Metamorfozy kawalerki

Metamorfozy kawalerki to wyjątkowo wdzięczne zadanie. Kawalerka bowiem to taki trochę świat w mikroskali – mała, a niekiedy wręcz malutka powierzchnia sprawia, że metamorfoza kawalerki wydaje się łatwa do ogarnięcia. I z reguły tak właśnie jest, mimo że w tym przypadku zwykle nie zajmujemy się tylko jednym pomieszczeniem, jak w dużych czy też średnich mieszkaniach, lecz próbujemy na nowo zaaranżować całą przestrzeń. W sumie tak małą, jak niejeden salon.

Metamorfozy kawalerki nie należy utożsamiać z remontem, choć akurat w przypadku tego rodzaju lokali metamorfoza kawalerki bardzo często się z nim łączy. W łazience podmieniamy zwykle wannę na kabinę, w kuchni musimy w jakiś sprytny sposób wygospodarować miejsce na zmywarkę, co też może się wiązać z kuciem ścian, bywa że łączymy przedpokój z salonem, albo salon z kuchnią, albo też zamkniętą pozostawiamy tylko łazienkę, bo w przestrzeni kawalerki każdy centymetr jest na wagę złota.

Otóż to. Metamorfoza kawalerki często bierze się nie tyle z potrzeby zmiany estetyki wnętrza, lecz z uwagi na chęć podniesienia komfortu życia w domu. Bez względu na to zresztą, co nami kieruje, metamorfozy kawalerki to zjawisko dość powszechne.