Sypialnia

Sypialnia to jedno z pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, w którym mieszkańcy mogą spać lub odpoczywać. Z racji przeznaczenia tego pomieszczenia powinno się w nim znajdować przynajmniej jedno łóżko.

Urządzenie sypialni jest kwestią indywidualną i uzależnioną od upodobań. Niektórzy preferują w sypialni spokojne, odprężające kolory w pastelowych odcieniach, a inni wręcz przeciwnie - uważają, że mocne, nasycone kolory pomagają rano łatwiej się rozbudzić.

Łóżko - to ważny mebel w sypialni. Powinno ono być wygodne. Dla jednej osoby zaleca się łóżko o szerokości minimum metra. Dwie osoby potrzebują łóżka o szerokości minimum 160 centymetrów. Ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego materaca. Dla osób drobnych i lekkich najlepsze są miękkie materace. Osoby wysokie lub ważące powyżej 70 kilogramów powinny nabyć twardy materac, który pomoże utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji.
 • Wyposażenie pokoju dziecięcego

  Wyposażenie pokoju dziecięcego

 • Domowe schowki. Zobacz, gdzie ich szukać!

  Domowe schowki. Zobacz, gdzie ich szukać!

  Jakie określenia najczęściej kojarzą się nam ze schowkiem? Praktyczny, podręczny, pojemny, przydatny... A efektowny? Przecież może być i taki!

 • Gdzie wstawić garderobianą szafę

  Gdzie wstawić garderobianą szafę

  W ostatnim odcinku cyklu Akademia Domowego Wnętrza wraz z naszymi bohaterami - mieszkającymi po sąsiedzku rodzinami Kowalskich i Nowaków - szukamy optymalnego miejsca w mieszkaniu na szafę garderobianą. Rozważamy, jaka szafa będzie najbardziej pasowała do wystroju wnętrza i zastanawiamy się, jak ją zagospodarować, by jak najlepiej spełniała swe zadanie. Partnerem akcji jest IKEA.

 • Odrobina szaleństwa w sypialni

  Odrobina szaleństwa w sypialni

  Sypialnia to dobre miejsce do przeprowadzania odważnych eksperymentów dekoratorskich. Z takiego założenia wyszła właścicielka mieszkania i przy naszej pomocy stworzyła w swym prywatnym azylu zupełnie bajkowy świat.

 • Wzorcowa funkcjonalność sypialni

  Wzorcowa funkcjonalność sypialni

  Sypialnia w tym mieszkaniu jest wręcz modelowym przykładem nowoczesnej funkcjonalności. Już na pierwszy rzut oka widać, że ma wyłącznie służyć wygodzie snu.

 • Tajemnice sypialni

  Tajemnice sypialni

  Cała tajemnica tej pełnej wdzięku sypialni tkwi w konsekwentnym podporządkowaniu wszystkich - nawet najdrobniejszych - elementów wyposażenia dominującemu stylowi. A ten przywodzi na myśl wnętrza domów z angielskiej wsi - niezwykle ciepłych, kobiecych, a przy tym ponadczasowych.

 • Mała, biała sypialnia

  Mała, biała sypialnia

  W urządzaniu niewielkiej sypialni nie można sobie pozwolić na rozmach. W najlepszym wypadku zmieści się w niej tylko łóżko, lampki i jakiś mebel na odłożenie szlafroka czy zapasowego koca. O żadnych dodatkowych wygodach - jak choćby toaletka lub tak potrzebne w każdym mieszkaniu szafy - nawet nie ma co marzyć.

 • Dekoracyjnie pomalowana sypialnia

  Dekoracyjnie pomalowana sypialnia

  Ważnym problemem większości nowoczesnych sypialni jest ich zunifikowany, jakby pozbawiony indywidualnego charakteru wygląd. Wynika to najczęściej z oszczędnego umeblowania (tak pod względem formy, jak i ilości) oraz skromnego dekorowania.

 • Sypialnia w stylu rokoko

  Sypialnia w stylu rokoko

  Romantyczne widoki starożytnych ruin, sielskie pejzaże, idylliczne scenki rodzajowe - takie widoki rozpościerają się po otwarciu drzwi do tej sypialni.

 • Sypialnia dla pary

  Sypialnia dla pary

  Niepodzielnie rządzą tutaj klasyczne zasady urządzania wnętrza - symetria i harmonia.

 • Jak urządzić idealną sypialnię

  Jak urządzić idealną sypialnię

  Każdemu jest potrzebny zdrowy i spokojny sen. To, czy będziemy mieć dość sił w ciągu dnia, zależy od warunków, w jakich wypoczywamy w nocy.

 • Raj dla nastolatka

  Raj dla nastolatka

  Pokój w pigułce - miejsce do spania, czytania i oglądanie telewizji

 • Aranżacje: fantazja w sypialni

  Aranżacje: fantazja w sypialni

  W sypialni spędzamy bardzo duża część swojego życia. Sporo z tego przesypiamy. A mimo to warto zaaranżować wnętrze z wyobraźnią.

 • Idealny materac, czyli jaki?

  Idealny materac, czyli jaki?

  Materac powinien zapewniać komfortowy i zdrowy sen. Idealny materac powinien spełniać indywidualne preferencje jego użytkownika.