Kuchnia

Kuchnia - oczywiście każdy inaczej wyobraża sobie swoją wymarzoną kuchnię, ale przeważnie wszystkie te wizje mają jedną cechę wspólną - przestrzeń ta musi idealnie nadawać się do gotowania. A to oznacza, że urządzając kuchnię w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na wyposażenie w stylu piekarnik czy zmywarka. Od ich położenia i jakości zależeć będzie przez całe następne lata wygoda i zadowolenie z gotowania.

Ile trzeba wydać, by kuchnia była praktyczna? Przy dzisiejszej konkurencji na rynku sprzętu RTV i AGD możliwe jest znalezienie modeli zastępczych, które spełniają swoje funkcje w zadowalającym stopniu. Aby kuchnia była jednak praktyczna, nie wystarczą same urządzenia - ważne jest ich położenie. Według ogólnie przyjętych zasad płyta grzewcza nie powinna sąsiadować bezpośrednio z kranem, podobnie jak wypada przynajmniej jednym segmentem oddzielić od siebie piekarnik i lodówkę.

Kuchnia powinna także ładnie wyglądać. Skoro w kuchni powstaje jedzenie często dla całej rodziny, ważnym jest, aby spędzanie w niej czasu było przyjemne i relaksujące oraz satysfakcjonujące. Można to osiągnąć poprzez stworzenie miłej domowej atmosfery, zastosowanie ciepłej kolorystyki i nie banie się elementów typowo osobistych jak zdjęcia rodzinne czy pamiątki - oczywiście tak długo, jak nie przeszkadzają one w gotowaniu albo utrzymaniu czystości.
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.