Wielkanoc 2019

W serwisie Cztery Kąty przygotowaliśmy nieskończoną ilość inspiracji i prezentów na tegoroczną Wielkanoc. Jak skomponować życzenia na wielkanoc, jakie ozdoby i dekoracje wielkanocne przygotować oraz jak ubrać się na wielkanoc – zajrzyj do nas i wybierz najładniejsze ozdoby oraz kreacje na wielkanoc, czerpiąc z gotowych pomysłów i najlepszych ofert ze sklepów internetowych.
Wielkanoc 2019 zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu z nas to święto jest ważniejsze niż Boże Narodzenie. Dlaczego? Wielkanoc przychodzi wraz z pierwszymi oznakami wiosny, kojarzy się zatem z odrodzeniem, nowym życiem, powrotem do sił po zimie, która zawsze jest zbyt długa i męcząca. Na Wielkanoc 2019 czekamy z utęsknieniem, a Wy? Nie możemy się jej doczekać również ze względu na spotkania w gronie rodzinnym - przygotowujemy życzenia na Wielkanoc, które złożymy naszym bliskim osobiście, bądź korespondencyjnie - kartki na Wielkanoc wciąż nie odeszły do lamusa. Wręcz przeciwnie - coraz chętniej przygotowujemy je własnoręcznie, ponieważ w ten sposób możemy dodatkowo wyrazić uczucia.

Kiedy jest Wielkanoc 2019? Wielkanoc jest świętem ruchomym, co oznacza, że co roku wypada w innym terminie. Podczas soboru nicejskiego w 325 roku ustalono, że Wielkanoc będzie obchodzona w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca - czyli pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia. Dla porównania: Wielkanoc w 2017 roku przypadała na 16 kwietnia, a Wielkanoc w 2018 roku - 1 kwietnia. Wielkanoc 2019 obchodzimy 21 kwietnia.

Wielkanoc 2019 będzie wyjątkowa również ze względu na oprawę. Zebraliśmy ciekawe tutoriale pokazujące, jak zrobić ozdoby na Wielkanoc. Wielkanoc w Polsce to przede wszystkim pisanki w różnych stylach i stroiki na Wielkanoc, do przygotowania których wykorzystujemy tradycyjnie bazie, rzeżuchę i koronkowe serwetki. Dekoracje na Wielkanoc mogą przybierać również nowoczesną formę - wtedy sięgamy po decoupage na Wielkanoc, minimalistyczne figurki, a nawet... beton, z którego wykonujemy świeczniki i różnego rodzaju mniejsze ozdoby. W naszych artykułach znajdziecie garść porad, które pomogą wam udekorować mieszkanie na Wielkanoc 2019. Pamiętajcie: jajka na Wielkanoc kupujemy wyłącznie z oznaczeniami 0 lub 1!