blacha płaska
-
Dachówka i blachodachówka: co jest ważne przy układaniu pokrycia
Wybór odpowiedniego pokrycia to połowa sukcesu. Aby dach zachował piękny wygląd przez długie lata i nie wymagał napraw i częstych prac konserwacyjnych, potrzebna jest przede wszystkim fachowa, rzetelna ekipa dekarska, która nie zmarnuje materiału. Oto jak wybrać fachowca.
-
Wytłaczana blacha na rąbek stojący
Tradycyjnie blacha płaska ma gładką powierzchnię. Jednak nowoczesne panele z blachy na rąbek stojący mogą mieć również wytłaczaną strukturę. Takie rozwiązanie nadaje pokryciu unikalnych cech i urozmaica architekturę budynku.
-
Oryginalne i piękne elewacje z blachy
Choć blacha kojarzy nam się raczej z kryciem dachu, można też z powodzeniem wykorzystać ją do wykończenia elewacji. Efekty naprawdę mogą zachwycać.
-
Co zamiast tynku na elewację?
Gdy liczy się szybkość i czystość prac, świetnie sprawdzają się okładziny montowane bez użycia zaprawy, czyli na stalowym lub drewnianym ruszcie przymocowanym do ścian budynku. Przewagą metody lekkiej suchej nad lekką mokrą (znacznie częściej stosowaną i polegającą na wykończeniu ocieplonych ścian tynkiem cienkowarstwowym), jest szybsze tempo prowadzenia prac, brak przerw potrzebnych na schnięcie zapraw oraz możliwość wykonywania robót w gorszych warunkach atmosferycznych.<br />
-
Materiały do krycia dachu
Na rynku jest spory wybór materiałów do krycia dachów, jednak największą popularnością cieszą się niezmiennie dachówki ceramiczne i cementowe oraz blachodachówka. Dość często wybierany jest także gont bitumiczny, a ostatnimi laty do łask wraca także blacha płaska, w nowocześniejszym i ładniejszym wydaniu.
-
Dachy Ruukki na targach w Finlandii
Targi Mieszkaniowe, które odbyły się w tym roku w Tampere w Finlandii trwały od 13 lipca do 12 sierpnia. Co roku jest to dobre miejsce, by przyjrzeć się wszystkim najnowszym trendom w budownictwie mieszkaniowym.