budowa
-
Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie
PolREFF to Polski Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych, który jest rozwijany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) i wdrażany we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.
-
Dom letniskowy z drewna i łupku
Zatopiony w zieleni, z klasycznym spadzistym dachem - ten dom letniskowy z drewna i łupku pozwala rozkoszować się wszystkimi urokami wsi. A jednocześnie wewnątrz kryje wszystkie udogodnienia, których mogą potrzebować mieszczuchy przyzwyczajone do miejskiego komfortu.
-
Ile kosztuje budowa domu (aktualne wyceny)
Przygotowując się do budowy przeglądamy projekty domów, analizujemy, liczymy i zastanawiamy się, ile tak naprawdę na nią wydamy. Ostateczna suma kosztów zależeć będzie m.in. powierzchni budynku, kształtu bryły, liczby kondygnacji oraz standardu wykończenia.
-
Montaż okien: podstawowe błędy
Wydawać by się mogło, że zamontowanie okna w ścianie nie jest zadaniem skomplikowanym, a jednak można przy tej okazji popełnić sporo błędów. Najczęstsze to niedopasowanie okna do otworu okiennego (ościeża), umieszczenie go w nieodpowiednim miejscu w grubości ściany albo złe zamocowanie ramy. Skutkiem są kłopoty z otwieraniem i zamykaniem okna, zawilgocenie pod nim ściany lub obniżenie izolacyjności cieplnej domu.
-
Wyjątkowe nowości w ofercie Oknoplastu. Okna PCV z wykończeniami z drewna i aluminium
Firma Oknoplast wprowadza do swojej oferty dwie nowości, okna PCV z dwom rodzajami wykończenia - aluminiowym i drewnianym. Linie Natura i Aluover w innowacyjny sposób łączą pozornie nieprzystające do siebie materiały.
-
Koszty budowy: zwykle wyższe niż zakładane
Dla ponad połowy inwestorów, którzy w ub.r. stawiali domy, ostateczne koszty budowy okazały się wyższe niż zakładane - nawet do 25 procent. Wynika z tego, że przystępując do spełnienia marzeń o własnej posesji, należy przygotować pewną rezerwę środków.
-
Dom w śródziemnomorskim klimacie
Efektowny parterowy dom o ciekawym wnętrzu i pięknie zaaranżowanej strefie rekreacyjnej przy basenie stanął na 11-arowej, regularnej działce. Tym, co szczególnie przyciąga uwagę, jest rozłożystość bryły i jej symbioza ze starannie wypielęgnowanym ogrodem.
-
Domy na czasie
Jakie domy najbardziej podobają się współczesnym inwestorom? Które projekty są modne? Jaki typ architektury świętuje swój wielki powrót? O najnowszych trendach opowiadają eksperci z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.
-
Dom z białym dachem
Architektura utrzymana w duchu minimalizmu jest w Polsce często odbierana jako zimna i brutalna. Takie materiały jak beton i szkło nie kojarzą się nam dobrze, co wynika z... braku dobrych przykładów takiej architektury w naszym otoczeniu. A można projektować ją tak, by była komfortowa i przyjazna - warunkiem jest dobra współpraca i zrozumienie między architektem a inwestorem oraz ich obopólny szacunek dla zastanej przestrzeni. Włożony wysiłek opłaca się każdej ze stron, czego przykładem jest dom stojący na obrzeżach Gdańska.
-
Dopłaty do termomodernizacji
Jeśli podejmiesz decyzję o ociepleniu swojego domu albo o modernizacji instalacji grzewczej, możesz ubiegać się o przyznanie specjalnej premii termomodernizacyjnej.
-
Planujesz budowę domu w 2017 roku? Zobacz, co zmieniają nowe przepisy
Inwestycja w energooszczędne budownictwo ma w domyśle przynosić zwrot w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Co zmiany oznaczają w praktyce dla osób dopiero planujących budowę domu?
-
Materiały budowlane: inwestorze - bądź czujny!
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego publikuje na swojej stronie internetowej wyniki badań próbek wyrobów budowlanych, które wojewódzkim inspektorom wydały się podejrzane.
-
Gotowe projekty domów, które wybudujesz za mniej niż 200 tys. złotych [WYBÓR REDAKCJI]
Przez cały rok w miesięczniku "Ładny Dom" pokazujemy najlepsze, najciekawsze i najładniejsze projekty z ofert polskich pracowni architektonicznych. W tym zestawieniu przestawiamy wybrane gotowe projekty domów, których koszt budowy netto nie przekracza 200 tys. zł, a w jednym przypadku - 100 tys.
-
Dom z Finlandii
Cecylia Waś, właścicielka zaprojektowanego w Finlandii domu z bali zdradza tajniki jego budowy w Polsce. Dzieli się spostrzeżeniami o eksploatacji takiego mieszkania oraz podpowiada od czego zacząć, aby spełnić marzenia.
-
Wykonawcy: jak szukać fachowców?
Wykonawcy-fachowcy. Mimo że ich szeregi mocno stopniały, bo większość wyjechała do Wielkiej Brytanii, Irlandii i innych zakątków świata, warto dołożyć starań i zatrudnić sprawdzoną ekipę.
-
Czy utwardzenie posesji wymaga pozwolenia na budowę?
Wielu właścicieli nieruchomości nie zdaje sobie sprawy, że marzenia o dużej altanie bądź stawie mogą wymagać pozwolenia na budowę. Z kolei realizację innych mniejszych obiektów w ogrodzie należy poprzedzić zgłoszeniem do urzędu miasta.
-
Dom z płaskim dachem: sześć powodów, dla których warto go wybrać
Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem to jeden najmodniejszych trendów współczesnej architektury. Jakie są największe zalety domów z płaskim dachem? Komu poleca się ten typ zadaszenia? Sprawdźcie, w jakich sytuacjach warto postawić na dom ze stropodachem.
-
Zmiany w prawie budowlanym: od 1 stycznia będziemy budować domy bardziej energooszczędne
Nowo wznoszone budynki z założenia są energooszczędne. Każdy inwestor może jednak indywidualnie polepszyć standard energetyczny swojego domu. Od nowego roku będzie nawet musiał.
-
Ile kosztuje dziś budowa małego, taniego domu?
Biorąc za punkt wyjścia projekt ?Domu w zielistkach?, przedstawiamy zestawienie kosztów budowy domu do 120 m², opracowane na podstawie cennika SEKOCENBUD na III kwartał 2016 r.
-
Izolacja okna dachowego: kołnierz uszczelniający
Najważniejszym elementem do montażu okna dachowego i dołączonym do niego jest kołnierz uszczelniający. Jego budowa znacznie ułatwia wbudowanie okna w połać dachu i zapewnia bezpieczne odprowadzenie wody opadowej poza jego obrys.
-
Polak buduje tradycyjnie [RAPORT]
Stawianie domu rozpoczynają zwykle osoby 30-, 40-letnie, najczęstszym tego powodem jest chęć spełnienia marzeń, domy są średniej wielkości i powstają raczej na wsi, za nie więcej niż pół miliona złotych - wynika z badań portalu Oferteo.pl, podsumowujących ubiegłoroczne budowlane preferencje Polaków.
-
Castingi ostatniej szansy do nowego programu TVN "Dom Marzeń"!
Takiego programu jeszcze nie było. Nigdy w historii polskiej telewizji nagroda w programie nie była tak duża a spełnienie marzenia o własnym w pełni urządzonym domu nie było tak blisko. Kto oczami wyobraźni namalował już swój azyl, powinien czym prędzej zbudować jego fundamenty biorąc udział w castingu. 13 maja w 9 lokalizacjach w kraju wydarzy się coś - co na zawsze zmieni zwyczajnych ludzi w niezwykłych inżynierów własnego losu.
-
Ogrodzenie: nowoczesne czy tradycyjne?
Planując ogrodzenie należy pamiętać, że powinno ono współgrać zarówno z charakterem ogrodu, jak i bryłą budynku, tworząc niepowtarzalną architektoniczną całość.
-
Okno V82 ProSafe - nowa klasa bezpieczeństwa
Pomorski producent stolarki premium wprowadza do sprzedaży nowy system, o antywłamaniowej skuteczności potwierdzonej licznymi rzetelnymi badaniami
-
Bramy garażowe: kolorowe w cenie białych
Kto wiosną zdecyduje się na remont garażu, może obniżyć koszty tej inwestycji. Do 30 czerwca firma Hörmann oferuje dobrze ocieplone bramy segmentowe LPU 40 w specjalnej promocji.
-
Okna, które dają więcej światła
Drutex, największy w Europie producent okien pionowych, zaprezentował podczas tegorocznych targów Fensterbau Frontale swoje najnowsze okno PVC, Iglo Light, wyróżniające się nowoczesnym designem, dużą powierzchnią szklenia i świetnymi parametrami w zakresie energooszczędności, wodoszczelności, odporności na wiatr i przepuszczalności powietrza.
-
Domy z użytkowym poddaszem (cztery projekty)
Poddasze to wyjątkowo wdzięczne miejsce dla ciekawych aranżacji przestrzeni. Nic dziwnego, że projekty uwzględniające możliwość zagospodarowania tej powierzchni cieszą się sporym powodzeniem.
-
Polski dom roku 2015. Wybieramy najpiękniejszą realizację!
Przez cały rok miesięcznik Ładny Dom prezentuje w każdym ze swoich wydań polskie domy. Są wśród nich budynki zrealizowane na podstawie projektów gotowych i zaprojektowane indywidualnie, o umiarkowanej powierzchni i bardzo duże, wzniesione od nowa i stare, poddane gruntownej modernizacji. Pokazujemy, jak te domy powstawały, dlaczego mieszkańcy wybrali takie, a nie inne rozwiązania, jak zaplanowali swoją życiową przestrzeń. Zapraszamy do naszego przeglądu i do głosowania na dom roku 2015!
-
Gotowe projekty domów, które wybudujesz za mniej niż 200 tys. złotych [WYBÓR REDAKCJI]
Przez cały rok w miesięczniku "Ładny Dom" pokazujemy najlepsze, najciekawsze i najładniejsze projekty z ofert polskich pracowni architektonicznych. W tym zestawieniu przestawiamy wybrane gotowe projekty domów, których koszt budowy netto nie przekracza 200 tys. zł. To ekonomiczne budynki o powierzchni nie większej niż 150 metrów kw. Zapraszamy do głosowania na najbardziej udany projekt!
-
Nowość: szkło jaśniejsze od... szkła
Doświetlenie wnętrz naturalnym światłem oraz zapewnienie niezakłóconego widoku na otoczenie - oto najważniejsze walory szkła float marki Pilkington. Produkt jest japoński, ale powstaje w Polsce, w hucie szkła w Sandomierzu.