Ręcznik szybkoschnący - hit czy kit?

Ręcznik szybkoschnący powstał z potrzeby. Miłośnicy wysokogórskich wędrówek, chodzenia na siłownię lub częstych wyjazdów, na które muszą w walizce zmieścić ręcznik wiedzą, że mokry i duży ręcznik to nie lada problem. Szybkoschnący będzie świetną alternatywą! Jakie ma właściwości, jak go wybrać i ile kosztuje? Podpowiadamy!

Ręcznik to niezbędny element każdej podróży czy wyjścia na siłownię. Nie zawsze mamy możliwość zarezerwowania ręcznika w hotelu lub wypożyczenia na siłowni, zdecydowanie lepiej zabrać ze sobą swój. Jak wiadomo, ręczniki zajmują dość sporo miejsca w walizce, a spakowanie mokrego gwarantuje szybkie zgromadzenie bakterii, grzybów i pleśni, a tym samym powstanie nieprzyjemnego zapachu i na ręczniku i na ubraniach znajdujących się w walizce.

Ręczniki szybkoschnąceRęczniki szybkoschnące Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Najlepszym pomysłem jest zakup ręcznika szybkoschnącego. Znaleźliśmy modele wykonane z trzech różnych materiałów.

Ręcznik szybkoschnący z weluru – jest zdecydowanie najlżejszy, po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca i doskonale wchłania wodę.

Ręcznik frotte – jest lżejszy od ręcznika bawełnianego, bardzo miękki, pomaga odparować wodzie i potowi, a dodatkowo szybko schnie.

Ręcznik z mikrofibry – to najpopularniejszy model, lekki, zajmuje bardzo mało miejsca. Producenci informują, że mikrofibra schnie nawet 6 razy szybciej niż bawełna. Jest dość specyficzny w dotyku, więc jego zakup powinien być uzależniony od preferencji.

Ręcznik szybkoschnący – właściwości:

  • zajmuje mało miejsca w torbie czy walizce
  • błyskawicznie wchłania wodę
  • szybko schnie
  • wygodny w użyciu
  • lekki
  • łatwo się pierze
  • nie sprzyja rozwojowi bakterii i wirusów, dzięki czemu nie zaczyna brzydko pachnieć.

Ręczniki szybkoschnąceRęczniki szybkoschnące Fot. shutterstock

Ręcznik szybkoschnący – cena

Ceny ręczników szybkoschnących zależą od producenta, rodzaju i jakości  materiału. Najtańsze są modele frotte, które kupimy za kilkanaście złotych, modele z mikrofibry oraz weluru kosztują około 30 zł, a cena najlżejszych ręczników szybkoschnących może dochodzić do 120 złotych.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA