Aranżacje łazienek

Aranżacja łazienki: łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym domu i dlatego warto urządzić ją w taki sposób, który pozwoli nam wygodnie z niej korzystać. Najważniejszym elementem są urządzenia sanitarne i dlatego należy zachować pomiędzy nimi odpowiednie odległości. Na umywalkę, wannę i sedes trzeba przeznaczyć określony obszar, który zależy od tego, jakiej wielkości wybierzemy te urządzenia.

Aranżacje łazienek to nie byle jakie wyzwanie. W Polsce dominują łazienki małe: salon kąpielowy to wciąż jeszcze rzadkość. Udane zagospodarowanie niewielkiego pomieszczenia (w tym wypadku wystrój łazienki) w taki sposób, by było i funkcjonalne, i estetyczne, jest pewną sztuką. Interesują nas projekty łazienek z pomysłem. Najczęściej aranżacje małej łazienki bez okna, do 3 m2 czy też aranżacje łazienek do 5 m2.

Aranżacja łazienki - wanna czy prysznic? Kolejną ważną sprawą jest zdecydowanie, czy chcemy mieć wannę, a może prysznic. Bardzo często o tym wyborze decyduje metraż łazienki. Jeśli łazienka jest mała, to najlepszym rozwiązaniem jest prysznic. Kiedy łazienka jest trochę większa, to możemy zastanowić się nad połączeniem wanny z prysznicem.

Aranżacja łazienki - wybór płytek. Jednak dla wielu z nas najważniejszy w łazience jest wybór odpowiednich płytek, dzięki którym będzie można stworzyć przestrzeń, w której będziemy się dobrze czuli. Najbardziej popularne są płytki ceramiczne, które są odporne na wilgoć, a do tego można je łatwo czyścić. W sprzedaży dostępne są płytki w różnorodnych kolorach i wzorach, a także rozmiarach. Jeszcze przed kilku laty trudno było sobie wyobrazić projekty łazienek bez kafli, aranżacje łazienki bez płytek. I choć dziś także często myślimy schematem „łazienki płytki aranżacje”, to przecież coraz chętniej opieramy aranżacje łazienek na drewnie, na fototapetach. Z jednej strony jest to zasługa dostępnych dziś wodoodpornych materiałów, których możemy użyć do stworzenia naszej łazienki z pomysłem, z drugiej zaś – to także (idąca w parze z pierwszą) zasługa owej pomysłowości, śmiałego podejścia do sprawy.