budowa

  • Super-termoizolacyjne schody strychowe - LWT

    Super-termoizolacyjne schody strychowe - LWT

    Firma Fakro posiada bogatą ofertę schodów strychowych. Na szczególną uwagę zasługuje model LWT, który ze względu na bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (U=0,51W/m2K) doskonale sprawdza się w budynkach energooszczędnych.

  • Samopoziomujące Masy Szpachlowe Atlas - równo i szybko pod wykładziną

    Samopoziomujące Masy Szpachlowe Atlas - równo i szybko pod wykładziną

    Szybkosprawne, Samopoziomujące Masy Szpachlowe Atlas, w skrócie Atlas SMS, to jedna z tegorocznych nowości w asortymencie łódzkiej firmy. Poddane wysokim kryteriom walidacyjnym, SMS 15 i SMS Plus nie tylko umożliwiają wykonanie gładkiego podkładu pod wykładziny i parkiety, ale również pozwalają zaoszczędzić czas, dzięki czemu inwestycja staje się prosta i szybka jak napisanie SMSa.

  • Akcesoria dachowe w zestawach

    Akcesoria dachowe w zestawach

    Firma Ruukki poszerza swoją ofertę akcesoriów dachowych o modułowe zestawy bezpieczeństwa i komunikacji dachowej. Kompletne pakiety akcesoriów dostępne będą w jednym, standardowym wymiarze, co znacznie ułatwi ich zakup, montaż oraz transport. Dzięki systemowym łącznikom można je będzie w prosty sposób rozbudowywać na dowolną długość.

  • Idealnie płaska dachówka ceramiczna Orea 9 Koramic

    Idealnie płaska dachówka ceramiczna Orea 9 Koramic

    Coraz częściej właściciele nowopowstających domów decydują się na ciemną kolorystykę dachu, kontrastującą z jasnymi elewacjami i nadającą budynkowi nowoczesny wygląd. Nowa, polska dachówka ceramiczna Orea 9 jest odpowiedzią na ten trend i wpisuje się w estetykę architektury nowoczesnej. Całkowicie płaska powierzchnia i duży format nadaje połaci dachu prosty, wręcz minimalistyczny wyraz.

  • Izolacja okna dachowego od zewnątrz - fartuch przeciwwilgociowy

    Izolacja okna dachowego od zewnątrz - fartuch przeciwwilgociowy

    Po zamontowaniu każde okno połaciowe jest integralnym elementem dachu, dlatego powinno być szczelnie z nim połączone, a także odpowiednio ocieplone. Dekarz może zamontować okna stosując materiały izolacyjne dostępne na budowie lub rozwiązania systemowe rekomendowane przez producenta.

  • Porady architektoniczne: przedsionek - zalety i mankamenty

    Porady architektoniczne: przedsionek - zalety i mankamenty

    Przedsionek, nazywany sienią lub wiatrołapem projektowany jest zwykle w większości polskich domów. Warto wiedzieć, że przepisy nie wymagają jego budowy. Chociaż ma wiele zalet, czasem warto z przedsionka zrezygnować.

  • Otulina Rockwool 800 do izolacji produktów instalacyjnych

    Otulina Rockwool 800 do izolacji produktów instalacyjnych

    Firma Rockwool Polska konsekwentnie wzmacnia ofertę z zakresu izolacji instalacji. Najnowsza propozycja, otulina Rockwool 800, to niepalna otulina ze skalnej wełny mineralnej, którą pokryto zbrojoną folią aluminiową z zakładką samoprzylepną. Produkt wyróżnia m.in. najniższy na rynku współczynnik przenikania ciepła, najwyższa klasa reakcji na ogień oraz wyjątkowa trwałość produktu.

  • Fundamentowy bloczek silikatowy Silikat F25 Grupy Silikaty - mocniejszy i lżejszy niż dotychczas

    Fundamentowy bloczek silikatowy Silikat F25 Grupy Silikaty - mocniejszy i lżejszy niż dotychczas

    Zwiększone zapotrzebowanie na coraz lepszej jakości materiały budowlane sprawiło, że Grupa Silikaty opracowała unowocześnioną wersję bloczka fundamentowego. Obecny produkt jest nie tylko mocniejszy i lżejszy, ale posiada także zoptymalizowany układ drążeń umożliwiający murowanie solidnych ścian fundamentowych.

  • Presstone - nowy płyty tarasowe

    Presstone - nowy płyty tarasowe

    Aranżując taras warto podążać za najnowszymi trendami. Z myślą o osobach poszukujących nowych rozwiązań aranżacyjnych, a także ceniących sobie styl i nowoczesną elegancję, firma Pozbruk stworzyła kolekcję betonowych płyt tarasowych Presstone.

  • Nadia - stalowy wkład kominkowy

    Nadia - stalowy wkład kominkowy

    Nadia, to nowy stalowy kominek z oferty firmy Kratki.pl. Kominek choć niedużych rozmiarów, kryje w sobie wiele ciekawych i mało spotykanych dotychczas na rynku rozwiązań.

  • Nowy e-katalog "ARCHIPELAG wnętrza i tarasy" już dostępny on-line!

    Nowy e-katalog

    Słoneczny i radosny - taki jest wiosenny design i taki też jest najnowszy e-katalog Pracowni Projektowej ARCHIPELAG, w którym oprócz inspirujących aranżacji i modnych dekoracji, na czytelników czekają najciekawsze projekty domów z tarasem.

  • Ile kosztują poszczególne etapy budowy domu

    Ile kosztują poszczególne etapy budowy domu

    Właściwe rozplanowanie harmonogramu budowy zależy między innymi od środków finansowych, jakimi dysponujemy. Te zaś potrzebne będą w różnej wysokości, zależnie od kolejnego etapu wznoszenia domu.

  • Uniwersalne ocieplenie domu bez dopłat za kolor: system weber.therm NOVA

    Uniwersalne ocieplenie domu bez dopłat za kolor: system weber.therm NOVA

    Marka Weber wprowadza na rynek nową linię produktów do szybkiego montażu systemu ociepleń. weber.therm NOVA został zaprojektowany z myślą o tworzeniu trwałych i estetycznych elewacji. Jest uniwersalny, prosty w montażu, gwarantuje oszczędną eksploatację budynku, zapewnia zdrowe ściany i trwałość. W ramach systemu inwestor wybiera z bogatej oferty tynków i nie dopłaca za wybór koloru.

  • Okna dobrze zaprojektowane

    Okna dobrze zaprojektowane

    Kiedy za projekt odpowiedzialni są skandynawscy dizajnerzy, wiadomo że będzie nowocześnie, ergonomicznie i funkcjonalnie. Tak też jest w przypadku okien Nowej Generacji VELUX, które zyskały nową, lżejszą linię oraz lepszy komfort obsługi. Wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, harmonijną formą i dbałością o detale, a także wyjątkowo korzystną ceną

  • Nowy standard komfortu

    Nowy standard komfortu

    Stolarka okienna dobrej jakości będzie nam służyć przez wiele lat, dlatego jej wybór nie powinien być przypadkowy. Kupujmy nowoczesne i wysokiej jakości okna, o zróżnicowanych funkcjach, które pomogą zmniejszyć rachunki i jednocześnie podnieść standard mieszkania w domu. Powinny być one dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, wysokości montażu, a także przyszłego przeznaczenia pomieszczenia

  • Velux wprowadza ulepszoną gamę okien dachowych - spełnienie potrzeb w dostępnych cenach

    Velux wprowadza ulepszoną gamę okien dachowych - spełnienie potrzeb w dostępnych cenach

    Firma Velux właśnie wprowadza na rynek nową, ulepszoną gamę popularnych okien dachowych. Pośród pięciu nowych produktów jest też całkowicie odmieniona wersja jednego z najpopularniejszych modeli - Velux GZL.

  • Projekty domów: mały dom z wbudowanym tarasem

    Projekty domów: mały dom z wbudowanym tarasem

    Projekt tego domu, z założenia całorocznego, został pomyślany również jako propozycja domku letniskowego. Stąd też duże znaczenie w bryle domu ma przestrzeń zarezerwowana na taras. Na rzucie wygląda jak kolejny, wrysowany w plan budynku pokój.

  • Odbiór robót budowlanych - wykopy pod fundamenty

    Odbiór robót budowlanych - wykopy pod fundamenty

    Na etapie prac fundamentowych warto sprawdzić czy ekipa usunęła i właściwie składuje ziemię roślinną oraz czy dobrze przygotowała wykopy pod fundament.

