budowa

 • Woda w piwnicy wykonanej w technologii białej wanny

  Woda w piwnicy wykonanej w technologii białej wanny

  Ta olbrzymia piwnica, rozciągająca się niemal pod całą działką, wykonana została w technologii białej wanny. Oznacza to, że zarówno jej płytę, jak i ściany zrobiono z betonu wodoszczelnego. Teoretycznie, powinna być całkowicie szczelna. Tymczasem woda dostawała się do niej z każdej strony. Jak to było możliwe?

 • Zaprawa klejowa Sopro TR 280

  Zaprawa klejowa Sopro TR 280

  Zaprawę Sopro TR 280 można stosować do przyklejania różnych okładzin ściennych i podłogowych, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz domu. Szczególnie dobrze sprawdzi się przy wrażliwych na przebarwienia płytach z wapienia i innych kamieni naturalnych.

 • Płyty Megan i Megan Lux do tarasu i ogrodu

  Płyty Megan i Megan Lux do tarasu i ogrodu

  Kolekcje płyt Megan i Megan Lux to propozycja firmy Jadar, skierowana dla inwestorów, którzy uwielbiają minimalistyczne formy, funkcjonalność produktów oraz trwałość na długie lata. Dzięki dużym formatom, surowej formie i ciekawym wykończeniu możemy tworzyć za ich pomocą idealną przestrzeń zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie.

 • Płyty styropianowe EPS Fassada Premium Reflex

  Płyty styropianowe EPS Fassada Premium Reflex

  Firma Austrotherm wprowadziła nowy produkt - grafitowe płyty styropianowe Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex, powleczone ultranowoczesną powłoką refleksyjną o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej. Stosowane jako termoizolacja przy ociepleniach ścian w systemach ETICS.

 • Okna typu portfenetr z Schüco Alu Inside

  Okna typu portfenetr z Schüco Alu Inside

  Portfenetry to ciekawy sposób na doświetlenie wnętrz i urozmaicenie elewacji budynku. Nowy, innowacyjny system montażowy Schüco Alu Inside zapewnia maksymalne bezpieczeństwo przy montażu balustrady portfenetru, a przy tym pozwala zachować termoizolacyjność i nowoczesny wygląd stolarki.

 • Grill i wędzarnia wbudowane w ścianę domu

  Grill i wędzarnia wbudowane w ścianę domu

  Prezentujemy nietypowe rozwiązanie, czyli grill wbudowany w ścianę domu. Pełni także funkcję wędzarni - można w nim wędzić ryby, sery i mięso. Podpowiadamy, jak zaprojektować grill z wędzarnią i jak go wykonać.

 • Gładź szpachlowa Baumit FinoFinish S

  Gładź szpachlowa Baumit FinoFinish S

  Baumit rozszerza gamę produktów o gotową gładź szpachlową FinoFinish S i preparat gruntujący Baumit InteriorPrimer.

 • Projekty domów: nowoczesny dom z widokiem na góry i las

  Projekty domów: nowoczesny dom z widokiem na góry i las

  Skyfall House to odważny projekt wrocławskiego biura JabraArchitects, który doskonale wpisuje się zarówno w potrzeby mieszkańców, jak i otoczenie. Swoją minimalistyczną, ale wyrazistą formą nawiązuje do wysokich gór, które właściciele domu będą mogli podziwiać ze swoich okien.

 • Jaka powinna być minimalna powierzchnia działki budowlanej?

  Jaka powinna być minimalna powierzchnia działki budowlanej?

  W polskim prawodawstwie brak jednoznacznego przepisu wyznaczającego minimalną powierzchnię działki budowlanej. Jednak ograniczenia dotyczące takiego przeznaczenia gruntu dyktowane są przez ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz inne rozporządzenia.

 • Trwałe rynny: najlepsze materiały, ceny

  Trwałe rynny: najlepsze materiały, ceny

  Z czego mogą być wykonane rynny? Jakie materiały będą najtrwalsze? Ile kosztują?

 • Masa uszczelniająca Sopro KMB 651

  Masa uszczelniająca Sopro KMB 651

  Sopro, producent chemii budowlanej, poszerza swoją ofertę produktów o bitumiczną, grubowarstwową masę uszczelniającą Sopro KMB 651.

 • System ocieplenia domu Therma+Duo

  System ocieplenia domu Therma+Duo

  Therma+Duo firmy Arsanit to sposób na wzmocnienie istniejących izolacji termicznych domu. To kompleksowy, bezspoinowy system do ścian zewnętrznych.

 • Projekty domów: nowoczesny dom z poddaszem, na wąską działkę

  Projekty domów: nowoczesny dom z poddaszem, na wąską działkę

  Projekt Współczesny 1 to nowoczesny dom zaprojektowany z myślą o wąskiej działce. Autorami projektu są architekci Krzysztof Borowski i Piotr Rynkiewicz z pracowni Domy z wizją. Koszt netto stanu surowego zamkniętego - 214.096 zł.

 • Projekty domów: wygodny, rodzinny dom z poddaszem

  Projekty domów: wygodny, rodzinny dom z poddaszem

  Projekt domu LK&911 z użytkowym poddaszem i przemyślanym, funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń. Projekt stworzył architekt Michał Rubaj z pracowni LK&Projekt. Orientacyjny koszt budowy netto stanu surowego zamkniętego to 255 062 zł.

 • Wielkoformatowe płyty na duże posesje

  Wielkoformatowe płyty na duże posesje

  Firma Buszrem wprowadza na rynek wielkoformatowe płyty 50 do kwadratu. Duże kwadratowe elementy sprawdzą się na rozległych powierzchniach - dużych posesjach, szerokich alejach czy podjazdach - pozwalając szybko zabudować jednolite płaszczyzny.

 • Balkon dachowy dla dwojga

  Balkon dachowy dla dwojga

  Firma Velux w kwietniu 2015 r. wprowadza na rynek nową generację balkonu dachowego GDL Cabrio. Nowy balkon dachowy ma ulepszoną konstrukcję, doskonałe parametry izolacyjne i większą powierzchnię szyb. Ma też dużo większą szerokość niż poprzednik.

 • Energooszczędne okna ze szkłem niskoemisyjnym

  Energooszczędne okna ze szkłem niskoemisyjnym

  Firma Saint-Gobain Glass wprowadziła do swojej oferty szyby SGG Planitherm XN, bazujące na innowacyjnej technologii szkła SGG PlaniClear. To szkło niskoemisyjne, które pozwala zaoszczędzić energię, a także maksymalnie doświetlić wnętrze naturalnym światłem.

 • Gazowy kocioł kondensacyjny CGB-2

  Gazowy kocioł kondensacyjny CGB-2

  Firma Wolf-Technika Grzewcza Sp. z o.o., oficjalny dystrybutor produktów niemieckiej marki Wolf w Polsce, wprowadziła do oferty gazowy kocioł kondensacyjny nowej generacji CGB-2. To inteligentne, ekonomiczne oraz bardzo wydajne urządzenie do montażu na ścianie.

 • Profesjonalne opalarki i dmuchawy gorącego powietrza

  Profesjonalne opalarki i dmuchawy gorącego powietrza

  Firma Steinel wprowadziła nową serię opalarek. Nowa technologia, nowy design, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne to tylko niektóre zalety modeli oznaczonych symbolami HL i HG.

 • Folia w płynie: nowa gama produktów do hydroizolacji

  Folia w płynie: nowa gama produktów do hydroizolacji

  Folia w płynie to skuteczny sposób na hydroizolację powierzchni w łazience. Nowa gama produktów marki Soudal umożliwia wykonanie wszystkich prac związanych z hydroizolacją - krok po kroku.

 • Otwornica diamentowa Ceramic do płytek i kamienia

  Otwornica diamentowa Ceramic do płytek i kamienia

  Problemy w trakcie układania płytek ceramicznych pojawiają się, gdy trzeba wyciąć w płytkach otwory pod instalację elektryczną lub wodno-kanalizacyjną. Można je zrobić nowymi otwornicami diamentowymi firmy Wolfcraft.

 • Wytłaczana blacha na rąbek stojący

  Wytłaczana blacha na rąbek stojący

  Tradycyjnie blacha płaska ma gładką powierzchnię. Jednak nowoczesne panele z blachy na rąbek stojący mogą mieć również wytłaczaną strukturę. Takie rozwiązanie nadaje pokryciu unikalnych cech i urozmaica architekturę budynku.

 • Podkład podłogowy Baumit Nivello Centro

  Podkład podłogowy Baumit Nivello Centro

  Szybkowiążąca mieszanka Nivello Centro wyrówna podłoże, wzmocni je i pozwoli na uzyskanie cichej i ciepłej, nowoczesnej podłogi.

 • Kolejna edycja akcji społecznej "Lepszy dach nad głową" zakończona

  Kolejna edycja akcji społecznej

  Od maja do października 2014 trwała druga edycja akcji społecznej "Lepszy dach nad głową" zorganizowana wspólnie przez firmę Ruukki Polska i Fundację Radia ZET. Dzięki niej również w tym roku nowe dachy otrzymały placówki wyłonione w konkursie wśród Rodzinnych Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych.

 • Młotowiertarka 700 PSE Press Control

  Młotowiertarka 700 PSE Press Control

  Nowa elektropneumatyczna młotowiertarka marki Kress do wiercenia udarowego wyposażona jest w system Press Control, który mierzy silę nacisku na wiertło podczas pracy, co zapobiega przeciążeniom maszyny i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty wiercenia.

 • Konferencja "Konstrukcje przeszklone"

  Konferencja

  Redakcja miesięcznika Świat Szkła zaprasza na Konferencję Techniczną Konstrukcje przeszklone - praktyczne wnioski z badań i ekspertyz. Konferencja odbędzie się 4 grudnia 2014 roku w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, na ul. Kawęczyńskiej 36.

 • Drewniana sklejka strukturyzowana do podbitki dachowej

  Drewniana sklejka strukturyzowana do podbitki dachowej

  Firma Sklejka-Eko wprowadza na rynek sklejkę strukturyzowaną do podbitki dachowej - to szybkie w montażu, trwałe i ekologiczne rozwiązanie, które skutecznie wpływa na estetykę budynku.

 • Oporniki w wykończeniu Nova

  Oporniki w wykończeniu Nova

  Krawężniki i oporniki decydują o stabilności i wytrzymałości całej nawierzchni z kostki brukowej lub płyt. W ofercie firmy Pozbruk pojawiły się nowe wersje oporników, zwiększając dotychczasowy wybór wzorów i kolorów.

 • Bardzo duże okna - jak je zamontować bez błędów

  Bardzo duże okna - jak je zamontować bez błędów

  Popularność dużych przeszkleń wciąż rośnie, jednak o satysfakcji z ich użytkowania w znacznej mierze decyduje montaż. Osadzanie wielkogabarytowych przeszkleń przesuwnych, zwłaszcza przy zastosowaniu metod tzw. ciepłego montażu, wymaga szczególnej staranności.

 • Tierra - nowe płyty tarasowe firmy Libet

  Tierra - nowe płyty tarasowe firmy Libet

  Nieprzeciętna uroda i wysokie parametry użytkowe to najważniejsze atuty nowych płyt tarasowych Tierra firmy Libet. Ułożony z nich przydomowy taras stanie się miejscem letniego relaksu w południowym stylu.

