aranżacja jadalni

 • Jak zrobić stół do jadalni? Krótki poradnik DIY

  Jak zrobić stół do jadalni? Krótki poradnik DIY

  Jednym z najważniejszych mebli w każdym domu niezaprzeczalnie będzie stół. Pozwala spokojnie zjeść posiłek, zorganizować spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi, służy do przygotowywania posiłków, stanowi nie raz miejsce pracy i nauki. Jest sercem każdej kuchni i jadalni, a często i całego domu.

 • Ile miejsca trzeba wygospodarować na stół i krzesła? Sprawdź

  Ile miejsca trzeba wygospodarować na stół i krzesła? Sprawdź

  Dobre rozplanowanie przestrzeni to podstawa. Co zrobić, żeby w wybranym pomieszczeniu zmieścił się stół i krzesła? Ile miejsca potrzeba dla mebli do jadalni czy salonu o różnych wymiarach? Warto się nad tym zastanowić odpowiednio wcześnie. Podpowiadamy korzystne rozwiązania.

 • Hałasy, Muszelki, Skoczki. Tych ikon designu poszukujemy nawet na śmietnikach

  Hałasy, Muszelki, Skoczki. Tych ikon designu poszukujemy nawet na śmietnikach

  Hałasy, Skoczki, Muszelki czy Zydle były jednymi z najpopularniejszych krzeseł XX wieku. Dziś ponownie ich poszukujemy na targach staroci, w internetowych sklepach, a nawet na śmietnikach. To świetnie wykonane wzornictwo, które dziś można odrestaurować, by ozdobić nim własną jadalnię lub sprzedać za krocie. Są też modele reaktywowane przez polskie marki. Wszystko przez sentyment do dawnych lat i modę na produkty z historią. Coraz więcej Polaków chce mieć niebanalne i ponadczasowe wnętrza, które przy okazji przywołują pozytywne wspomnienia z dzieciństwa.

 • Jaki serwis obiadowy wybrać? Tworzymy oryginalne zestawy

  Jaki serwis obiadowy wybrać? Tworzymy oryginalne zestawy

  W każdym domu powinien być chociaż jeden serwis obiadowy. Talerze, filiżanki, kubki, miski to naczynia, z których korzysta się nie tylko od święta, ale każdego dnia. Podpowiadamy, jak wybrać oryginalny zestaw obiadowy. Znajdziesz tu klasyczne i niecodzienne propozycje naczyń stołowych, które podkręcą nie tylko wygląd jadalni, ale smak ulubionych potraw i napojów.