Pokoje dla dzieci

Pokój dla dzieci, czyli królestwo młodszych członków rodziny. Jest to miejsce, w którym dziecko może czuć się swobodnie i rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność bez ograniczeń. Warto urządzić pokój malucha tak, by jego zabaw nie krępowały zakazy i nakazy, a więc nie powinien on być wystawą, mającą służyć do podziwiania, lecz miejscem służącym do szaleństwa, zabawy, rozwijania talentów, a także stwarzającym atmosferę do nauki.

Pokój dla dzieci warto urządzić zgodnie z gustem jego lokatora. Pozwól dziecku wybrać tapetę z ulubionym motywem z bajki czy dywan, który mu się spodoba. Nie wszystko musi do siebie pasować, a szczęście dziecka z możliwości samodzielnego wyboru będzie bezcenne. Nie ograniczaj również gustu dziecka żadnymi konwenansami. Jeśli dziewczynce podoba się dywan w samochody, a chłopiec przejawia zainteresowanie różową pościelą - nie narzucaj mu swojego zdania i nie doszukuj się w tym zbyt wielu teorii.

Pokój dla dzieci powinien być miejscem sprzyjającym zarówno zabawie, jak i nauce. Podczas urządzania go wydzielcie wyraźne strefy, by w całym pokoju nie zapanował chaos. Ustaw biurko tak, by podczas odrabiania lekcji zabawki były za plecami dziecka i go nie rozpraszały swoim widokiem. Ważne jest również zadbanie o zdrowie dziecka i higienę jego pracy - biurko niech stanie w dobrze oświetlonym miejscu, a krzesło zapewni zachowanie odpowiedniej postawy.
 • Aranżacje wnętrz: pokój dla nastolatki

  Aranżacje wnętrz: pokój dla nastolatki

  Pokój nastolatki powinien być zgodny z jej temperamentem i koić problemy dnia codziennego. Warto umeblować go praktycznie i przytulnie.

 • Wystrój wnętrz: dla Jasia i dla Małgosi

  Wystrój wnętrz: dla Jasia i dla Małgosi

  Pokój dziecięcy to przestrzeń nauki i wypoczynku, dlatego też urządzając go należy dołożyć starań, aby dziecko czuło się tam komfortowo. Im bardziej pomysłowe będą to aranżacje, tym bardziej pomogą w rozwijaniu zainteresowań małych lokatorów. Nie mówiąc o tym, że - tak jak dwie poniższe propozycje - powinny też dostarczyć im wiele radości.

 • Aranżacje: pokój dziecięcy w trzech odsłonach

  Aranżacje: pokój dziecięcy w trzech odsłonach

  Utarło się przekonanie, że krótko przed początkiem roku szkolnego warto pomyśleć o zmianie wystroju pokoju dziecka. Jakkolwiek by to było, jedno jest pewne: zmiana charakteru wnętrza czy też tylko kilku detali wprowadzi do pomieszczenia powiew świeżej energii.

 • Pokój nastolatka: na długie lata

  Pokój nastolatka: na długie lata

  Pokój chłopca zaprojektowano tak, by doroślał razem z jego mieszkańcem. Z jednej strony są liczne skrytki na dziecięce skarby, z drugiej - ciekawe rozwiązania i nowoczesne meble dla dorosłego człowieka.

 • Pokój nastolatka: wszystko gra

  Pokój nastolatka: wszystko gra

  Pasją Olka jest muzyka. Nic więc dziwnego, że najważniejszym sprzętem w jego pokoju jest keybord, na którym chłopiec często gra. właśnie ten instrument stał się punktem wyjścia dla projektantki aranżującej wnętrze.

 • Pokoje dziecięce: od maluchów po nastolatki

  Pokoje dziecięce: od maluchów po nastolatki

  Dawno minęły czasy, kiedy to pokoje dziecięce traktowane były po macoszemu. Dziś, jeśli chodzi o wystrój, są to wnętrza równie ważne jak salon, sypialnia czy łazienka. A Dzień Dziecka to dobra okazja do tego, by rzucić okiem na rodzime sposoby urządzania tych pomieszczeń...

 • Wnętrza: dobrze urządzony pokój dziecka

  Wnętrza: dobrze urządzony pokój dziecka

  Ściany ciekawie zabudowane na całej wysokości pokoju. Łóżko na wysokości 150 cm, wygodne miejsce do nauki i zabawy. Pokój dobrze urządzony...

 • Akcesoria: urocze domki dla lalek

  Akcesoria: urocze domki dla lalek

  Wymarzona zabawka większości dzieci, nie tylko dziewczynek, a do tego - kolorowy element wyposażenie pokoju. Kto wie, może z pociechy urządzającej domek dla lalek wyrośnie w przyszłości... dekorator wnętrz?

