Metamorfozy salonów

Metamorfozy salonów pozwalają stosunkowo łatwo i w miarę tanio przearanżować pokój, którego wystrój już się nam znudził. Oczywiście znudzenie to niejedyna okoliczność: metamorfozy salonów możemy oczywiście dokonywać także podczas remontu. Pamiętajmy jednak, że metamorfoza salonu to absolutnie nie to samo, co remont salonu. Remont kojarzy się z malowaniem, przestawianiem ścian, wymianą podłóg, okien, drzwi. Tymczasem metamorfoza salonu może polegać nawet tylko na zastąpieniu draperii roletami i odkryciu parkietu.

Metamorfozy salonów to dobra okazja do tego, by puścić wodze fantazji. Mieliśmy do tej pory salon w stylu nijakim? To może spróbujmy sięgnąć po wystrój marynistyczny, glamour albo afrykański. Czeka nas metamorfoza salonu z kominkiem? To może warto się zastanowić nad tym, czy nie nadać pomieszczeniu charakteru rustykalnego. Choć przecież można też pójść w całkiem odwrotną stronę i urządzić salon ultranowocześnie: kominek doskonale sprawdza się w obu przypadkach.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby metamorfoza salonu i remont salonu szły w parze. Niekiedy jest to nieuchronne, na przykład wtedy, gdy łączymy salon z kuchnią. Aranżacje nowopowstałych pomieszczeń zwykle wymagają zmian, chociaż być może wcale nie rewolucyjnych. Jakkolwiek by to zresztą było, nie ulega wątpliwości, że metamorfozy salonów to wdzięczne pole do popisu. I właściwie trudno coś zepsuć, bo zawsze przecież można szybko sprawić, by salon przeszedł kolejną metamorfozę.
 • Salon w kobiecym stylu

  Salon w kobiecym stylu

  Przez 1,5 roku salon w domu Lucyny i jej rodziny stał pusty, dlatego że mieszkańcy nie dawali sobie rady z trudnym układem ścian.

 • Metamorfozy salonów

  Metamorfozy salonów

  Gdy nam się nieco opatrzy wystrój mieszkania, nie porywajmy się na męczący i kosztowny remont. Proponujemy odmienić wnętrze własnymi siłami i, co nie bez znaczenia, dużo mniejszym kosztem.

 • Klasyczny, elegancki salon

  Klasyczny, elegancki salon

  Tym razem zadanie naszych stylistek polegało na spełnieniu marzeń właścicieli o wytwornym, klasycznym salonie. To było prawdziwe wyzwanie.

 • Zielony salon

  Zielony salon

  Trochę nowych tkanin, piękna tapeta na fragmencie ściany. To wystarczyło, by salon nabrał zdecydowanego wyrazu.

Copyright © Agora SA