Ponadczasowa zieleń na Święta 2019: dodatki do salonu, kuchni, łazienki

Wioleta Bednarczyk
07.11.2019 13:40
Co powiesz na piękne i naturalne Święta 2019 roku w duchu lasu? W towarzystwie żywej choinki, iglastych stroików i zielonych dodatków do salonu, kuchni i łazienki.

Zielony kolor od dawna kochają wnętrza hygge, retro, vintage, rustykalne, industrialne, boho. Kojarzy się również z Wielkanocą, która pełna jest naturalnych, zielonych akcentów, m.in. rzeżuchy, bukszpanowych i oliwkowych dekoracji. Czemu więc bożonarodzeniowy dom nadchodzących Świąt 2019 roku, prócz choinki miałby nie posiadać innych zielonych dodatków do salonu, kuchni, czy łazienki? Zieleń jest pełna wiarygodności i głębi, symbolizuje płodność, harmonię, świeżość. Boże Narodzenie to czas cudu, który dokonał się w stajence betlejemskiej – taki obraz Jezusa Chrystusa znamy z jednej z kolęd. Kolejny – ze świątecznych obrazów i obrazków, które pokazują dzieciątko boże, leżące na sianie, która odpręża, daje poczucie bezpieczeństwa, zapewnia dostatek i powodzenie. Pozytywnego znaczenia koloru zielonego można się też doszukiwać w symbolice dwóch cennych darów natury, pochodzących z drzew i krzewów, które Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi. Mirry i kadzidła – rodzajów żywicy, które otrzymuje się kolejno z balsamowców (Commiphora: myrrha, gileadensis) oraz roślin z rodziny osoczynowatych (Boswellia sacra).

Przed Wami ponadczasowa zieleń na Święta!

Zielony wazon LyngbyZielony wazon Lyngby Homebook.pl

Zielone dodatki do salonu, kuchni i łazienki

Na punkcie koloru zielonego, od szmaragdu po zieleń butelkową szaleje od dawna wielu. Zachwyca na lampach, krzesłach, fotelach, sofach, dywanach, poduszkach, stalowych akcesoriach kuchennych, szklanych wazonach, salonowych bibelotach, grafikach, zdjęciach, kafelkach, czy łazienkowych pojemnikach. Kolor zielony gra z ponadczasową bielą, także brązem, szarością, beżem, czernią, starym złotem, miedzią, drewnem oraz różnokolorowymi akcentami. Najbardziej zachwyca jednak zieleń butelkowa. To ona ponownie króluje na salonach w 2019 roku. Z pewnością pomógł jej w tym kolejny trend, motywów egzotycznych i lasu, wśród których ciemnozielone liście palmy, bananowca, paproci owładnęły prawie wszystkie możliwe dekoracje wnętrzarskie. Nie dziwimy się. Ciemna zieleń jest niezwykle wytworna. To z pewnością hit kolorystyczny ostatnich lat, który pokochało wielu miłośników dobrego designu oraz stylowych wnętrz. Skorzystajmy z tego!

Trend lasu przemycony na poduszkach, kocach, pledach, w słojach, na bąbkach, w szklanych i drewnianych dekoracjach stołu, za pomocą choinki, iglastych stroików oraz innych zielonych dodatków do salonu oraz innych pomieszczeń wspaniale udekorują dom. Kolor zielony odnajdzie się w różnych świątecznych aranżacjach, naturalnie wprowadzi magiczny nastrój do wnętrza, a Święta 2019 na długo zapadną w pamięci Twoich gości. 

Przedstawiamy garść kolejnych, zielonych propozycji na Święta 2019. Otulą i wprowadzą magiczny nastrój w domu. 

Więcej o: