blachodachówka

 • Blachodachówki modułowe czy w arkuszach. Jaką wybrać blachodachówkę?

  Blachodachówki modułowe czy w arkuszach. Jaką wybrać blachodachówkę?

  Blachodachówki cieszą się ogromną popularnością, jako materiał do krycia budynków. Są trwałe, eleganckie i nadają się na wszystkie rodzaje dachów stromych. Dostępne są blachodachówki w arkuszach oraz modułowe. Jakie sprawdzą się lepiej?

 • Polskie dachówki ceramiczne MONZAplus - te kolory cieszą się popularnością

  Polskie dachówki ceramiczne MONZAplus - te kolory cieszą się popularnością

 • Dachówka i blachodachówka. Cena, koszty pokrycia

  Dachówka i blachodachówka. Cena, koszty pokrycia

  Zarówno dachówka, jak i blachodachówka ma szerokie grono zwolenników. Wybór konkretnego materiału nie jest jednak prosty. Przed podjęciem decyzji warto porównać koszty zakupu i ułożenia. Najlepiej dla wybranego projektu domu zamówić wycenę w kilku firmach dekarskich. Oferty powinny zawierać takie same pozycje - rodzaj wstępnego krycia, pokrycie z uwzględnieniem niezbędnych akcesoriów i z osadzeniem okien dachowych.

 • Szukasz wytrzymałej blachodachówki? Wybierz nowy produkt Ruukki!

  Szukasz wytrzymałej blachodachówki? Wybierz nowy produkt Ruukki!

  Ruukki to firma oferująca zaawansowane technologicznie rozwiązania dla budownictwa. 16 kwietnia 2018 roku marka wprowadziła na rynek nowy produkt. Swój debiut miała płaska blachodachówka modułowa Ruukki Hyygge. Łatwy montaż, bezpieczne użytkowanie i funkcjonalność - co jeszcze zapewniają nowe blachodachówki marki Ruukki?

 • Blachodachówka modułowa czy cięta na wymiar?

  Blachodachówka modułowa czy cięta na wymiar?

  Aby zapewnić inwestorom niższe koszty budowy, a wykonawcom ułatwić pracę, dzięki staraniom producentów blachodachówka dostępna jest w dwóch wariantach: cięta na wymiar lub modułowa. To, na którą się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od konstrukcji naszego dachu. Jaką blachodachówkę wybrać?

 • Pokrycie dachowe - jakie wybrać dachówki uzupełniające?

  Pokrycie dachowe - jakie wybrać dachówki uzupełniające?

  Dachy domów jednorodzinnych coraz częściej mają bardzo skomplikowane architektonicznie formy. Dlatego producenci pokryć dachowych oferują różne dodatkowe elementy. Współcześnie budowane dachy to bowiem nie tylko dachówki podstawowe, ale także uzupełniające. Jak wybrać odpowiednie? Jakie są rodzaje dachówek uzupełniających? Wyjaśniamy.

 • Dachówka i blachodachówka: co jest ważne przy układaniu pokrycia

  Dachówka i blachodachówka: co jest ważne przy układaniu pokrycia

  Wybór odpowiedniego pokrycia to połowa sukcesu. Aby dach zachował piękny wygląd przez długie lata i nie wymagał napraw i częstych prac konserwacyjnych, potrzebna jest przede wszystkim fachowa, rzetelna ekipa dekarska, która nie zmarnuje materiału. Oto jak wybrać fachowca.

 • Jak wybrać pokrycie dachowe? Dachówka i blachodachówka

  Jak wybrać pokrycie dachowe? Dachówka i blachodachówka

  Wybór pokrycia dachu to jedna z ważniejszych decyzji, które musimy podjąć, budując dom. Teoretycznie możemy wybrać każde, ale nie zawsze okaże się to rozwiązaniem ekonomicznym. Wiele zależy od kształtu dachu. Musimy się liczyć z tym, że im bardziej będzie on skomplikowany i rozbudowany, tym będzie droższy - zarówno jeśli chodzi o materiał, jak i o robociznę.

 • Jak wybrać blachodachówkę

  Jak wybrać blachodachówkę

  Blachodachówka to drugie pod względem popularności - po dachówce - pokrycie dachu. Decyduje się na nie około 40% inwestorów, przede wszystkim ze środkowo-wschodniej Polski. Blachodachówka jest niedroga, lekka i łatwa w montażu. Dostępna jest w różnym modelach i kolorach, łatwo więc ją dopasować do każdego domu.

 • Blachodachówka, gont czy dachówka? Ceny, wymagania, wykonanie

  Blachodachówka, gont czy dachówka? Ceny, wymagania, wykonanie

  Na rynku jest spory wybór materiałów do krycia dachów, jednak największą popularnością niezmiennie cieszą się dachówki ceramiczne i cementowe oraz blachodachówka. Dość często wybierany jest także gont bitumiczny, a ostatnio do łask wraca też blacha płaska łączona na rąbek stojący.

 • Blachodachówka odporna na korozję

  Blachodachówka odporna na korozję

  Szukasz eleganckiego, niezawodnego i trwałego pokrycia dachowego? Zależy ci na materiałach najwyższej jakości? Lepiej trafić nie mogłeś! Firma Blachy Pruszyński w najnowszej ofercie prezentuje blachodachówkę REN. Czym różni się ona od pozostałych? Zobacz sam.

 • Co na dach dwuspadowy i dach płaski. Blachodachówka czy dachówka

  Co na dach dwuspadowy i dach płaski. Blachodachówka czy dachówka

  Dach płaski czy spadzisty? Dachówka czy blachodachówka? Te pytania zadaje sobie niemal każdy, kto budował dom. Aby nieco ułatwić wybór, wyjaśniamy, czym różnią się pokrycia dachowe, które materiały zwiększą odporność dachu na wiatr, oraz jakiego rzędu są to koszty.

 • Budowa domu: planowanie pokrycia dachowego

  Budowa domu: planowanie pokrycia dachowego

  W środowisku budowlanym istnieje powszechny pogląd, że planowanie pokrycia dachowego powinno się zacząć na etapie budowania fundamentów. Klient ma wówczas dużo czasu na wybranie wykonawcy, sprawdzenie konkurencji i zaplanowanie logistyki. O dachu warto pomyśleć nieco wcześniej, na etapie projektowania architektonicznego. Dużą rolę przejmuje w tym wypadku architekt. To on jest pierwszym doradcą klienta. Drugim, równie ważnym jest dekarz, który konfrontuje założenia projektowe z realiami i bierze na siebie ciężar decyzji o wyborze produktu. Skoro mówi się, że projektanci "myślą architekturą", toczy architekci i dekarze "myślą materiałami"?

 • Blachodachówka modułowa czyli dachy modułowe

  Blachodachówka modułowa czyli dachy modułowe

  Podczas budowy domu, jedną z priorytetowych kwestii jest wybór blachodachówki. Każdemu zależy, by była trwała i solidna, dzięki czemu dom będzie bezpieczny. Ważne są również kwestie estetyczne. Sprawdziliśmy jakie właściwości i zalety ma dach modułowy.

 • Dach: panele i blachodachówki modułowe

  Dach: panele i blachodachówki modułowe

  Panele i blachodachówki modułowe to coraz częściej wybierane pokrycia dachów. Źródłem ich popularności jest kilka niewątpliwych zalet, takich jak prosty montaż, ograniczenie odpadów do minimum, dostępność, łatwy i bezpieczny transport oraz oryginalne wzornictwo i montaż maskujący wkręty.

 • Jak wymienić dach z azbestu?

  Jak wymienić dach z azbestu?

  Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie warto już teraz zlikwidować eternit. Podpowiadamy, jak wymienić dach z azbestu i jak uzyskać na to dofinansowanie.

 • Pokrycie dachowe: co warto wybrać?

  Pokrycie dachowe: co warto wybrać?

  Osoby planujące budowę domu mają do wyboru kilka podstawowych materiałów służących jako pokrycie dachowe. Do najbardziej popularnych należą pokrycia z blachy. Czym się jednak kierować przy ich wyborze i zakupie?

 • Blachodachówka panelowa TUR w jesiennej promocji

  Blachodachówka panelowa TUR w jesiennej promocji

  Blachodachówkę panelową TUR można jesienią kupić w promocyjnej cenie - 19,90 zł za panel. To jedna z rynkowych nowości marki Blachy Pruszyński, która już stała jednym z najbardziej popularnych pokryć dachowych.

 • Konserwacja dachu z blachy

  Konserwacja dachu z blachy

  20-, 30- a nawet 50-letnie gwarancje na stalowe pokrycia dachowe to już niemal standard. Klient kupując blachodachówkę jest przekonany, że po zainstalowaniu na dachu kwestię pokrycia dachowego ma na kilkadziesiąt lat z głowy. To wielki błąd.

 • Gont blaszany Janosik

  Gont blaszany Janosik

  Firma Blachotrapez wprowadziła na rynek gont blaszany Janosik, który wiernie odwzorowuje wygląd gontu drewnianego. Świetnie sprawdzi się na klasycznych domach, zwłaszcza tych w góralskim stylu.

 • Kolejna edycja akcji społecznej "Lepszy dach nad głową" zakończona

  Kolejna edycja akcji społecznej

  Od maja do października 2014 trwała druga edycja akcji społecznej "Lepszy dach nad głową" zorganizowana wspólnie przez firmę Ruukki Polska i Fundację Radia ZET. Dzięki niej również w tym roku nowe dachy otrzymały placówki wyłonione w konkursie wśród Rodzinnych Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych.

 • Blachodachówka modułowa Tur

  Blachodachówka modułowa Tur

  Najnowsza propozycja firmy Blachy Pruszyński, dostępna w postaci jedno- i dwumodułowych paneli.

 • Dachówka stalowa Armorium

  Dachówka stalowa Armorium

  W ofercie pokryć dachowych Ruukki pojawiła się nowa dachówka stalowa Armorium. Ma wyjątkowo głębokie profilowanie i wyraźny kształt profilu, który nadaje dachowi elegancki wygląd.

 • Wymiana pokrycia dachowego - akcja społeczna firmy Ruukki Polska

  Wymiana pokrycia dachowego - akcja społeczna firmy Ruukki Polska

  Zazwyczaj przy remontach dachów zamiast starego pokrycia stosuje się blachodachówkę. Wybór jej modelu nie może być jednak przypadkowy. Pokrycie z niego wykonane powinno być estetyczne, trwałe i najlepiej dostępne od ręki. Te wszystkie cechy ma oryginalna blachodachówka modułowa Finnera firmy Ruukki Polska.

 • Röben prezentuje nowość: dachówka Piemont Titan

  Röben prezentuje nowość: dachówka Piemont Titan

  Dachówka Piemont Titan szara glazurowana to już trzecia dachowa nowość marki Röben w tym sezonie.

 • Materiały do krycia dachu

  Materiały do krycia dachu

  Na rynku jest spory wybór materiałów do krycia dachów, jednak największą popularnością cieszą się niezmiennie dachówki ceramiczne i cementowe oraz blachodachówka. Dość często wybierany jest także gont bitumiczny, a ostatnimi laty do łask wraca także blacha płaska, w nowocześniejszym i ładniejszym wydaniu.

Więcej o:

blachodachówka

 • Blachodachówka modułowa czy cięta na wymiar?