  • Drabina wolno stojąca - domowa pomoc do zadań na wysokości

    Drabina wolno stojąca - domowa pomoc do zadań na wysokości

    Drabina wolno stojąca z serii Secury MultiGrip firmy Krause to prawdziwy pomocnik podczas wykonywania domowych prac na wysokości. Została wyposażona w rozkładany pojemnik, ograniczający konieczność wielokrotnego wchodzenia i schodzenia z drabiny.

  • Ciepły i suchy dom - izolacja przeciwilgociowa i ocieplenie poszczególnych elementów budynku

    Ciepły i suchy dom - izolacja przeciwilgociowa i ocieplenie poszczególnych elementów budynku

    W domu powinno być ciepło i sucho. Dlatego podczas jego budowy konieczne jest właściwe wykonanie w odpowiednich miejscach izolacji termicznych, przeciwwilgociowych i przeciwwodnych.

  • Budujące Czwartki z Domowy.pl w Bydgoszczy 13 lutego - Zapraszamy!

    Budujące Czwartki z Domowy.pl w Bydgoszczy 13 lutego - Zapraszamy!

    Budujące Czwartki to ogólnopolski cykl bezpłatnych spotkań, skierowany do Inwestorów indywidualnych, pozwalający zdobyć niezbędną wiedzę na temat energooszczędnego budowania. Konferencje, odbywające się każdorazowo w większych miastach Polski, dają okazję do spotkań z ekspertami rynku budowlanego i umożliwiają zdobycie informacji na temat nowoczesnych technologii, pozwalających budować domy efektywne energetycznie.

  • Nowa cegła klinkierowa firmy Röben

    Nowa cegła klinkierowa firmy Röben

    Producent ceramiki budowlanej, firma Röben, wprowadza do swojej oferty nową cegłę klinkierową - Brisbane, charakteryzującą się ciekawą, chłodną barwą lica oraz doskonałymi parametrami technicznymi.

  • Bezpłatne dachowe porady eksperta Ruukki

    Bezpłatne dachowe porady eksperta Ruukki

    Wykonanie dachu to jeden z ważniejszych etapów budowy domu lub jego remontu. Nie można więc sobie pozwolić na popełnienie błędów. Każdy, kto wybierze produkty z oferty firmy Ruukki Polska może skorzystać z fachowej pomocy ekspertów.

  • Co to znaczy dom pasywny

    Co to znaczy dom pasywny

    Dom pasywny to pojęcie obecnie bardzo często słyszane. Jednak nie wszyscy wiedzą co tak naprawdę oznacza i jakie cechy ma budynek pasywny. Oto najważniejsze z nich. <br />

  • Projekt domu - wybierz

    Projekt domu - wybierz

    Projekt domu - wybierz

  • Ile kosztuje budowa domu

    Ile kosztuje budowa domu

    Budowanie domu jak najmniejszym kosztem wcale nie jest rozwiązaniem oszczędnym. Tanie materiały zwykle nie są trwałe, a rozbiórka i budowa od nowa dzieła okazyjnego wykonawcy kosztuje o wiele więcej niż jego wynagrodzenie. Tylko dzięki mądrym decyzjom budowlanym możemy wydać mniej i mieć z tego pożytek.

  • Okno Fakro do płaskich dachów typu F

    Okno Fakro do płaskich dachów typu F

    Okno typu F firmy Fakro zostało zaprojektowane z myślą o doświetleniu pomieszczeń w budynkach z płaskimi dachami, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych okien pionowych.

  • Termomodernizacja domu

    Termomodernizacja domu

    Zwykle na termomodernizację domu decydujemy się, gdy rachunki za ogrzewanie są coraz wyższe. Większość prac modernizacyjnych polega na ociepleniu poszczególnych elementów domu. Nie zawsze jednak ograniczenie ucieczki ciepła jest opłacalne.

  • Wymiana pokrycia dachowego - akcja społeczna firmy Ruukki Polska

    Wymiana pokrycia dachowego - akcja społeczna firmy Ruukki Polska

    Zazwyczaj przy remontach dachów zamiast starego pokrycia stosuje się blachodachówkę. Wybór jej modelu nie może być jednak przypadkowy. Pokrycie z niego wykonane powinno być estetyczne, trwałe i najlepiej dostępne od ręki. Te wszystkie cechy ma oryginalna blachodachówka modułowa Finnera firmy Ruukki Polska.

