Projekty i prezentacje

  • Co aktualnie buduje się w stolicy? [PRZEGLĄD]

    Co aktualnie buduje się w stolicy? [PRZEGLĄD]

    Najwyższy drapacz chmur w całej Unii Europejskiej, biznesowe "city" na Woli i nowe szaty dobrze znanych budynków. Budowlany boom w Warszawie trwa w najlepsze. Sprawdźcie nasz przegląd najciekawszych inwestycji, które powstają w stolicy.

  • Najbardziej kiczowate budynki na świecie [PRZEGLĄD]

    Najbardziej kiczowate budynki na świecie [PRZEGLĄD]

    Chociaż mogłoby się wydawać, że najbardziej satysfakcjonujące przykłady architektonicznej brzydoty można znaleźć w Polsce, w innych państwach świata także roi się od makabrył. Obejrzyjcie przegląd 10 najbardziej kiczowatych budynków na świecie, które często zdążyły się zestarzeć zanim jeszcze zostały ukończone.

  • Dzieje architektów w PRL-u. Od socrealizmu do wielkiej płyty

    Dzieje architektów w PRL-u. Od socrealizmu do wielkiej płyty

    Architekci uzbrojeni w ostre ołówki i długie linijki nie mieli łatwo za czasów PRL-u. Ponieważ praktycznie jedynym inwestorem było państwo, projektanci musieli mierzyć się z narzuconymi stylami i słabej jakości materiałami.

  • W jakim kierunku podąża polska architektura? - wywiad z dr hab. inż. arch. Janem Słykiem, Dziekanem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

    W jakim kierunku podąża polska architektura? - wywiad z dr hab. inż. arch. Janem Słykiem, Dziekanem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

    Architektura jest dziedziną, obok której nie da się przejść obojętnie. W Polsce mamy coraz więcej przykładów budowli, które napawają nas dumą. Jak wygląda proces kształcenia przyszłych architektów i co będą tworzyć przyszłe pokolenia projektantów? Zapytaliśmy o to dr hab. inż. arch. Jana Słyka, Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

  • Zaha Hadid: co zawdzięcza jej świat architektury?

    Zaha Hadid: co zawdzięcza jej świat architektury?

    Zaha Hadid była niewątpliwie wybitną projektantką, której bezkompromisowy, futurystyczny styl zdążył już na zawsze zapisać się w historii architektury. Budynki tworzone przez brytyjsko-iracką architektkę szokują i prowokują publiczne dyskusje do dziś. Z okazji trzeciej rocznicy śmierci Zahy Hadid, która przypada na 31 marca przypominamy pięć realizacji jej autorstwa, które albo się kocha, albo nienawidzi.

  • Najbardziej kontrowersyjne budynki w Polsce [PRZEGLĄD]

    Najbardziej kontrowersyjne budynki w Polsce [PRZEGLĄD]

    Jeżeli ktoś zapytałby przypadkowego przechodnia o najbardziej kontrowersyjny budynek w kraju, wielu z nich bez wahania wskazałoby Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Spory i dyskusje toczą się jednak nie tylko wokół "prezentu Stalina". Zobaczcie pięć budynków, które od lat wzbudzają kontrowersje przez kicz, rozmach i niezgodność z pierwotnymi projektami.

  • Wnętrza: najważniejsza jest książka

    Wnętrza: najważniejsza jest książka

    W komentarzach pod jednym z naszych artykułów molksiazkowy napisał: ?wszystko ładnie, ale zawsze pokazujecie duże wnętrza z małą ilością książek. Ja żyję na 48 metrach kwadratowych i mam 5 tys. książek. Wymyślcie coś dla mnie, bo dla kilkunastu woluminów to naprawdę nie jest sztuka, żeby to zaaranżować.? To prawda, że znalezienie miejsca dla takiej dużej ilości książek nie może być proste. Niektórym ta sztuka jednak się udała. Prezentujemy kilka mieszkań, których właściciele uciekli się do pewnych sztuczek, aby znaleźć miejsce dla swoich ukochanych tomów.

  • Prezentacje: kobiecy świat

    Prezentacje: kobiecy świat

    Niedawno prezentowaliśmy mieszkania panów, dziś pokażemy jak mieszkają kobiety. Wydawać się by mogło, że kobiece to romantyczne, pastelowe wnętrze pełne dekoracyjnych drobiazgów, a tymczasem...

  • Prezentacje mieszkań: męskie wnętrze

    Prezentacje mieszkań: męskie wnętrze

    Nie ma wątpliwości, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie, nie tylko fizycznie. Nasze odmienne podejście do życia ma swoje odzwierciedlenie w różnych jego dziedzinach. Czy tak samo jest z urządzaniem wnętrz? Przyjrzyjmy się prawdziwie męskim wnętrzom i zastanówmy się co je takimi czyni.

  • Mieszkanie w pełnym blasku

    Mieszkanie w pełnym blasku

    Mieszkanie. Połyskliwe tkaniny, meble, podłogi i ściany zmieniają nawet prosto urządzone wnętrze w bardziej eleganckie, szykowne, wysmakowane. Pomieszczenie ozdobione w ten sposób nabiera cech stylu zwanego glamour. Wprowadza się go nie tylko do salonów i sypialni. Błyszczą się także łazienki i kuchnie. Styl glamour pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i stylizowanych pomieszczeń.

  • Jak oni mieszkają

    Jak oni mieszkają

    Oni, czyli projektanci wnętrz. Oto mieszkanie Iwony, która przetestowała w nim swoje ulubione rozwiązania i - czasem dość odważne - pomysły.

  • Mini projekt

    Mini projekt

    Czy na 30 metrach, gdzie każdy kąt jest na wagę złota, można urządzić mieszkanie wygodne dla gospodarzy i ich zwierząt? Można. W każdym razie kobieta to potrafi!

  • Mieszkanie pełne obrazów

    Mieszkanie pełne obrazów

    To do nich gospodyni dobrała najpierw kanapę o amarantowej tapicerce, a potem narzutę w barwne wzory i meble w spokojnych brązowych odcieniach.

  • Psychotest: kolorowe pokoje

    Psychotest: kolorowe pokoje

    Wybierzcie kolor, który odpowiada waszej osobowości, a potem... Potem zobaczcie jak wspaniale wyglądają mieszkania utrzymane w tej tonacji.

  • Sztuka mieszkania ze sztuką

    Sztuka mieszkania ze sztuką

    Wyrafinowana sztuka awangardowa i meble światowych projektantów. A tuż za ścianą ludowe rzeźby z drewna i malarstwo naiwne.

  • Pomysłowe aranżacje

    Pomysłowe aranżacje

    Pomysł goni pomysł. Prawdziwa mieszanka wybuchowa. Trudno wprost uwierzyć, że jeszcze niedawno to wnętrze ziało pustką.

  • Jasna aranżacja

    Jasna aranżacja

    Wnętrza są przestronne i pełne światła. To zasługa słońca wpadającego przez duże okna i wszechobecnej tu bieli.

  • Ekonomiczny wystrój mieszkania

    Ekonomiczny wystrój mieszkania

    Niełatwo urządzić małe mieszkanie w bloku. Często jest za ciasno, za nisko, niewygodnie. Ale są na to sposoby.

  • Mieszkanie w starej kamienicy

    Mieszkanie w starej kamienicy

    Stara, stuletnia kamienica, a w niej jednoosobowy apartament. Zaprojektowany i urządzony z wszelkimi współczesnymi wygodami, ale też z pełnym szacunkiem dla przeszłości.

  • Dom w wersji mini

    Dom w wersji mini

    Domek jest niewielki - ma powierzchnię mieszkania średniej wielkości . Powstał właściwie z... braku środków oraz dzięki kilku prostym, ale dobrym pomysłom.

  • Mieszkanie singla

    Mieszkanie singla

    Wszedłem, poczułem to nieuchwytne ?coś? i zostałem - opowiada gospodarz o poszukiwaniach mieszkania.

  • Kremowe mieszkanie

    Kremowe mieszkanie

    W całym mieszkaniu jasne barwy konsekwentnie przeplata się z ciemnymi. Wnętrze jest jak kawa z dodatkiem wanilii czy też - wziąwszy pod uwagę proporcje - wanilia z domieszką kawy.

  • Mieszkanie z dala od centrum

    Mieszkanie z dala od centrum

    To wnętrze w stu procentach autorskie. Od początku do końca zaprojektowane zgodnie z potrzebami Doroty i Cezarego.I co najważniejsze - usytuowane na peryferiach wielkiego miasta, wśród zieleni.

  • Dom na uboczu

    Dom na uboczu

    Uroda miejsca jest tak zniewalająca, że aż trudno uwierzyć w bliskość dużego przemysłowego miasta.

  • Pierwsze własne mieszkanie

    Pierwsze własne mieszkanie

    Pięćdziesięciometrowe mieszkanie okazało się w sam raz dla trzyosobowej rodziny. Żyje się w nim spokojnie i komfortowo.

  • Aranżacja sentymentalna

    Aranżacja sentymentalna

    W tym mieszkaniu czas jakby cofnął się o ponad sto lat. Chociaż zostało urządzone współcześnie, stylem przypomina mieszczański krakowski salon z XIX wieku.

  • Przepis na mieszkanie

    Przepis na mieszkanie

    Proste formy mebli, jasne kolory z ciemnymi akcentami i precyzyjnie zaprojektowane oświetlenie. A do tego szkło, stal i drewno. Oto najkrótszy przepis na nowoczesne wnętrze.

  • Mieszkanie nowoczesne, a jednak przytulne

    Mieszkanie nowoczesne, a jednak przytulne

    Krakowska atmosfera - na tym właścicielce zależało najbardziej. A przy tym żadnych staroci, same nowoczesne rozwiązania.

  • Kontrolowany wystrój minimalistyczny

    Kontrolowany wystrój minimalistyczny

    Z kolorów - tylko biele, szarości i beże. Ze sprzętów - tylko te najbardziej niezbędne. Ozdoby proste, starannie dobrane.

  • Wnętrza stylowe i w kolorze

    Wnętrza stylowe i w kolorze

    Styl - nowoczesny, kolory - żywe i intensywne. Po przekroczeniu progu tego domu robi się cieplej na duszy bez względu na porę roku.