 • Wystrój wnętrz: oświetlenie w pokoju dziecka

  Wystrój wnętrz: oświetlenie w pokoju dziecka

  Małe dzieci często boją się ciemności i zazwyczaj do czasu aż zasną, rodzice zostawiają im w pokoju światło. Zadbajmy, by lampa cieszyła oczy malucha. Oprócz lampy dziecięcym lękom mogą zapobiec także malowane na suficie świecące ozdoby.

 • Biurko: najważniejszy mebel dla ucznia

  Biurko: najważniejszy mebel dla ucznia

  Szkoła blisko, pora pomyśleć o wyposażeniu uczniowskiego pokoju. Szczególnie starannie wybierzmy biurko. To przy nim nasze dziecko będzie spędzać sporo czasu każdego dnia.

 • Wystrój wnętrz: w jakim pokoju dzieci się nie nudzą

  Wystrój wnętrz: w jakim pokoju dzieci się nie nudzą

  Ładnie i mądrze urządzone pokoje dziecięce stwarzają małym gospodarzom warunki do zabawy i stymulują do rozwoju. Wybraliśmy dla was 8 efektownych aranżacji.

 • Aranżacje wnętrz: pokój nastolatka

  Aranżacje wnętrz: pokój nastolatka

  Nastoletni Filip zażyczył sobie, żeby jego nowy pokój na poddaszu był betonowy i minimalistyczny. I tak właśnie zaaranżowali pomieszczenie architekci z XYstudio.

 • Dekoracje wnętrz: pokój małego astronauty

  Dekoracje wnętrz: pokój małego astronauty

  Chyba nie lepszego dnia w roku na urządzenie pokoju dziecięcego. My zabieramy nasze pociechy w podróż w przestworza. Oraz składamy gorące życzenia wszystkim dzieciom na świecie.

 • Dodatki do białych mebli dziecięcych

  Dodatki do białych mebli dziecięcych

  Połączenie bieli i dodatków w innych kolorach nadaje pokojom dziecięcym lekkości i jasności. Całkowicie białe pomieszczenia na dłuższa metę mogłyby wydawać się zbyt zimne i monotonne. Jak dodać im ciepła? Można to zmienić za pomocą dodatków. Jakie wybrać?

 • Uniwersalny pokój niemowlaka: jak go zaaranżować?

  Uniwersalny pokój niemowlaka: jak go zaaranżować?

  Na etapie urządzania pokoju dla niemowlęcia nie wiemy jeszcze czym nasze dziecko będzie się interesować i jakie otoczenie spodoba mu się najbardziej. Dla nowo narodzonego człowieka ważne jest poczucie bezpieczeństwa i miłość rodziców, a nie kolory ścian czy wzór na tapecie. Warto więc urządzić pokój niemowlęcia tak, aby samemu chętnie w nim przebywać. Jeśli cukierkowy róż nie jest naszym ulubionym kolorem, nie warto się narażać na jego nieustanną obecność.

 • Meble dziecięce: kolorowe moduły

  Meble dziecięce: kolorowe moduły

  Mykk to nowa, polska marka meblowa o przemyślanych rozwiązaniach, przełamująca dotychczasowe schematy w aranżacji pokoi dla dzieci i młodzieży. Sztandarową kolekcją jest aktywizujący wyobraźnię mykk mood - system modułów, umożliwiający elastyczne kreowanie przestrzeni w zależności od powierzchni, potrzeby czy też inwencji twórczej użytkownika.

 • Aranżacje: pokój dziesięciolatka

  Aranżacje: pokój dziesięciolatka

  Wiktor ma dziesięć lat i pasjonuje się piłką nożną. Zobacz jak pokój dziecięcy zaaranżowali architekci ze studia projektowego <a href="http://www.xystudio.pl/">XYstudio</a>.

 • Meble dziecięce: kolorowe i bezpieczne

  Meble dziecięce: kolorowe i bezpieczne

  Przeprowadzka do własnego pokoju to dla najmłodszych niewątpliwie duże przeżycie: zyskują wreszcie swoje miejsce do zabawy. Wybierając meble do tego pomieszczenia nie wystarczy brać pod uwagę tylko tego, czy w grę wchodzi pokoik dla dziewczynki czy dla chłopca. Trzeba również pamiętać o tym, że od sposobu urządzenia wnętrza zależeć będzie zarówno jego funkcjonalność, jak i bezpieczeństwo dziecka.

 • Wystrój wnętrz: magiczny świat dziecka

  Wystrój wnętrz: magiczny świat dziecka

  Tata Zosi chciał, żeby pokój jego pociechy był wesoły i kolorowy. O pomoc w aranżacji poprosił pracownię architektoniczną XY Studio. Eksperci zaaranżowali pokój trzylatki. Naszym zdaniem niebanalnie. Wnętrze z pewnością pobudza dziecko do myślenia, rozwija wyobraźnię. Pokazujemy je wierząc, że znajdziecie pomysły dla swoich maluchów.

 • Dekoracje: szybkie zmiany w pokoju dziecięcym

  Dekoracje: szybkie zmiany w pokoju dziecięcym

  Dziś łatwo możemy wykreować bardzo indywidualny wystrój pokoju dziecka - wystarczy dobrać odpowiednią naklejkę albo fototapetę i do niej dopasować całą aranżację.

 • Pokój dziecięcy: świat na różowo

  Pokój dziecięcy: świat na różowo

  Nie bójmy się różu. Ten kolor rozweseli każde wnętrze - a pokój dziecka powinien być wesoły. Uważajmy tylko, żeby nie przesłodzić. Postawmy więc na różowe akcenty.

 • Królewski styl na dziecięcych salonach

  Królewski styl na dziecięcych salonach

  Dawno, dawno temu, we Francji powstał styl w meblarstwie, który przyjęto nazywać stylem ludwikowskim, od imienia panującego ówcześnie króla Ludwika. Dzisiaj ten charakterystyczny design przeżywa swój renesans. Zaadaptowany do nowoczesnych wnętrz XXI wieku prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Dzięki projektantom marki Sauthon trafił też na dziecięce salony - efekt to elegancka kolekcja Elodie!

 • Jak dobrze wybrać łóżeczko dla dziecka?

  Jak dobrze wybrać łóżeczko dla dziecka?

  Łóżeczko to główny element każdej niemowlęcej wyprawki. Tak podstawowy zakup przyczynia się jednak do wielu pytań, szczególnie w przypadku młodych rodziców

 • Meble i zabawki: teraz dziecko!

  Meble i zabawki: teraz dziecko!

  Projektowanie dla najmłodszych to prawdziwe wyzwanie. Przedmioty muszą być nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale też kolorowe, wesołe i stymulujące rozwój. Meble oraz zabawki mają bowiem oddziaływać na wyobraźnię, zachęcać do zabawy i myślenia. Naszym zdaniem polscy projektanci świetnie sobie radzą z tym zadaniem.

 • Mebelki na Dzień Dziecka

  Mebelki na Dzień Dziecka

  Pokój dziecka to magiczne miejsce. A kiedy będzie lepszy czas na urządzenie go? Wybór jest ogromny. Wystarczy obejrzeć naszą galerię.

 • Pokój dziecięcy: funkcjonalny i gustowny

  Pokój dziecięcy: funkcjonalny i gustowny

  Biurko wyposażone w poręczne wysuwane i pojemne szuflady oraz regały na książki to podstawa wyposażenia pokoju ucznia. Do tego wygodne łóżko z szufladą na pościel, sprzyjające odpoczynkowi, szafa na ubrania wyposażona w niezbędną liczbę półek oraz regał bądź skrzynia na zabawki. Jeszcze tylko dobre oświetlenie, kilka dodatków i pokój na piątkę gotowy. Rozwiązania proponowane przez markę Pinio są proste i funkcjonalne, a zarazem niezwykle gustowne.

 • Pokoje uczniowskie

  Pokoje uczniowskie

  W tej galerii pokazujemy dziewięć pomysłowo urządzonych pokoi uczniów, zarówno kilku- jak i kilkunastoletnich. Podpowiadamy też, w co wyposażyć te pomieszczenia, by jak najlepiej pełniły swoje funkcje.

 • Pokoje dziecięce - przedszkolaka i licealistki

  Pokoje dziecięce - przedszkolaka i licealistki

  W siódmym odcinku cyklu Akademia Domowego Wnętrza podpatrujemy, jak mieszkający po sąsiedzku państwo Kowalscy i Nowakowie urządzili pokoje dzieci. Ponownie okazało się, że takie same pomieszczenia mogą znacznie się od siebie różnić. Nie tylko dlatego, że są inaczej umeblowane i udekorowane, ale też dzięki temu, że każdy został dostosowany do wieku i potrzeb mieszkańca. Za miesiąc dowiemy się, jak nasi bohaterowie urządzili wnętrza, w których jadają posiłki. partnerem akcji jest IKEA.

 • Dekoracje: co z tą ścianą?

  Dekoracje: co z tą ścianą?

  Co zrobić, żeby czuć się dobrze we własnych czterech ścianach. Zwrócić szczególną uwagę właśnie na ściany. Pokazujemy jak w niebanalny sposób można je udekorować.<br />

 • Inspiracje marki Dekoral: kameralny pokój dziecięcy.

  Inspiracje marki Dekoral: kameralny pokój dziecięcy.

  Zastanawiasz się, jak urządzić przytulny a zarazem bardzo wesoły pokój dla twojego dziecka? Przyjrzyj się naszym wskazówkom i zobacz, jak sprawić, by dziecko czuło się w nim naprawdę komfortowo.