku i niedrogie

MT
18.07.2019 15:00
Wybór ręcznika do łazienki to wbrew pozorom wcale nie tak prosta sprawa. Chociaż na rynku można znaleźć modele nawet po kilka złotych, to nie warto ryzykować. Aby ręcznik mógł dobrze spełniać swoją funkcję, musi być miękki, szybkoschnący i dobrze wciągać wodę. Które modele sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy.

Jakie ręczniki łazienkowe są najlepsze?

Ręcznik kąpielowy w pierwszej kolejności powinien spełniać wszystkie praktyczne funkcje. Najważniejsze przy wyborze ręcznika jest jego chłonność. Jeśli wybierzemy ręcznik, który słabo wciąga wodę, może się okazać, że zamiast wycierać, będzie się ślizgał po naszej skórze. Aby tego uniknąć, należy zwrócić szczególną uwagę na właściwości ręczników i wybrać te modele, które zapewnią nam komfort, a do tego będą miłe w dotyku i trwałe.

Ręczniki kąpielowe najlepszej jakości.Ręczniki kąpielowe najlepszej jakości. fot. Homebook

Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy dany ręcznik jest odpowiedni do łazienki jest zwrócenie uwagi na skład surowców z których został wykonany. Dzięki temu będziemy mieli 100% pewność, że dany model będzie dobrze wciągał wodę, a na dodatek będzie miękki i miły w dotyku. W przypadku ręczników łazienkowych najlepiej sprawdzą się modele wykonane całkowicie z bawełny klasycznej. Nie dość, że charakteryzują się najlepszą chłonnością to dodatkowo mogą z nich korzystać również alergicy. Bardzo dobrze sprawdzą się również ręczniki bambusowe, które zwłaszcza w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Te modele są wykonane w 50 procentach z bawełny i w 50 procentach z włókna bambusowego. Zaletą ręczników z udziałem włókna bambusowego są ich właściwości bakteriobójcze, a także świetna chłonność. W łazience sprawdzą się również ręczniki wykonane z bawełny egipskiej. Ten materiał charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i sprężystością. Podobnie jak ręczniki bawełniane i bambusowe, dobrze wciągają wodę i co ciekawe, po każdy kolejnym praniu stają się przyjemniejsze w dotyku.

To jednak nie wszystkie kryteria, które powinien spełniać ręcznik, aby dobrze wywiązywał się ze swoich funkcji. Ważne jest również odpowiednie wykończenie ręcznika. To właśnie od tego zależy, czy ręcznik będzie miły w dotyku i odpowiednio chłonny. Jakość ręcznika można również ocenić na postawie jego wagi. Najlepiej kupować modele o gramaturze 450-500. Ręczniki o niższej gramaturze, np. 300-400 szybko schną, ale istnieje ryzyko, że będą słabo wchłaniać wodę. Z kolei modele o gramaturze powyżej 500 choć mają dobrą chłonność to schną wyjątkowo długo, przez co nie są najlepszym wyborem.

Oto polecane ręczniki do łazienki:

Więcej o: