Projekty i prezentacje

 • Co aktualnie buduje się w stolicy? [PRZEGLĄD]

  Co aktualnie buduje się w stolicy? [PRZEGLĄD]

  Najwyższy drapacz chmur w całej Unii Europejskiej, biznesowe "city" na Woli i nowe szaty dobrze znanych budynków. Budowlany boom w Warszawie trwa w najlepsze. Sprawdźcie nasz przegląd najciekawszych inwestycji, które powstają w stolicy.

 • Najbardziej kiczowate budynki na świecie [PRZEGLĄD]

  Najbardziej kiczowate budynki na świecie [PRZEGLĄD]

  Chociaż mogłoby się wydawać, że najbardziej satysfakcjonujące przykłady architektonicznej brzydoty można znaleźć w Polsce, w innych państwach świata także roi się od makabrył. Obejrzyjcie przegląd 10 najbardziej kiczowatych budynków na świecie, które często zdążyły się zestarzeć zanim jeszcze zostały ukończone.

 • Dzieje architektów w PRL-u. Od socrealizmu do wielkiej płyty

  Dzieje architektów w PRL-u. Od socrealizmu do wielkiej płyty

  Architekci uzbrojeni w ostre ołówki i długie linijki nie mieli łatwo za czasów PRL-u. Ponieważ praktycznie jedynym inwestorem było państwo, projektanci musieli mierzyć się z narzuconymi stylami i słabej jakości materiałami.

 • W jakim kierunku podąża polska architektura? - wywiad z dr hab. inż. arch. Janem Słykiem, Dziekanem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

  W jakim kierunku podąża polska architektura? - wywiad z dr hab. inż. arch. Janem Słykiem, Dziekanem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

  Architektura jest dziedziną, obok której nie da się przejść obojętnie. W Polsce mamy coraz więcej przykładów budowli, które napawają nas dumą. Jak wygląda proces kształcenia przyszłych architektów i co będą tworzyć przyszłe pokolenia projektantów? Zapytaliśmy o to dr hab. inż. arch. Jana Słyka, Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

 • Zaha Hadid: co zawdzięcza jej świat architektury?

  Zaha Hadid: co zawdzięcza jej świat architektury?

  Zaha Hadid była niewątpliwie wybitną projektantką, której bezkompromisowy, futurystyczny styl zdążył już na zawsze zapisać się w historii architektury. Budynki tworzone przez brytyjsko-iracką architektkę szokują i prowokują publiczne dyskusje do dziś. Z okazji trzeciej rocznicy śmierci Zahy Hadid, która przypada na 31 marca przypominamy pięć realizacji jej autorstwa, które albo się kocha, albo nienawidzi.

 • Najbardziej kontrowersyjne budynki w Polsce [PRZEGLĄD]

  Najbardziej kontrowersyjne budynki w Polsce [PRZEGLĄD]

  Jeżeli ktoś zapytałby przypadkowego przechodnia o najbardziej kontrowersyjny budynek w kraju, wielu z nich bez wahania wskazałoby Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Spory i dyskusje toczą się jednak nie tylko wokół "prezentu Stalina". Zobaczcie pięć budynków, które od lat wzbudzają kontrowersje przez kicz, rozmach i niezgodność z pierwotnymi projektami.

 • Wnętrza: najważniejsza jest książka

  Wnętrza: najważniejsza jest książka

  W komentarzach pod jednym z naszych artykułów molksiazkowy napisał: ?wszystko ładnie, ale zawsze pokazujecie duże wnętrza z małą ilością książek. Ja żyję na 48 metrach kwadratowych i mam 5 tys. książek. Wymyślcie coś dla mnie, bo dla kilkunastu woluminów to naprawdę nie jest sztuka, żeby to zaaranżować.? To prawda, że znalezienie miejsca dla takiej dużej ilości książek nie może być proste. Niektórym ta sztuka jednak się udała. Prezentujemy kilka mieszkań, których właściciele uciekli się do pewnych sztuczek, aby znaleźć miejsce dla swoich ukochanych tomów.

 • Prezentacje: kobiecy świat

  Prezentacje: kobiecy świat

  Niedawno prezentowaliśmy mieszkania panów, dziś pokażemy jak mieszkają kobiety. Wydawać się by mogło, że kobiece to romantyczne, pastelowe wnętrze pełne dekoracyjnych drobiazgów, a tymczasem...

 • Prezentacje mieszkań: męskie wnętrze

  Prezentacje mieszkań: męskie wnętrze

  Nie ma wątpliwości, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie, nie tylko fizycznie. Nasze odmienne podejście do życia ma swoje odzwierciedlenie w różnych jego dziedzinach. Czy tak samo jest z urządzaniem wnętrz? Przyjrzyjmy się prawdziwie męskim wnętrzom i zastanówmy się co je takimi czyni.

 • Mieszkanie w pełnym blasku

  Mieszkanie w pełnym blasku

  Mieszkanie. Połyskliwe tkaniny, meble, podłogi i ściany zmieniają nawet prosto urządzone wnętrze w bardziej eleganckie, szykowne, wysmakowane. Pomieszczenie ozdobione w ten sposób nabiera cech stylu zwanego glamour. Wprowadza się go nie tylko do salonów i sypialni. Błyszczą się także łazienki i kuchnie. Styl glamour pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i stylizowanych pomieszczeń.

 • Jak oni mieszkają

  Jak oni mieszkają

  Oni, czyli projektanci wnętrz. Oto mieszkanie Iwony, która przetestowała w nim swoje ulubione rozwiązania i - czasem dość odważne - pomysły.

 • Mini projekt

  Mini projekt

  Czy na 30 metrach, gdzie każdy kąt jest na wagę złota, można urządzić mieszkanie wygodne dla gospodarzy i ich zwierząt? Można. W każdym razie kobieta to potrafi!

 • Mieszkanie pełne obrazów

  Mieszkanie pełne obrazów

  To do nich gospodyni dobrała najpierw kanapę o amarantowej tapicerce, a potem narzutę w barwne wzory i meble w spokojnych brązowych odcieniach.

 • Psychotest: kolorowe pokoje

  Psychotest: kolorowe pokoje

  Wybierzcie kolor, który odpowiada waszej osobowości, a potem... Potem zobaczcie jak wspaniale wyglądają mieszkania utrzymane w tej tonacji.

 • Sztuka mieszkania ze sztuką

  Sztuka mieszkania ze sztuką

  Wyrafinowana sztuka awangardowa i meble światowych projektantów. A tuż za ścianą ludowe rzeźby z drewna i malarstwo naiwne.

 • Pomysłowe aranżacje

  Pomysłowe aranżacje

  Pomysł goni pomysł. Prawdziwa mieszanka wybuchowa. Trudno wprost uwierzyć, że jeszcze niedawno to wnętrze ziało pustką.

 • Jasna aranżacja

  Jasna aranżacja

  Wnętrza są przestronne i pełne światła. To zasługa słońca wpadającego przez duże okna i wszechobecnej tu bieli.

 • Ekonomiczny wystrój mieszkania

  Ekonomiczny wystrój mieszkania

  Niełatwo urządzić małe mieszkanie w bloku. Często jest za ciasno, za nisko, niewygodnie. Ale są na to sposoby.

 • Mieszkanie w starej kamienicy

  Mieszkanie w starej kamienicy

  Stara, stuletnia kamienica, a w niej jednoosobowy apartament. Zaprojektowany i urządzony z wszelkimi współczesnymi wygodami, ale też z pełnym szacunkiem dla przeszłości.

 • Dom w wersji mini

  Dom w wersji mini

  Domek jest niewielki - ma powierzchnię mieszkania średniej wielkości . Powstał właściwie z... braku środków oraz dzięki kilku prostym, ale dobrym pomysłom.

 • Mieszkanie singla

  Mieszkanie singla

  Wszedłem, poczułem to nieuchwytne ?coś? i zostałem - opowiada gospodarz o poszukiwaniach mieszkania.

 • Kremowe mieszkanie

  Kremowe mieszkanie

  W całym mieszkaniu jasne barwy konsekwentnie przeplata się z ciemnymi. Wnętrze jest jak kawa z dodatkiem wanilii czy też - wziąwszy pod uwagę proporcje - wanilia z domieszką kawy.

 • Mieszkanie z dala od centrum

  Mieszkanie z dala od centrum

  To wnętrze w stu procentach autorskie. Od początku do końca zaprojektowane zgodnie z potrzebami Doroty i Cezarego.I co najważniejsze - usytuowane na peryferiach wielkiego miasta, wśród zieleni.

 • Dom na uboczu

  Dom na uboczu

  Uroda miejsca jest tak zniewalająca, że aż trudno uwierzyć w bliskość dużego przemysłowego miasta.

 • Pierwsze własne mieszkanie

  Pierwsze własne mieszkanie

  Pięćdziesięciometrowe mieszkanie okazało się w sam raz dla trzyosobowej rodziny. Żyje się w nim spokojnie i komfortowo.

 • Aranżacja sentymentalna

  Aranżacja sentymentalna

  W tym mieszkaniu czas jakby cofnął się o ponad sto lat. Chociaż zostało urządzone współcześnie, stylem przypomina mieszczański krakowski salon z XIX wieku.

 • Przepis na mieszkanie

  Przepis na mieszkanie

  Proste formy mebli, jasne kolory z ciemnymi akcentami i precyzyjnie zaprojektowane oświetlenie. A do tego szkło, stal i drewno. Oto najkrótszy przepis na nowoczesne wnętrze.

 • Mieszkanie nowoczesne, a jednak przytulne

  Mieszkanie nowoczesne, a jednak przytulne

  Krakowska atmosfera - na tym właścicielce zależało najbardziej. A przy tym żadnych staroci, same nowoczesne rozwiązania.

 • Kontrolowany wystrój minimalistyczny

  Kontrolowany wystrój minimalistyczny

  Z kolorów - tylko biele, szarości i beże. Ze sprzętów - tylko te najbardziej niezbędne. Ozdoby proste, starannie dobrane.

 • Wnętrza stylowe i w kolorze

  Wnętrza stylowe i w kolorze

  Styl - nowoczesny, kolory - żywe i intensywne. Po przekroczeniu progu tego domu robi się cieplej na duszy bez względu na porę roku.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.