Aranżacja wnętrz mieszkania

Aranżacja wnętrz mieszkania to niełatwe zadanie, szczególnie jeśli nie mamy w tym zakresie żadnego doświadczenia. Poziom trudności nie musi być określony budżetem, jaki mamy do przeznaczenia na urządzenie wnętrz - podobne problemy mogą spotkać osoby z zasobnym portfelem jak i te z nieco skromniejszym. Aranżacja wnętrz wymaga dobrego przygotowania - przemyślenia własnych potrzeb i możliwości, upodobań, zapoznania się z trendami, jeśli chcemy je wziąć pod uwagę. Następnie powinniśmy przeanalizować, czy przestrzeń, jaką dysponujemy, czyli wymiary poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu, pozwolą nam na realizację wszystkich zamierzeń. Metraż często wymusza bowiem rezygnację z pewnych założeń, czyli kompromis pomiędzy tym, czego chcemy, a tym, co jest możliwe do zrobienia. Aranżacja wnętrz to nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka - mieszkanie powinno sprzyjać wypoczynkowi i koić zmysły po dniu pełnym pracy, ale również cieszyć oczy.

Aranżacja wnętrz - salon

Aranżacja wnętrz dotyczy wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu, ale często największy nacisk kładziemy w tym zakresie na salon. Dlaczego? Ponieważ jest to pomieszczenie reprezentacyjne, w którym przyjmujemy rodzinę i znajomych - goście rzadko mają dostęp do innych części naszego domu. Chcemy zatem, by salon był urządzony ze szczególną starannością - nawet, jeśli pozostałe pokoje wyglądają nieco gorzej, lub wręcz odłożyliśmy ich wykończenie na późniejszy czas. Aranżacja wnętrz w odniesieniu do salonu dotyczy przede wszystkim doboru mebli wypoczynkowych, czyli sofy i foteli. W następnej kolejności dobieramy stolik kawowy oraz szafkę pod tv, a jeśli wystarczy miejsca - również stół z krzesłami. Jadalnia w salonie to częste rozwiązanie, o ile tylko metraż pomieszczenia na to pozwala. Aranżacja wnętrz w salonie to również dekoracje. Jakie? Zwykle na ścianie za kanapą wieszamy obrazy lub grafiki, a ścianę za tv pokrywamy masą dekoracyjną, tapetą z modnym wzorem lub kamieniem dekoracyjnym. Oświetlenie w salonie to lampa wisząca nad stolikiem kawowym, lampa nad stołem jadalnianym - o ile taki się w salonie znajdzie, oraz lampa stojąca obok sofy, przy jej świetle wieczorem przyjemniej ogląda się tv oraz wypoczywa niż przy świetle z lampy sufitowej.

Aranżacja wnętrz na zamówienie

Aranżacja wnętrz to wymagające zadanie i nie każdy czuje się na siłach, aby mu podołać. Jeśli tak jest - zawsze można skorzystać z usług projektantów wnętrz. Warto udać się po pomoc specjalisty również wtedy, kiedy zwyczajnie nie mamy czasu na opracowanie projektu mieszkania - projektant zadba, aby aranżacja wnętrz była gotowa w najdrobniejszych szczegółach przy naszym minimalnym wkładzie własnym jeśli chodzi o zaangażowanie czasu i pracy.

Zobacz także:

Aranżacja wnętrza Metamorfozy Aranżacja Wnętrza Aranżacje Aranżacje wnętrz Aranżacje łazienek

aranżacja wnętrz