  • Jak budują Polacy - najpopularniejsze rozwiązania i technologie

    Jak budują Polacy - najpopularniejsze rozwiązania i technologie

    Rozpoczęcie budowy własnego domu, wybór odpowiedniego projektu czy technologii budowania to decyzje, które zaliczają się do najpoważniejszych w życiu. Polacy w tym względzie wciąż stawiają na tradycję. W ubiegłym roku najwięcej powstało domów murowanych z cegły ceramicznej, pokrytych dachówką ceramiczną i bez piwnicy.

Więcej o:

budowa

  • Kierowanie budową

    Każda inwestycja wymagająca uzyskania pozwolenia na budowę, musi być prowadzona zgodnie z przepisami zawartymi m.in. w Prawie Budowlanym. Dokument ten nakłada na inwestora obowiązek powierzenia kierownictwa osobie z odpowiednimi uprawnieniami - kierownikowi budowy. Zależnie od tego jak organizujemy

  • Najtańsze sposoby na budowę domu

    Pierwszą istotną kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę przed budową domu jest wybór odpowiedniej technologii budowlanej. W Polsce nadal największą popularnością cieszy się tradycyjna technologia murowana. Jednorodzinne, murowane domy kojarzą się nam z największą trwałością i dobrymi parametrami

  • W 2018 roku wzrosną koszty budowy domu

    Dlaczego rosną koszty budowy domu? Sytuacja na rynku budowlanym nie napawa optymizmem. Osoby, które planują budowę domu muszą liczyć się z większymi kosztami. Z czego wynikają podwyżki cen na rynku budowlanym? Sytuacja na związek zarówno z rekordową liczbą mieszkań oddanych do użytku

  • mobiDOM - bezpłatna aplikacja, która pomoże w budowie domu

    odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dzięki mobiDOM inwestor zyskuje informacje o sprawdzonych rozwiązaniach, materiałach i technologiach, przygotowane przez ekspertów z branży. Sercem aplikacji jest mobilny dziennik budowy, w którym można zapisywać notatki, zdjęcia, dokumenty, kontakty i wszystkie

  • Czy utwardzenie posesji wymaga pozwolenia na budowę?

    W efekcie pomoc architekta w projektowaniu posesji może okazać się nieoceniona, uchroni nas nie tylko przed chaosem, lecz także przed poważnymi konsekwencjami prawnymi. Tłumaczymy, które inwestycje wymają zgody na budowę, a które zgłoszenia. ? Samodzielne czy chwilowe rozwiązania w kwestii

  • Ile kosztuje dziś budowa małego, taniego domu?

    Na całkowite koszty budowy domu wpływa bardzo wiele czynników. Istotne znaczenie ma jego powierzchnia, kształt bryły, rodzaj dachu, a także sposób prowadzenia prac budowlanych. Przystępując do budowy wielu Inwestorów ma ściśle określony budżet i ważna dla nich jest oszczędna realizacja

  • Dom modułowy - szybka budowa i niskie koszty?

    Czym charakteryzują się domy modułowe? Modułowe domy buduje się zatem zupełnie inaczej niż tradycyjne budynki mieszkalne. Domy modułowe powstają z gotowych elementów. Takie moduły wytwarzane są w fabryce, na placu budowy wystarczy je tylko odpowiednio połączyć. Budowa domu w technologii modułowej

  • Koszty budowy: zwykle wyższe niż zakładane

    Powyższe dane przynosi druga część tegorocznego ?Raportu o budowie domów w Polsce? wydanego przez Oferteo.pl. Co jeszcze można w nim wyczytać? Otóż - okazuje się, że cały proces inwestycyjny związany z budową domu (od kupna działki do ukończenia budowy) przeciętnie trwa w naszym kraju 22 miesiące

  • Ile kosztuje budowa domu

    Oszczędzanie na projekcie może się źle odbić na późniejszych etapach budowy domu i jego eksploatacji. Już lepiej, żeby dom miał mniejszą powierzchnię, ale był wybudowany starannie. Rezygnacja z każdego metra kwadratowego to 2-3 tys. zł oszczędności. Dobrze jest również zdecydować się na prostą

  • Ile kosztuje budowa domu (aktualne wyceny)

    parametrów energetycznych domu wymaga wykonania grubszej warstwy docieplającej ściany i dach lub zastosowania materiałów izolacyjnych o lepszych parametrach termicznych, a także montażu bardzo sprawnych instalacji. W wyniku zmian zwiększą się koszty budowy domu, ale jednocześnie - wraz z poprawą parametrów