Kawalerka

 • Szafy przesuwne - idealne do kawalerki

  Szafy przesuwne - idealne do kawalerki

  Szafy przesuwne to praktyczne rozwiązanie do każdego wnętrza. Doskonale sprawdzą się przy niewielkim metrażu, gdzie liczy się każdy centymetr. Ich nowoczesny design sprawia, że dobrze prezentują się w wielu aranżacjach. Jakie szafy przesuwne wybrać do kawalerki? Sprawdźcie nasze propozycje, które pomogą pomieścić wszystkie rzeczy.

 • Ta kawalerka straszyła wyglądem, a dzisiaj zachwyca. Ile kosztował remont? Tylko 20 tys. zł

  Ta kawalerka straszyła wyglądem, a dzisiaj zachwyca. Ile kosztował remont? Tylko 20 tys. zł

  Remont mieszkania zawsze pociąga za sobą spore wydatki. Nawet, gdy szczegółowo je zaplanujemy, rzeczywistość potrafi zaskoczyć - szczególnie, gdy w trakcie prac okazuje się, że naprawy lub przebudowy wymagają rzeczy, których wcześniej w ogólne nie braliśmy pod uwagę. Jak sobie z tym poradzić? Na początek zrobić w remontowanym mieszkaniu to, co najpotrzebniejsze - podłogi, łazienkę i szafki stojące w kuchni. Meble (poza łóżkiem do spania i stolikiem do spożywania posiłków i pracy) mogą zaczekać na moment, kiedy pojawią się dodatkowe fundusze. Jako przykład takiego rozwiązania prezentujemy kawalerkę, na której remont właściciele wydali 20 tys. zł. Jak to możliwe, że zmieścili się w tej kwocie? Wszystkie prace wykonali sami (przy pomocy członków rodziny), włącznie z odnowieniem mebli z lat 70., a resztę wyposażenia kupili na wyprzedażach.

 • Kawalerka z antresolą na niespełna 20 m kw.

  Kawalerka z antresolą na niespełna 20 m kw.

  Niespełna 20-metrowa kawalerka w centrum Krakowa. Nie było tu kuchni ani łazienki, a jedynie mała toaleta. Mieszkanie przeszło całkowitą metamorfozę. Dzięki antresoli i niestandardowym rozwiązaniom udało się uzyskać dodatkową przestrzeń.

 • 26-metrowa kawalerka z nutą mięty

  26-metrowa kawalerka z nutą mięty

  Niewielkie mieszkanie w bloku na warszawskiej Woli zostało urządzone tak, aby nie czuło się w nim braku przestrzeni. W efekcie powstało funkcjonalne i atrakcyjne wnętrze.

 • Dwupoziomowa kawalerka

  Dwupoziomowa kawalerka

  Niewielka męska kawalerka ma dwóch współlokatorów. Jednym z nich jest Jaś, drugim - jego kot Baltazar.

Kawalerka to najmniejsze, ale również najbardziej przytulne mieszkanie. Sztuką jest urządzić kawalerkę w taki sposób, aby sprawiała wrażenie większej i bardziej przestronnej. Na szczęście istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które optycznie powiększają kawalerkę. Czasem kawalerka jest mieszkaniem dla jednej osoby, innym razem w kawalerce musi się pomieścić rodzina z dziećmi. Jak sprawić, aby kawalerka była miejscem wygodnym do życia, a nie tymczasowym przystankiem? Zastosuj odpowiednie triki, które poszerzą przestrzeń kawalerki. Uważaj, aby nie zagracić małego metrażu kawalerki.

Kawalerka - umeblowanie

Wybierz ażurowe, otwarte komody, które nadadzą lekkości wnętrzu kawalerki. Ściany twojej kawalerki powinny mieć jasny odcień, przestrzeń wyda się dzięki temu większa. Odpowiednie oświetlenie kawalerki pomoże ocieplić wnętrze i nada jej przytulny, kameralny klimat. Jeśli przestrzeń kawalerki dzieli kilka osób, warto pomyśleć o podziałach wnętrza kawalerki tak, aby każdy mógł znaleźć miejsce tylko dla siebie. Pomocne będą np. parawany, lekkie, przenośne meble, które pomogą wydzielić osobne sfery w obrębie kawalerki. Doskonale sprawdzą się w kawalerce przezroczyste meble, lekkie, półprzezroczyste tkaniny, punktowe oświetlenie. Unikajmy ciężkich dekoracji na ścianach kawalerki. Lepszym wyborem będą lustra, które powiększą optycznie i rozświetlą wnętrze kawalerki.

Kawalerka - podział funkcjonalny

W małej przestrzeni kawalerki zdecydowanie lepiej sprawdza się rozwiązanie kuchni otwartej na przestrzeń kawalerki, niż wnętrze z oddzielną, zamkniętą kuchnią. Jeśli mamy możliwość przebudowy, to warto otworzyć kuchnię na duży pokój tak, aby zwiększyć metraż jednej przestrzeni kawalerki. Bardzo mała kuchnia nie wpływa dobrze na samopoczucie domowników. Znacznie lepiej sprawdzi się w kawalerce aneks. Należy jednak pamiętać o dobrej wentylacji pomieszczenia, która pomoże pozbyć się szybko kuchennych zapachów.

Kawalerka - porady

Jeśli brakuje ci pomysłów na urządzenie twojej kawalerki, skorzystaj z porad specjalistów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na naszej stronie. Znajdziesz porady, dotyczące urządzenia kawalerki o nietypowych rozmiarach, gdy np. przestrzeń pokoju jest za wąska, za niska, proporcje są zaburzone. Warto zaaranżować wnętrze kawalerki w taki sposób, aby przebywanie w niej było przyjemnością, a nie koniecznością.