budowa domu
-
Polskie dachówki ceramiczne MONZAplus - te kolory cieszą się popularnością
-
Rynny i systemy rynnowe. Jakie rynny wybrać?
Obowiązkowym elementem domu jest orynnowanie. Odpowiednio dobrany, sprawnie działający system odprowadzi wodę deszczową z dachu i ochroni ściany budynku przed wilgocią. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni system rynnowy.
-
Ile kosztuje zrobienie elewacji? Jaka robocizna?
Elewacje domów w dużej mierze mają wpływ na ogólny wygląd budynków. Dlatego nie dziwi fakt, że przykuwa się do nich coraz większą wagę. Stąd coraz częściej pojawiają się pytania o tynk na elewacje, a także ile kosztuje zrobienie elewacji. Oto, jakie elewacje cieszą się największym zainteresowaniem i ile kosztuje robocizna elewacji.
-
Dom Kamila Stocha. Gdzie mieszka Kamil Stoch i jak wygląda jego dom?
Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Skoczek wraz z żoną od dawna marzyli o własnym miejscu na ziemi i ich plany wreszcie doszły do skutku. Dom Kamila Stocha powstał w jego rodzinnej miejscowości - Ząb i idealnie wpisuje się w regionalną architekturę. Z jakich materiałów powstawał i jak wygląda dom Kamila Stocha? Zobaczcie sami.
-
Ile kosztuje budowa domu - za ile budują firmy, a za ile zbudujesz sam
Nie sposób precyzyjnie określić jakie są koszty budowy domu. Można jednak na podstawie wielu czynników oszacować ile wynosi koszt budowy domu jednorodzinnego, parterowego czy szkieletowego. Dzięki temu, można nie tylko sprawdzić, ile pieniędzy będziemy potrzebowali, ale także dowiedzieć się, jak można obniżyć koszty budowy domu, by móc zaoszczędzić, nie tracąc nic na jakości wykonania.
-
Pixel - nowe okno, które wpuszcza więcej światła
Oknoplast wprowadza do swojej oferty autorskie okno PIXEL charakteryzujące się nowoczesnym wąskim profilem o wyrafinowanym, kanciastym kształcie. Ten przełomowy produkt to odpowiedź na najnowsze trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywa światło oraz przestrzeń.
-
Ile kosztują poszczególne etapy budowy domu
Właściwe rozplanowanie harmonogramu budowy zależy między innymi od środków finansowych, jakimi dysponujemy. Te zaś potrzebne będą w różnej wysokości, zależnie od kolejnego etapu wznoszenia domu.
-
Ile kosztuje budowa domu
Budowanie domu jak najmniejszym kosztem wcale nie jest rozwiązaniem oszczędnym. Tanie materiały zwykle nie są trwałe, a rozbiórka i budowa od nowa dzieła okazyjnego wykonawcy kosztuje o wiele więcej niż jego wynagrodzenie. Tylko dzięki mądrym decyzjom budowlanym możemy wydać mniej i mieć z tego pożytek.
-
Wymiana pokrycia dachowego - akcja społeczna firmy Ruukki Polska
Zazwyczaj przy remontach dachów zamiast starego pokrycia stosuje się blachodachówkę. Wybór jej modelu nie może być jednak przypadkowy. Pokrycie z niego wykonane powinno być estetyczne, trwałe i najlepiej dostępne od ręki. Te wszystkie cechy ma oryginalna blachodachówka modułowa Finnera firmy Ruukki Polska.
-
Jak budują Polacy - najpopularniejsze rozwiązania i technologie
Rozpoczęcie budowy własnego domu, wybór odpowiedniego projektu czy technologii budowania to decyzje, które zaliczają się do najpoważniejszych w życiu. Polacy w tym względzie wciąż stawiają na tradycję. W ubiegłym roku najwięcej powstało domów murowanych z cegły ceramicznej, pokrytych dachówką ceramiczną i bez piwnicy.
-
Buduję dom, czy brać fakturę na beton?
Takie pytanie notorycznie pojawia się na wszelkiego rodzaju forach budowlanych. Czy warto budować dom z niepewnego betonu? Jakie mogą być konsekwencje takich inwestycji i czy stać nas na oszczędzanie na betonie?
-
Akademia Kobiet Budujących zaprasza na spotkania
Jak zaplanować budowę domu, wybrać projekt, policzyć koszty, przejść przez procedury urzędowe? Na jakie wyzwania szczególnie zwrócić uwagę w swoim regionie? To tematy 24 spotkań z cyklu Akademii Kobiet Budujących Silka Ytong w całej Polsce. Wiosenna edycja ruszyła już 13 marca.
-
Materiały budowlane i wykończeniowe - hity 2012 roku
Jak co roku, producenci materiałów budowlanych i do wykończenia wnętrz wprowadzają nowe produkty do sprzedaży. Wybraliśmy dla Was najciekawsze rozwiązania minionego roku.
-
Dopłaty do domów energooszczędnych
Od nowego roku ruszają publiczne dopłaty dla budujących i kupujących domy oraz mieszkania o niskim zużyciu energii.
-
Domy prefabrykowane: jak zbudować dom w dwa tygodnie
Gdy chcemy szybko zamieszkać w nowym domu, możemy albo kupić gotowy, albo wybudować go w kilka tygodni. Tę drugą możliwość gwarantuje nam przygotowanie elementów domu w specjalnych wytwórniach.
-
Kobiety budują, kobiety dyskutują
Rusza nowa edycja ?Akademii Kobiet Budujących Silka Ytong?. Tematem kobiecych rozmów będzie planowanie budowy domu - Panie wykazują coraz większą aktywność w tej dziedzinie. Spotkania odbędą się w Gdańsku - 4.10, Poznaniu - 10.10, Warszawie - 11.10, Wrocławiu - 16.10 i Krakowie - 17.10.
-
Domy prefabrykowane, oferta firm (ceny)
Budowa domu z wielkowymiarowych elementów prefabrykowanych to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkiej przeprowadzce.
-
Podłoga na gruncie - żeby ciepło nie uciekało przez podłogę
W domach bez piwnic podłogę parteru układa się bezpośrednio na gruncie. Na warstwie ubitego piasku układa się ocieplenie, na nim podkład betonowy (o grubości ok. 10 cm) i izolację przeciwwilgociową, połączoną z izolacją poziomą ścian fundamentowych. Kolejnym elementem podłogi jest wylewka betonowa (jastrych), będącą podkładem pod posadzkę parteru.
-
Kobiece rozmowy o budowaniu - spotkanie w Warszawie
Rusza Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG. Pierwsze spotkanie już 30 maja (środa), w kawiarni Tarabuk w Warszawie. Jego tematem będzie: Jak zaplanować budowę domu i na co zwracać uwagę przy przygotowaniu do tego ważnego, z punktu widzenia każdej rodziny, przedsięwzięcia.
-
Moda w architekturze na stal w kolorze rdzy
Każdy z nas wie, że nawet najlepsza stal wystawiona na działanie pogody z upływem czasu pokrywa się rdzą i z wolna niszczeje. Okazuje się jednak, że ten naturalny proces można wykorzystać, aby zapewnić architektonicznym projektom niepowtarzalne walory estetyczne.
-
Jak się robi schody żelbetowe wylewane
Właściciele domów jednorodzinnych najczęściej wybierają schody żelbetowe - są one najtańsze, trwałe i dość łatwe do zrobienia. Poza tym, na etapie robót stanu surowego wchodzi się po nich na piętro wygodniej, niż po tymczasowych schodach zbitych z desek.
-
Jak dobrać pokrycie dachu i jak o nie dbać?
Dachówki ceramiczne to jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych - są długowieczne, estetyczne i bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jednak aby długo cieszyły oko inwestora, należy odpowiednio je dobrać oraz zapewnić prawidłowe wykonawstwo
-
Instruktor Silka i Ytong przeszkoli fachowców na twoim placu budowy
Xella Polska wprowadza na rynek nową usługę - szkolenie na budowie, przeznaczone dla inwestorów i ekip budowlanych rozpoczynających budowę domu z materiałów Silka i Ytong. Celem tej propozycji jest propagowanie profesjonalnego wykonawstwa, z uwzględnieniem aspektu energooszczędności.
-
Zrobienie wykopu i pozostawienie go na zimę nie przyspieszy prac budowlanych
Ujemna temperatura powoduje przemarzanie gruntu - w Polsce, jeśli mrozy są silne i długotrwałe, mogą ściąć grunt nawet do głębokości przekraczającej jeden metr.
-
Materiały budowlane i wykończeniowe - hity 2011 roku
Jak co roku, producenci materiałów budowlanych i do wykończenia wnętrz wprowadzają nowe produkty do sprzedaży. Wybraliśmy dla Was najciekawsze rozwiązania minionego roku.
-
Ekologiczny dom - sposób na bryłę
Ekologiczny dom to dom przyjazny dla środowiska. Z całą pewnością musi to być dom zużywający jak najmniej energii, bo jej wytwarzanie bardzo degraduje nasz ekosystem. Najważniejsze jest dziś ograniczenie strat ciepła, co prowadzi do maksymalnego upraszczania bryły budynku. Optymalne parametry jeśli chodzi o ograniczenie strat ciepłą miałby budynek w kształcie sześcianu.
-
Otwarcie Domu Modelowego w Jankach
Budowa Domu Modelowego na terenie Parku Handlowego Janki pod Warszawą dobiegła końca.
-
Dom Modelowy tuż przed otwarciem
Park Handlowy Janki wzbogacił się o nowy i interesujący obiekt. Dom Modelowy stojący obok IKEI prezentuje się już wszystkim w całej okazałości. Wewnątrz trwają ostatnie prace wykończeniowe, a wokół budynku pojawiła się ekipa, która zagospodarowuje teren.
-
Piwnica - za i przeciw
Prawie 40% inwestorów ma lub chciałoby mieć dom z piwnicą. Wydaje się że ma ona tyla samo wrogów, co zwolenników. Czy słusznie? Kto ma rację?
-
Co to znaczy ekologiczny dom?
Nie ma wątpliwości: zabudowywanie kolejnych obszarów do tej pory niezabudowanych na pewno nie sprzyja naszemu naturalnemu środowisku. Dlatego warto się postarać, by nowo wznoszony dom jak najmniej szkodził otoczeniu. Dobrym sposobem jest dbałość o to, by dom zużywał jak najmniej energii, bo współczesny dom ekologiczny to przede wszystkim dom energooszczędny, a więc dobrze ocieplony, szczelny i z porządnym systemem wentylacyjnym oraz nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi.