Kuchnia

 • Kuchnia z umiarem

  Kuchnia z umiarem

  Każdy stylista marzy, by wnętrze, które dekoruje, stało się wzorem nowatorskich rozwiązań. Gdy jednak gospodarze są przywiązani do tradycji, nie pozostaje nic innego, jak wprowadzenie zmian dyskretnych, ale za to tworzących klimat.

 • Przepych w prostej kuchni

  Przepych w prostej kuchni

  W mieszkaniu w nowym apartamentowcu zastosowano same nowoczesne rozwiązania architektoniczne - jest tu duża wspólna przestrzeń i mnóstwo światła wpadającego przez okna sięgające od podłogi do sufitu.

 • Meble po przejściach, lecz z przyszłością

  Meble po przejściach, lecz z przyszłością

  Umiejętne połączenie mebli z minionych lat z nowoczesnymi to nie tylko sposób na oryginalność we wnętrzu, ale i nierzadko na obniżenie kosztów jego urządzenia.

 • Mniej symetrii, więcej wyrazu

  Mniej symetrii, więcej wyrazu

  Tendencją, którą wyraźnie widać w projektowanych obecnie kuchniach, jest odejście od dominującej do niedawna symetrii. Jednakowe szafki ustawione w równych ciągach coraz częściej zastępuje się urozmaiconą zabudową.

 • Kuchnia nastawiona pokojowo

  Kuchnia nastawiona pokojowo

  W zamyśle projektanta i właścicielki mieszkania kuchnia - zajmująca wnękę w pokoju dziennym dobrze widoczną z każdego miejsca - w niewielkim stopniu miała przypominać tradycyjną kuchnię.

 • Projekt: Laboratorium smaków

  Projekt: Laboratorium smaków

  Niemal wzorcowy przykład kuchennej nowoczesności i funkcjonalności. Tak zaprojektowane wnętrze nie bez powodu przypomina nieco laboratorium - nie jest bowiem pomyślane jako przytulne centrum życia rodzinnego i towarzyskiego, ale jako miejsce pracy.

 • Kuchnia otwarta i błękitna

  Kuchnia otwarta i błękitna

  W tej kuchni nowoczesność przejawia się w prostocie form oraz zimnej kolorystyce. Wszechobecny jest tutaj błękit - taką barwę mają meble, blaty, podłoga.

 • Lekka aranżacja

  Lekka aranżacja

  Wśród wielu cech nowoczesnych kuchni jedną z bardziej charakterystycznych jest niska zabudowa. Zrezygnowanie z górnych szafek przynosi dobry efekt zwłaszcza w kuchniach otwartych na pokój dzienny, bo łatwiej o stylistyczne dopasowanie obydwu części wnętrza.

 • Kuchnie otwarte

  Kuchnie otwarte

  Proste półki zastawione ceramicznymi naczyniami, szkłem czy słoiczkami z domowymi specjałami - to propozycja dla tych, którzy cenią otwartość. Taka kuchnia jest wyzwaniem i polem do popisu dla domowych dekoratorów.

 • Zbyt dużo okien lub drzwi

  Zbyt dużo okien lub drzwi

  Jeśli w naszej kuchni jest kilka większych lub mniejszych okien albo np. dwoje drzwi, możemy śmiało nazwać ją fachowo - wielootworową. Niestety, takie pomieszczenie bardzo często bywa nieustawne i trudne do zagospodarowania, ponieważ brakuje w nim albo miejsca na szafki wiszące, albo odpowiedniej przestrzeni na jeden długi ciąg roboczy.

 • Kuchnia długa i wąska

  Kuchnia długa i wąska

  Kuchnia powinna mieć co najmniej 180 cm szerokości. Norma ta wynika z wymiarów standardowych szafek stojących (60 cm głębokości) oraz z konieczności pozostawienia wolnego miejsca - minimum 120 cm - na swobodne poruszanie się i na wygodne korzystanie z szafek i urządzeń kuchennych.

 • Niewielka kuchnia

  Niewielka kuchnia

  Umieszczenie na małej powierzchni kilku urządzeń kuchennych i szafek oraz wygospodarowanie miejsca do pracy to nie lada wyzwanie. Aby mu sprostać, trzeba wszystko dobrze przemyśleć. Jeśli np. brakuje miejsca na blat roboczy, można zaplanować zlew jednokomorowy zamiast dwukomorowego albo zrezygnować z odcinków blatów przy lodówce czy kuchence na korzyść jednego dłuższego.

 • Kuchnia bez okien

  Kuchnia bez okien

  Brak okna nie jest przeszkodą, by funkcjonalnie urządzić kuchnię. Przysparza natomiast kłopotów z właściwą wentylacją. Jeśli para wodna powstająca podczas gotowania nie jest odprowadzana przez okno, skrapla się na ścianach.

