Aranżacje sypialni

Aranżacje sypialni. Architekci radzą, jak urządzić sypialnię, trzymając się kilku prostych zasad. Powinno być to pomieszczenie w miarę możliwości odizolowane od hałasu i ruchu w domu. Niezbyt duże, ale i nie za ciasne; dla dwóch osób optymalna jest wielkość pomiędzy 15 a 20 m2. Jeśli lubimy budzić się wcześnie rano, korzystna będzie lokalizacja od wschodu; wystawa południowa lub południowo-zachodnia może spowodować nadmierne nagrzewanie niezbyt dużego pomieszczenia.

Odpowiedź na pytanie, jak urządzić sypialnię zależy od osobistych preferencji i ulubionego stylu. Łóżko dla dwóch osób nie powinno mieć mniej niż 160 cm szerokości, dobrze, jeśli będzie do niego dostęp z obu dłuższych boków. Oprócz łóżka w sypialni przydatne są stoliki lub szafki nocne, sprawdzi się też szafa lub komoda. Idealnie jeśli z sypialnią sąsiaduje duża garderoba i łazienka.

Pamiętajmy, że przy aranżacji sypialni należy zadbać o dobrą wentylację, właściwą wilgotność i temperaturę. W sypialni powinno być o kilka stopni chłodniej niż w pozostałych pomieszczeniach. Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt sucho, kupmy nawilżacz powietrza.