budowa

  • Najtańsze sposoby na budowę domu

    Najtańsze sposoby na budowę domu

    Niepewne czasy zmuszają wielu inwestorów do poszukiwania oszczędności. Coraz częściej pojawiają się pytania - jak ograniczyć koszt budowy? Czy tania budowa domu jest w ogóle możliwa? Istnieje kilka prostych sposobów, które dadzą inwestorowi na konkretne oszczędności.

  • Okno ciepłochronne jak ściana

    Okno ciepłochronne jak ściana

    Estetyczne, energooszczędne, dźwiękoszczelne, trwałe i bezpieczne - tak najkrócej scharakteryzować można okno V82 Modern Design, za które firma Vetrex z Pomorza po raz kolejny została wyróżniona tytułem ?Jakość Roku?.

  • Kocioł kondensacyjny FGB marki Wolf

    Kocioł kondensacyjny FGB marki Wolf

    W nowym kondensacyjnym kotle gazowym FGB firmy Wolf zastosowano najnowszą technologię kondensacji, dzięki czemu urządzenie jest tak wydajne i energooszczędne, że spełnia nawet najbardziej surowe regulacje nowej dyrektywy unijnej ErP.

  • Kostka brukowa: kostki płukane Granito Lux

    Kostka brukowa: kostki płukane Granito Lux

    Kolekcja Granito Lux z linii Jadar Garden to stylowe kostki płukane z dodatkiem kruszywa z naturalnych kamieni. Są eleganckie, funkcjonalne i dostępne w dużym wyborze kolorów.

  • Wolontariusze na placu budowy. Adaptacja strychu w starej kamienicy

    Wolontariusze na placu budowy. Adaptacja strychu w starej kamienicy

    Na warszawskiej Pradze, na zaadaptowanym strychu starej kamienicy powstaje siedem mieszkań dla wychowanków ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Prace, pod opieką fachowców, wykonują wolontariusze.

  • Dom prefabrykowany dla rodziny. Ile kosztuje dom prefabrykowany?

    Dom prefabrykowany dla rodziny. Ile kosztuje dom prefabrykowany?

    Dom blisko pracy i jednocześnie blisko natury to prawdziwe marzenie. Tej rodzinie udało się je zrealizować. Ich dom powstał nad jeziorem, z dala od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie na tyle blisko, żeby codzienne dojazdy nie zamieniały się w koszmar.

  • Ochrona roślin w czasie remontu

    Ochrona roślin w czasie remontu

    Kupiliśmy stary dom i planujemy jego remont. Musimy odkopać fundamenty, żeby je ocieplić i zaizolować. Chcemy również wymienić nawierzchnię ścieżki od domu do furtki. Zastanawiamy się, czy nie zaszkodzi to roślinom w ogrodzie, a zwłaszcza szpalerom bukszpanów i cyprysików. W jaki sposób je zabezpieczyć?

  • Montaż tarasowych okien HS: belki i konsole montażowe od QDS24

    Montaż tarasowych okien HS: belki i konsole montażowe od QDS24

    Tarasowe okna podnoszono-przesuwne HS są coraz bardziej popularne. Jednak ich montaż jest trudny i skomplikowany. Firma QDS24 - producent drzwi podnoszono-przesuwnych - oferuje swoim klientom konsole oraz belki montażowe, dzięki którym możliwy jest montaż idealny.

  • Pokrycie dachowe: co warto wybrać?

    Pokrycie dachowe: co warto wybrać?

    Osoby planujące budowę domu mają do wyboru kilka podstawowych materiałów służących jako pokrycie dachowe. Do najbardziej popularnych należą pokrycia z blachy. Czym się jednak kierować przy ich wyborze i zakupie?

  • Ochre Barn - zamieszkać w stodole

    Ochre Barn - zamieszkać w stodole

    Imponująca adaptacja starej stodoły.

  • Rozbudowa domu z cegły

    Rozbudowa domu z cegły

    Nieduża działka, mały budżet i wielka potrzeba dodatkowej przestrzeni - tak wyglądała sytuacja właścicieli pewnego starego budynku. Do rozbudowy podeszli kreatywnie. Dobudowana część jest wyjątkowa - elegancka, energooszczędna i w dużym stopniu wykonana z materiałów z recyklingu.

  • Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP

    Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP

    Marka Kress wprowadziła na rynek młotowiertarkę 180 APP. To jedno z najlżejszych tego typu urządzeń w klasie 18,0 V na rynku. Idealnie sprawdzi się w rękach montażystów, dociepleniowców, elektryków i hydraulików.

  • Blachodachówka panelowa TUR w jesiennej promocji

    Blachodachówka panelowa TUR w jesiennej promocji

    Blachodachówkę panelową TUR można jesienią kupić w promocyjnej cenie - 19,90 zł za panel. To jedna z rynkowych nowości marki Blachy Pruszyński, która już stała jednym z najbardziej popularnych pokryć dachowych.

  • Realizacje domów: dom prefabrykowany zbudowany w tydzień

    Realizacje domów: dom prefabrykowany zbudowany w tydzień

    Ten dom wygląda dość nietypowo na tle polskich realiów - jest duży, nowoczesny, z płaskim dachem. W dodatku wybudowano go w technologii, która w Polsce staje się dopiero popularna. Właściciel zdecydował się na dom prefabrykowany, bo nie chciał ciągnącej się całymi latami inwestycji.

  • Realizacje domów: nowoczesny dom stodoła z porozbiórkowej cegły

    Realizacje domów: nowoczesny dom stodoła z porozbiórkowej cegły

    Pierwszym pomysłem była przebudowa: stara murowana stodoła miała stać się nowoczesnym domem. Jednak ze względów technicznych okazało się to niemożliwe. Dawny budynek stał się źródłem materiałów budowlanych i piękną inspiracją dla nowoczesnej bryły współczesnej mieszkalnej stodoły.

  • Projekty domów: projekt gotowy do indywidualnej konfiguracji

    Projekty domów: projekt gotowy do indywidualnej konfiguracji

    Większy, mniejszy, z garażem czy bez, z drewnianą czy pokrytą tynkiem elewacją? Projekt gotowy domu Dostępny wyjątkowo łatwo zmodyfikować w zależności od własnych potrzeb i upodobań - w kilka minut można z użyciem specjalnego konfiguratora zaprojektować własny wymarzony dom.

  • Izolacje natryskowe pianką Icynene

    Izolacje natryskowe pianką Icynene

    Pianka Icynene to doskonały materiał termoizolacyjny do ocieplania dachów. Wykonuje się nią natryskowe izolacje.

  • Projekty domów: dom, który produkuje energię

    Projekty domów: dom, który produkuje energię

    Termometry wskazują niewyobrażalne temperatury, wszyscy włączają wiatraczki, klimatyzatory i otwierają na oścież lodówki. A co, jeśli ostrzeżenia o przerwach w dostawie prądu staną się rzeczywistością? W takiej sytuacji jak znalazł będzie dom plus-energetyczny, czyli taki, który produkuje więcej prądu niż go zużywa. Ile zarobi dla swoich mieszkańców?

  • Rodzaj ocieplenia

    Rodzaj ocieplenia

    Najbardziej popularnym materiałem stosowanym do ocieplania ścian jest polistyren ekspandowany (EPS), nazywany powszechnie styropianem. Na drugim miejscu plasuje się wełna mineralna.

  • Dom do 300 tysięcy zł: marzenie czy rzeczywistość?

    Dom do 300 tysięcy zł: marzenie czy rzeczywistość?

    Wielu inwestorów zastanawia się, jaki jest minimalny koszt budowy domu jednorodzinnego. Bez wątpienia to kosztowna inwestycja, ale jakimi konkretnie środkami finansowymi trzeba dysponować? Czy można wybudować dom mając do dyspozycji "zaledwie" 300 tysięcy złotych?

  • Gont blaszany Janosik

    Gont blaszany Janosik

    Firma Blachotrapez wprowadziła na rynek gont blaszany Janosik, który wiernie odwzorowuje wygląd gontu drewnianego. Świetnie sprawdzi się na klasycznych domach, zwłaszcza tych w góralskim stylu.

  • Okna PVC w wersji metalik - Schüco AutomotiveFinish

    Okna PVC w wersji metalik - Schüco AutomotiveFinish

    Profile okien PVC można pokryć foliami wykończeniowymi, które decydują o ostatecznym wyglądzie okna. Schüco AutomotiveFinish to folie, które pozwalają na wierne odwzorowanie kolorów z palety RAL. Teraz innowacyjna technologia oferuje jeszcze więcej zalet użytkowych.

  • Dom za cenę mieszkania: czy to możliwe?

    Dom za cenę mieszkania: czy to możliwe?

    Własny dom pod miastem jest marzeniem wielu rodzin. Świadczy o tym duża popularność budynków znajdujących się w niewielkiej odległości od większych aglomeracji miejskich. Niektórzy analitycy twierdzą, że dom pod miastem może kosztować tyle samo co mieszkanie w centrum. Czy to naprawdę możliwe? Na to pytanie odpowiemy poniżej.

  • Budowa systemem gospodarczym - czy to się opłaca?

    Budowa systemem gospodarczym - czy to się opłaca?

    Każdy dom możemy zbudować systemem gospodarczym bądź zleconym. Szacuje się, że niemal 50 proc. domów jednorodzinnych powstających w Polsce wykonuje się systemem gospodarczym. Z czego wynika taka popularność tego rozwiązania? Jakie są potencjalne oszczędności? I na co należy zwracać szczególną uwagę?

  • Kierowanie budową

    Kierowanie budową

    Każda inwestycja wymagająca uzyskania pozwolenia na budowę, musi być prowadzona zgodnie z przepisami zawartymi m.in. w Prawie Budowlanym.

  • Gazowe kotły kondensacyjne Thelia Condens

    Gazowe kotły kondensacyjne Thelia Condens

    Marka Saunier Duval prezentuje nową serię gazowych kotłów kondensacyjnych Thelia Condens do ogrzewania domu i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Mają wysoką sprawność i gwarantują niskie koszty eksploatacji.

  • Styropian Lambda White fasada

    Styropian Lambda White fasada

    Firma Swisspor Polska wprowadziła do oferty styropian nowej generacji Swisspor Lambda White fasada. Nowy produkt rozwiązuje problem naprężeń wewnętrznych w grafitowych płytach styropianowych..

  • Izolacja cieplna budynku - gwarancją korzyści dla użytkownika

    Izolacja cieplna budynku - gwarancją korzyści dla użytkownika

    Budownictwo energooszczędne zadomowiło się na krajowym rynku mieszkaniowym już na dobre. Wygląda na to, że domy o bardzo niskim zużyciu energii to nie chwilowy trend czy moda, ale przyszłość i rozwój technologiczny branży budowlanej.

  • Na co musisz zwrócić uwagę kupując styropian?

    Na co musisz zwrócić uwagę kupując styropian?

    Styropian to bez wątpienia najczęściej używany izolator do ocieplania budynków, obecny na rynku od ponad od pół wieku. Jednocześnie jest najbardziej ekonomicznym i najbezpieczniejszym materiałem izolacyjnym. Najważniejszym parametrem styropianu jest lambda, czyli współczynnik przewodzenia ciepła. Grubość styropianu oraz jego najistotniejszy parametr lambda decydują o jakości izolacji cieplnej.

  • Jak zaoszczędzić 63% energii na termomodernizacji budynku?

    Jak zaoszczędzić 63% energii na termomodernizacji budynku?

    Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego budynku stanowią ponad 50% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Straty energii cieplnej w około 1/3 spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany. Prawidłowo wykonana termomodernizacja wysokiej jakości styropianem gwarantuje kilkudziesięcio procentową oszczędność energii. Przedstawiamy najważniejsze wytyczne przy ocieplaniu domu oraz modelowe ocieplenie gwarantujące 63% oszczędność energii.