  Blachodachówka cięta na wymiar Takie blachodachówki to długie, dochodzące nawet do kilku metrów, arkusze blachy, które mają stałą szerokość, a ich długość dostosowuje się do długości połaci dachu (maksymalnie może mieć nawet 8 m). Sprawdzają się one na prostych połaciach, jedno- i dwuspadowych, bez

 • Dachówka i blachodachówka. Cena, koszty pokrycia

  przewody od kolektorów słonecznych (powyżej 200 zł/szt.). Trzeba też uwzględnić straty związane z cięciem dachówek podstawowych. Polecamy: Blachodachówka modułowa czyli dachy modułowe > Blachodachówka - cena Najtańsza blachodachówka powlekana kosztuje poniżej 20 zł/m?, najdroższa ? ponad 100 zł/m?. Średnio

 • Blachodachówka, gont czy dachówka? Ceny, wymagania, wykonanie

  dachowe - dachówka i blachodachówka >> Wybór dachu - co trzeba wiedzieć W związku z tym, że dekarze mają dużo zleceń, warto znacznie wcześniej - nawet tuż po zakupie projektu - zarezerwować termin u wybranej ekipy. Najlepsi fachowcy mają terminarze wypełnione już do końca tego roku! Warto też wiedzieć

 • Blachodachówka odporna na korozję

  Blachodachówka REN - jaka jest? Budujesz dom lub wymieniasz dach i szukasz pokrycia w arkuszach ciętych na wymiar? Blachodachówka REN będzie dla Ciebie idealna. Charakteryzuje ją oryginalny kształt i estetyka wykonania. Dom pokryty prezentowaną blachodachówką wyróżni się na tle pozostałych budynków

 • Co na dach dwuspadowy i dach płaski. Blachodachówka czy dachówka

  Dachy płaskie - dachy balastowe i odwrócone Wśród dachów płaskich, wartych polecenia do domów zlokalizowanych w rejonach narażonych na silny wiatr, ciekawą propozycją są dachy balastowe. Mogą mieć one tradycyjny układ warstw: konstrukcja nośna (czyli strop), paroizolacja, termoizolacja,

 • Blachodachówka modułowa czyli dachy modułowe

  Dach modułowy czyli blachodachówka modułowa co to takiego? Zbuduj dom szyty na miarę! To najlepsze hasło, by określić czym jest dach modułowy. To świetna alternatywa dla blachy w arkuszach. Jeśli dom ma skomplikowany dach, z wieloma załamaniami, wybór jest prosty. Prezentowane przez nas dachy

 • Dachówka i blachodachówka: co jest ważne przy układaniu pokrycia

  się: Blachodachówka, gont czy dachówka? >> Jak układać dachówki Przy dachówkach bardzo ważne jest nie tylko równe i proste ułożenie ich na łatach, ale też odpowiednie ich połączenie z innymi elementami konstrukcji. Szczególnie istotny i narażony na usterki jest montaż przy elementach pionowych (na przykład wokół

 • Jak wybrać pokrycie dachowe? Dachówka i blachodachówka

  krzywizny dachu i dają swobodę obróbek. Przy dopasowywaniu materiału do skosów połaci będzie też mniej odpadów. Jak wybrać blachodachówkę - kształt dachu Blachodachówka dostępna jest w różnych formatach. Jeśli dach ma prostą formę, a nam zależy na stosunkowo niskich kosztach, możemy wybierać pokrycia

 • Jak wybrać blachodachówkę

  Dachówka czy blachodachówka Dachówki, jako pokrycia małoformatowe, dobrze sprawdzają się na skomplikowanych dachach z wieloma załamaniami połaci i lukarnami. Blachodachówka dostępna jest w różnych formatach. Jeśli dach ma prosty kształt, warto wybrać pokrycia wielkoformatowe (blachodachówka w

 • Szukasz wytrzymałej blachodachówki? Wybierz nowy produkt Ruukki!

  , dwuspadowych dachach, ale również dla tych w zabudowie szeregowej i budynków wielorodzinnych. Płaska blachodachówka Ruukki? Hyygge oferowana jest w trzech kolorach: grafitowym, antracytowym i czarnym, w grubości blachy 0,6 mm. Ponadto przed skutkami promieniowania UV, korozją i zarysowaniami Ruukki? Hyygge