Kuchnia

 • Wnętrza: kącik śniadaniowy w kuchni

  Wnętrza: kącik śniadaniowy w kuchni

  Wbrew nazwie można w nim usiąść nie tylko do śniadania. Nawet jeśli w mieszkaniu jest duży stół, w kuchni przyda się niewielki choćby mebelek - stolik lub blat.

 • Aranżacje wnętrz: blat do zadań specjalnych

  Aranżacje wnętrz: blat do zadań specjalnych

  W małych kuchniach często nie ma miejsca na długi blat roboczy. A i w tych większych zdarza się, że nie jest on efektywnie wykorzystywany. Pokazujemy kilka ciekawych aranżacji, w których blat gra główną rolę.

 • Kuchnie: frontem do koloru

  Kuchnie: frontem do koloru

  Mocny róż, soczysta zieleń, dostojna czerń - dziś fronty szafek kuchennych mogą mieć dowolny kolor. Producenci oferują też różne sposoby wykończenia powierzchni, np. połysk albo mat. Co kto woli. Oto kuchnie z kolorową zabudową.

 • Metamorfozy: nowoczesne kuchnie

  Metamorfozy: nowoczesne kuchnie

  Niewiele potrzeba żeby z kuchni, która nam się opatrzyła albo jest już niemodna, stworzyć nowoczesne wnętrze.

 • Jaki stół wybrać do kuchni

  Jaki stół wybrać do kuchni

  Czasem widać go na pierwszy rzut oka, czasami skromnie przytula się do ściany. W każdym razie bez stołu nie ma prawdziwej kuchni.

 • Kuchnie znanych i lubianych. Zobacz, gdzie gotują

  Kuchnie znanych i lubianych. Zobacz, gdzie gotują

  Jaki styl preferują? Jakie wybierają szafki? Jakie lubią kolory? Oto, jak urządziły swoje kuchnie osoby znane nie tylko z telewizyjnych ekranów.

 • Weź udział w sondażu: moja wymarzona jadalnia

  Weź udział w sondażu: moja wymarzona jadalnia

  No właśnie - w osobnym pomieszczeniu, czy niekoniecznie? Ze sporym stołem, czy też może wystarczy stolik w kuchni? Zagłosuj!

 • Weź udział w sondażu: jaka kuchnia jest dla rodziny najwygodniejsza?

  Weź udział w sondażu: jaka kuchnia jest dla rodziny najwygodniejsza?

  Otwarta na salon? Tradycyjna zamknięta? Częściowo przesłonięta, na przykład wyspą? Który wariant wybierasz?

 • Idealna kuchnia krok po kroku

  Idealna kuchnia krok po kroku

  Kuchnia to serce domu. Jak sprawić, aby była funkcjonalna i zamiast utrudniać, ułatwiała nam gotowanie?

 • Fronty mebli kuchennych

  Fronty mebli kuchennych

  Pierwszą rzeczą na którą zwracamy uwagę przy wyborze mebli kuchennych jest wygląd frontów i blatów. Warto wiedzieć z czego wykonywane są fronty, jaki mamy wybór i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie mebli.

 • Czarne meble kuchenne

  Czarne meble kuchenne

  Na czarne meble kuchenne zdecydują się tylko najodważniejsi.

 • Gałki i uchwyty mebli kuchennych

  Gałki i uchwyty mebli kuchennych

  Jakie gałki do mebli kuchennych wybrać? Czy są jakieś nowości w tej dziedzinie? Zobacz jakie uchwyty są dostępne na polskim rynku.

 • Mała kuchnia

  Mała kuchnia

  Sprawdzone rozwiązania w małych kuchniach.

 • Kuchnia: co nad blatem?

  Kuchnia: co nad blatem?

  Miejsce nad blatem, ale pod górnymi szafkami zazwyczaj zarezerwowane jest dla płytek ceramicznych. Pokazujemy kilka innych możliwości na zagospodarowanie tego miejsca.

 • Kuchnia: udany kompromis

  Kuchnia: udany kompromis

  Pierwsze własne mieszkanie i do tego częściowo wyposażone - wydawało się, że młodym gospodarzom niczego więcej do szczęścia nie trzeba. A jednak! Kuchnia była urządzona zupełnie nie w ich guście. Na nowe meble nie mieli pieniędzy. Projektantki zaproponowały więc wymianę frontów, co nie kosztowało majątku, a efekt spełnił oczekiwania.

 • Kuchnia z miejscem do jedzenia

  Kuchnia z miejscem do jedzenia

  Jak wygospodarować miejsce do jedzenia w kuchni? Oto pięć, interesujących naszym zdaniem, propozycji.

 • Kuchnia: mała, ale wygodna

  Kuchnia: mała, ale wygodna

  Kuchnia w wersji mini to czasem konieczność wynikająca z małego metrażu mieszkania, a czasem świadomy wybór gospodarzy, którzy nie poświęcają na gotowanie zbyt wiele czasu. W obydwu przypadkach można spróbować ją ukryć albo przynajmniej optycznie wtopić w tło. I oczywiście zadbać o funkcjonalność. Oto nasze pomysły na kuchenne aneksy.

 • Kuchnia: lodówka - jest, a jakby jej nie było

  Kuchnia: lodówka - jest, a jakby jej nie było

  KUCHNIA: Lodówkę o designerskiej formie lub w oryginalnym kolorze warto wyeksponować - będzie jednym z elementów, który uatrakcyjni wystrój kuchni. Co jednak zrobić, gdy działające bez zarzutu urządzenie straciło już reprezentacyjny wygląd? Wtedy można je ukryć lub przynajmniej sprytnie zamaskować.

 • Aranżacje: kolorów moc

  Aranżacje: kolorów moc

  Stonowane beże i biele odrzućmy w kąt. Nie bójmy się korzystać z żywych, soczystych barw podczas urządzania wnętrz. Niech nasze mieszkanie nabierze kolorów!

 • Aranżacje: postaw na ścianę

  Aranżacje: postaw na ścianę

  W związku z tym, że poprzedni temat dotyczący dekoracji ściennych cieszył się dużą popularnością, postanowiliśmy zaprezentować kolejny zestaw ściennych aranżacji.

 • Kuchnia: rozważania wokół stołu

  Kuchnia: rozważania wokół stołu

  Mniejszy, większy lub w nietypowym kształcie, ale stół w kuchni być musi. Czasem trzeba się natrudzić, by znaleźć na niego miejsce. Oto, co wymyślili projektanci pokazanych wnętrz.

 • Kuchnia prawie jak salon...

  Kuchnia prawie jak salon...

  KUCHNIA. Otwarcie kuchni na pokój dzienny wyraźnie wpłynęło na sposób jej aranżacji - projektanci tak dobierają materiały wykończeniowe, kolory i wyposażenie kuchenne, by jak najbardziej upodobnić tę część wnętrza do reszty pomieszczenia.

 • Kuchnia: moda na szkło

  Kuchnia: moda na szkło

  W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć szkła. Wykorzystuje się je już nie tylko jako fronty szafek. Szklane bywają meble w całości, ściany nad blatem roboczym, przegrody wydzielające wnętrza otwarte na salon.

 • Kuchnia niczym salon

  Kuchnia niczym salon

  W kuchniach otwartych na salon designerzy proponują przestrzeń dzienną, w której zaciera się granica między częścią służącą relaksowi a miejscem przeznaczonym do szykowania posiłków.

 • Kuchenne dzieła sztuki

  Kuchenne dzieła sztuki

  Płyta grzewcza, lodówka, okap - dzięki pomysłom designerów nawet takie czysto użytkowe sprzęty zyskują nowoczesną formę. Powstają urządzenia, z których nie tylko chce się korzystać, ale też chce się na nie patrzeć.

 • Podwieszane sufity

  Podwieszane sufity

  Są bardzo ciekawym elementem architektonicznym wnętrz. Pozwalają także poprawić ich funkcjonalność, optycznie kształtują przestrzeń. Sprawdźmy, jaką rolę odgrywają w prezentowanych pomieszczeniach.

 • Domowe schowki. Zobacz, gdzie ich szukać!

  Domowe schowki. Zobacz, gdzie ich szukać!

  Jakie określenia najczęściej kojarzą się nam ze schowkiem? Praktyczny, podręczny, pojemny, przydatny... A efektowny? Przecież może być i taki!

 • Jaka podłoga w kuchni?

  Jaka podłoga w kuchni?

  Choć podłoga to sprawa przyziemna, warto poświęcić jej więcej uwagi i wybrać materiał nie tylko łatwy do utrzymania w czystości, ale też dekoracyjny.

 • Kuchnia na medal

  Kuchnia na medal

  Aby zasłużyć na takie miano, musi być dobrze zaprojektowana i estetycznie urządzona. Oto jakie dokładnie warunki powinna spełniać.

 • Kuchnia w pigułce

  Kuchnia w pigułce

  Ukryte w przedpokojach, wciśnięte w kąt pokoju. Dla właścicieli kawalerek i dla tych, co gotują niewiele. Oto kuchnie w wersji mini.

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego tematy dotyczące aranżacji kuchni są niezwykle istotne. W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć praktycznych rozwiązań, które ułatwią domownikom korzystanie z tego pomieszczenia.

Kuchnia - aranżacje

Aranżacja kuchni to projekt przestrzenny lub metoda zagospodarowania kuchni. Tworząc projekt aranżacji kuchni trzeba wziąć pod uwagę pewne kryteria, takie jak styl życia i liczba domowników, rozmiar pomieszczenia oraz oczekiwania estetyczne. Jednymi z głównych elementów aranżacji kuchni są meble kuchenne oraz sprzęt AGD.

Aranżacje kuchni to temat, który w tym dziale pojawia się bardzo często. Znajdziecie tu ciekawe projekty kuchni i przykładowe kuchenne aranżacje. Nie zabraknie też inspiracji na modne i eleganckie dodatki, takie jak firanki do kuchni i innego rodzaju tekstylia.

Kuchnia nowoczesna

Nowoczesna kuchnia to taka, w której nie brakuje modnych, ale jednocześnie funkcjonalnych elementów, takich jak granitowy zlewozmywak, czy oryginalne uchwyty do mebli.

Kuchnia - niezbędne sprzęty

W każdej kuchni, zarówno w kuchni ze sklepu IKEA, jak i w kuchni na wymiar, potrzebne są odpowiednie sprzęty, bez których nie można mówić o funkcjonalnej kuchni. Jednym z bardziej przydatnych sprzętów jest chociażby kuchenka elektryczna. W tym dziale możecie znaleźć różne informacje dotyczące sprzętów kuchennych, w tym propozycje związane z umiejscowieniem ich w kuchennych aranżacjach.

Kuchnia - projekty kuchni

W dziale Kuchnia znajdziecie także porady dotyczące projektów kuchni. Dzięki nim dowiecie się jak zaprojektować nowoczesną kuchnię, która będzie nie tylko ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Dzięki zdjęciom przedstawiającym przykładowe aranżacje kuchenne, można odnaleźć inspiracje i wykorzystać je w projekcie swojej kuchni.

Dział Kuchnia jest miejscem, w którym możesz zapoznać się z projektami kuchni prezentującymi różne style, od kuchni nowoczesnej po kuchnię w stylu prowansalskim. Znajdziesz tu wiele inspiracji i porad, dzięki którym stworzysz własny projekt aranżacji kuchni w wybranym przez siebie stylu.

Kuchnia - firanki i inne dodatki

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nie może zabraknąć takich elementów, jak tekstylia. W związku z tym, znajdziesz tu porady dotyczące dobierania firanek do kuchni oraz propozycje związane z doborem pozostałych tekstyliów i elementów dekoracyjnych, idealnych do każdej kuchni.

Aranżacje kuchni, które proponujemy są zawsze zaprojektowane w sposób przemyślany i godny powtórzenia. Dotyczy to także dodatków, nawet tak pozornie nieistotnych jak uchwyty do mebli kuchennych. Tworząc projekt kuchni trzeba pamiętać, aby połączyć w nim funkcjonalność z estetyką i nasze propozycje zawsze wpisują się w tę zasadę.

Zobacz także:
Kuchnia