Więcej o:

budowa

  • Kierowanie budową

    Każda inwestycja wymagająca uzyskania pozwolenia na budowę, musi być prowadzona zgodnie z przepisami zawartymi m.in. w Prawie Budowlanym. Dokument ten nakłada na inwestora obowiązek powierzenia kierownictwa osobie z odpowiednimi uprawnieniami - kierownikowi budowy. Zależnie od tego jak organizujemy

  • Najtańsze sposoby na budowę domu

    Pierwszą istotną kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę przed budową domu jest wybór odpowiedniej technologii budowlanej. W Polsce nadal największą popularnością cieszy się tradycyjna technologia murowana. Jednorodzinne, murowane domy kojarzą się nam z największą trwałością i dobrymi parametrami

  • W 2018 roku wzrosną koszty budowy domu

    Dlaczego rosną koszty budowy domu? Sytuacja na rynku budowlanym nie napawa optymizmem. Osoby, które planują budowę domu muszą liczyć się z większymi kosztami. Z czego wynikają podwyżki cen na rynku budowlanym? Sytuacja na związek zarówno z rekordową liczbą mieszkań oddanych do użytku

  • mobiDOM - bezpłatna aplikacja, która pomoże w budowie domu

    odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dzięki mobiDOM inwestor zyskuje informacje o sprawdzonych rozwiązaniach, materiałach i technologiach, przygotowane przez ekspertów z branży. Sercem aplikacji jest mobilny dziennik budowy, w którym można zapisywać notatki, zdjęcia, dokumenty, kontakty i wszystkie

  • Czy utwardzenie posesji wymaga pozwolenia na budowę?

    W efekcie pomoc architekta w projektowaniu posesji może okazać się nieoceniona, uchroni nas nie tylko przed chaosem, lecz także przed poważnymi konsekwencjami prawnymi. Tłumaczymy, które inwestycje wymają zgody na budowę, a które zgłoszenia. ? Samodzielne czy chwilowe rozwiązania w kwestii

  • Ile kosztuje dziś budowa małego, taniego domu?

    Na całkowite koszty budowy domu wpływa bardzo wiele czynników. Istotne znaczenie ma jego powierzchnia, kształt bryły, rodzaj dachu, a także sposób prowadzenia prac budowlanych. Przystępując do budowy wielu Inwestorów ma ściśle określony budżet i ważna dla nich jest oszczędna realizacja

  • Dom modułowy - szybka budowa i niskie koszty?

    Czym charakteryzują się domy modułowe? Modułowe domy buduje się zatem zupełnie inaczej niż tradycyjne budynki mieszkalne. Domy modułowe powstają z gotowych elementów. Takie moduły wytwarzane są w fabryce, na placu budowy wystarczy je tylko odpowiednio połączyć. Budowa domu w technologii modułowej

  • Koszty budowy: zwykle wyższe niż zakładane

    Powyższe dane przynosi druga część tegorocznego ?Raportu o budowie domów w Polsce? wydanego przez Oferteo.pl. Co jeszcze można w nim wyczytać? Otóż - okazuje się, że cały proces inwestycyjny związany z budową domu (od kupna działki do ukończenia budowy) przeciętnie trwa w naszym kraju 22 miesiące

  • Ile kosztuje budowa domu

    Oszczędzanie na projekcie może się źle odbić na późniejszych etapach budowy domu i jego eksploatacji. Już lepiej, żeby dom miał mniejszą powierzchnię, ale był wybudowany starannie. Rezygnacja z każdego metra kwadratowego to 2-3 tys. zł oszczędności. Dobrze jest również zdecydować się na prostą

  • Ile kosztuje budowa domu (aktualne wyceny)

    parametrów energetycznych domu wymaga wykonania grubszej warstwy docieplającej ściany i dach lub zastosowania materiałów izolacyjnych o lepszych parametrach termicznych, a także montażu bardzo sprawnych instalacji. W wyniku zmian zwiększą się koszty budowy domu, ale jednocześnie - wraz z poprawą parametrów