Aranżacja salonu

Aranżacja salonu – w tym wypadku możemy puścić wodze wyobraźni. Nasze wizje musimy dostosować w zasadzie tylko do lokalizacji kominka, jeśli go planujemy. Wystrój salonu, które to pomieszczenie stanowi w wielu domach centrum życia rodzinnego, powinien sprzyjać wygodzie, z drugiej strony zaś – powinien być efektowny. Gdy zatem urządzamy salon, pamiętajmy o tym, że salon w domu to takie miejsce, w którym po prostu będziemy się dobrze czuli. I który być może od czasu do czasu będzie używany jako pokój gościnny aranżacje.

Aranżacja salonu to w pewnym sensie także nasza wizytówka. Nic dziwnego więc, że urządzając mieszkanie tak chętnie przeglądamy projekty salonów. Warto pamiętać przy tym, by stylizacja salonu mogła być po jakimś czasie, gdy już nam się znudzi, zmieniona. A to oznacza, że warto wybrać takie modele mebli (najdroższego przecież elementu wystroju salonu), które są w pewnym sensie uniwersalne: mają neutralne kolory i niezbyt wyszukane kształty. Pozwoli to lepiej dopasować je do kolejnych metamorfoz we wnętrzu, które raz na jakiś czas będziemy chcieli przeprowadzić. Taką „bazę” uzupełniamy dodatkami w postaci poduszek, dywanu, tapety i obrazków na ścianie, lamp (wiszącej, podłogowej, stołowej), przedmiotów ozdobnych i zasłon.

Oczywiście projekty salonów są tak różne, jak różni są ich właściciele. Oraz – jak różne są przyjęte przez nich rozwiązania. Jednych interesują aranżacje salonu z kuchnią w bloku, innych – w domu jednorodzinnym, gdzie salon zwykle bywa większy. Uwagę jednych przykuwają aranżacje salonu z kominkiem, drugich – aranżacje salonu ze schodami. A uwagę jeszcze innych – aranżacje salonu z cegłą czy aranżacje salonu z aneksem kuchennym. Aranżacja salonu to niezwykle rozległe pole do popisu.