Więcej o:

budowa

 • Kierowanie budową

  Każda inwestycja wymagająca uzyskania pozwolenia na budowę, musi być prowadzona zgodnie z przepisami zawartymi m.in. w Prawie Budowlanym. Dokument ten nakłada na inwestora obowiązek powierzenia kierownictwa osobie z odpowiednimi uprawnieniami - kierownikowi budowy. Zależnie od tego jak organizujemy

 • Najtańsze sposoby na budowę domu

  Pierwszą istotną kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę przed budową domu jest wybór odpowiedniej technologii budowlanej. W Polsce nadal największą popularnością cieszy się tradycyjna technologia murowana. Jednorodzinne, murowane domy kojarzą się nam z największą trwałością i dobrymi parametrami

 • W 2018 roku wzrosną koszty budowy domu

  Dlaczego rosną koszty budowy domu? Sytuacja na rynku budowlanym nie napawa optymizmem. Osoby, które planują budowę domu muszą liczyć się z większymi kosztami. Z czego wynikają podwyżki cen na rynku budowlanym? Sytuacja na związek zarówno z rekordową liczbą mieszkań oddanych do użytku

 • mobiDOM - bezpłatna aplikacja, która pomoże w budowie domu

  odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dzięki mobiDOM inwestor zyskuje informacje o sprawdzonych rozwiązaniach, materiałach i technologiach, przygotowane przez ekspertów z branży. Sercem aplikacji jest mobilny dziennik budowy, w którym można zapisywać notatki, zdjęcia, dokumenty, kontakty i wszystkie

 • Czy utwardzenie posesji wymaga pozwolenia na budowę?

  W efekcie pomoc architekta w projektowaniu posesji może okazać się nieoceniona, uchroni nas nie tylko przed chaosem, lecz także przed poważnymi konsekwencjami prawnymi. Tłumaczymy, które inwestycje wymają zgody na budowę, a które zgłoszenia. ? Samodzielne czy chwilowe rozwiązania w kwestii

 • Ile kosztuje dziś budowa małego, taniego domu?

  Na całkowite koszty budowy domu wpływa bardzo wiele czynników. Istotne znaczenie ma jego powierzchnia, kształt bryły, rodzaj dachu, a także sposób prowadzenia prac budowlanych. Przystępując do budowy wielu Inwestorów ma ściśle określony budżet i ważna dla nich jest oszczędna realizacja

 • Dom modułowy - szybka budowa i niskie koszty?

  Czym charakteryzują się domy modułowe? Modułowe domy buduje się zatem zupełnie inaczej niż tradycyjne budynki mieszkalne. Domy modułowe powstają z gotowych elementów. Takie moduły wytwarzane są w fabryce, na placu budowy wystarczy je tylko odpowiednio połączyć. Budowa domu w technologii modułowej

 • Koszty budowy: zwykle wyższe niż zakładane

  Powyższe dane przynosi druga część tegorocznego ?Raportu o budowie domów w Polsce? wydanego przez Oferteo.pl. Co jeszcze można w nim wyczytać? Otóż - okazuje się, że cały proces inwestycyjny związany z budową domu (od kupna działki do ukończenia budowy) przeciętnie trwa w naszym kraju 22 miesiące

 • Ile kosztuje budowa domu

  Oszczędzanie na projekcie może się źle odbić na późniejszych etapach budowy domu i jego eksploatacji. Już lepiej, żeby dom miał mniejszą powierzchnię, ale był wybudowany starannie. Rezygnacja z każdego metra kwadratowego to 2-3 tys. zł oszczędności. Dobrze jest również zdecydować się na prostą

 • Ile kosztuje budowa domu (aktualne wyceny)

  parametrów energetycznych domu wymaga wykonania grubszej warstwy docieplającej ściany i dach lub zastosowania materiałów izolacyjnych o lepszych parametrach termicznych, a także montażu bardzo sprawnych instalacji. W wyniku zmian zwiększą się koszty budowy domu, ale jednocześnie - wraz z poprawą parametrów