Metamorfoza łazienki

Metamorfoza łazienki. Czy możliwa jest metamorfoza łazienki bez remontu, bez uciążliwego skuwania starych płytek ze ścian i z podłogi, bez wielkich nakładów? Z pozoru wydawałoby się, że nie. Tymczasem – dzięki nowoczesnym farbom – absolutnie jest to możliwe. Tani remont łazienki – którego najważniejszymi elementami są malowanie łazienki oraz malowanie płytek łazienkowych, malowanie kafli, to zarazem remont krótkotrwały. Na dobrą sprawę metamorfozy łazienki bez wymiany płytek nie trwają dłużej, niż dwa dni.

Metamorfoza łazienki jest dziś łatwiejsza i tańsza, niż kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście pod warunkiem, że zadowoli nas łazienka pomalowana farbą. Inną do malowania ścian, rzecz jasna, a inną do malowania płytek łazienkowych. Prawda jest bowiem taka, że łazienki tanim kosztem to łazienki malowane. A co to znaczy tanim kosztem? Czy możliwa jest na przykład metamorfoza łazienki za 300 zł? Tak, jak najbardziej. Tyle w zupełności wystarczy, aby zaniedbana łazienka odzyskała urodę.

Metamorfoza łazienki to oczywiście także zmiana jej wystroju. Wygląda na to, że jednym z najpopularniejszych trendów jest wystrój marynistyczny albo morski. Ale przecież można dać poszaleć fantazji i pokusić się o coś innego – o aranżację hipernowoczesną, rustykalną, orientalną, prowansalską. Malowanie płytek łazienkowych w niczym nie przeszkadza, kto wie, czy nawet nie ułatwia zadania. Rzecz jasna – dodatkowe elementy wystroju podnoszą koszty, ale o tym nie ma co wspominać. Pewne jest jedno – każdy dodatek sprawi, że nie będzie to już metamorfoza łazienki za 300 zł.
 • Łazienka z wierszami

  Łazienka z wierszami

  Glazura i wyposażenie łazienki musiały pozostać niezmienione, ale całość miała wyglądać całkiem inaczej. Bardzo trudne wyzwanie. Ale co to dla nas...

 • Kąpiel na plaży

  Kąpiel na plaży

  W tej łazience ściany są pokryte farbą i przy tym musimy pozostać. Nasza stylistka staje przed trudnym, ale wdzięcznym wyzwaniem. Za pomocą nowoczesnych farb może zdziałać cuda. I to bez dużych wydatków.

 • Łazienka w stylu indyjskim

  Łazienka w stylu indyjskim

  Przed nami naprawdę wielkie wyzwanie: odmienić łazienkę , nie skuwając płytek ze ściany. Zadanie bardzo trudne, co nie znaczy, że niewykonalne.

 • Metamorfoza ciasnej łazienki

  Metamorfoza ciasnej łazienki

  Gospodarze chcieli, aby ich ciasna łazienka po remoncie była nie tylko ładniejsza i wygodniejsza, ale i przestronniejsza...