 • Sześć pomysłów na jadalnię

  Sześć pomysłów na jadalnię

  Dla wielu z nas miejsce, w którym jada się wspólne rodzinne posiłki, jest prawdziwym sercem domu. Z sercem je więc urządźmy.

 • Kuchnia z wyspą

  Kuchnia z wyspą

  Jest niczym niewielki kawałek lądu otoczony zewsząd wodą. I jak do prawdziwej wyspy można do niej dotrzeć z każdej strony.

 • Przepis na idealną kuchnię

  Przepis na idealną kuchnię

  Nowoczesna, a zarazem przytulna. Estetyczna i jednocześnie wygodna. Czy aby da się to pogodzić?

 • 5 kuchennych inspiracji

  5 kuchennych inspiracji

  Planujesz remont kuchni? A może chcesz tylko odmienić opatrzone już wnętrze? Oto garść inspiracji specjalnie dla ciebie.

 • Aranżacje z poza schematu

  Aranżacje z poza schematu

  Bywają kuchnie, w których nie da się zastosować żadnego z ?klasycznych? układów. Należą do nich wnętrza o bardzo nietypowym kształcie (na przykład wielokątne), a także takie, w których znajduje się kilka okien lub na przykład dwa albo i trzy wejścia, w dodatku usytuowane na różnych ścianach.

 • Duża kuchnia, dużo miejsca

  Duża kuchnia, dużo miejsca

  W tym układzie dwa kuchenne ciągi robocze usytuowane wzdłuż przeciwległych ścian są połączone trzecim, poprzecznym. Blat łączący zabudowę znajduje się zwykle pod oknem i tam często instaluje się zlewozmywak, gdyż do zmywania naczyń bardzo przydaje się światło dzienne.

 • Kuchnia w dwóch osobnych ciągach

  Kuchnia w dwóch osobnych ciągach

  Zabudowa wzdłuż dwóch przeciwległych ścian, czyli w dwóch osobnych ciągach, to dobre rozwiązanie w kuchni krótkiej i w miarę szerokiej.

 • Cała kuchnia w jednym ciągu

  Cała kuchnia w jednym ciągu

  Układ jednociągowy w kuchni to dość wygodne rozwiązanie. Ściana musi być jednak na tyle długa, by zmieściły się przy niej wszystkie niezbędne meble i urządzenia.

 • Projekt: Narożny blat

  Projekt: Narożny blat

  Nawet w małej kuchni często znajdzie się skrawek ściany, przy której da się zamontować blat - np. półokrągły lub w kształcie wycinka koła.

 • Projekt kuchni z wysuwanym stołem

  Projekt kuchni z wysuwanym stołem

  Bywają kuchnie tak niewielkie, że wstawienie do nich nawet najmniejszego stołu okazuje się niemożliwe. W takim przypadku dobrym wyjściem jest zainstalowanie blatu wysuwanego z szafki jak szuflada.

 • Projekt: kuchnia ze stalową wyspą

  Projekt: kuchnia ze stalową wyspą

  W kuchni z tzw. wyspą na środku, w której jest zainstalowana indukcyjna płyta grzejna, właściwie nie ma miejsca na stół. Chyba że blat wyspy zostanie tak zaprojektowany, by dało się przy nim w miarę wygodnie usiąść, zjeść śniadanie, a nawet i obiad.

 • Wystrój kuchni w stylu rustykalnym

  Wystrój kuchni w stylu rustykalnym

  Okrągły stół ustawiony w kuchni to najprawdziwsze serce domu. Miejsce, gdzie wszyscy domownicy mogą się zebrać, porozmawiać i spokojnie zjeść posiłek.

 • Jadalnia przy kuchni

  Jadalnia przy kuchni

  Mimo że jadalnia znajduje się w tym samym pomieszczeniu co kuchnia, została od niej wyraźnie oddzielona niewysoką przegrodą - meblem, który jednocześnie może pełnić funkcję szafek, blatu roboczego i barku.

 • Między kuchnią a salonem

  Między kuchnią a salonem

  W kuchni połączonej z salonem umowną granicę między tymi dwoma pomieszczeniami można wytyczyć długim prostokątnym stołem, na przykład ustawionym równolegle do zabudowy kuchennej.

 • Kuchenne rewolucje

  Kuchenne rewolucje

  Kuchnia powinna być przede wszystkim schludna i praktyczna. A dla tych, którzy uważają, że powinna też wyglądać efektownie, przygotowaliśmy tę galerię. Te kuchnie robią wrażenie.

 • Kuchnia: Karim Rashid odkrywa origami

  Kuchnia: Karim Rashid odkrywa origami

  Japońska sztuka składania papieru zainspirowała światowej sławy designera Karima Rashida do stworzenia wyspy kuchennej. Jest wykonana w całości z DuPont Corian przez egipskiego producenta Amr Helmy Designs, firmę specjalizującą się w innowacyjnych projektach wykorzystujących powierzchniowy materiał DuPont Corian.

 • Zielone i brązowe kuchnie

  Zielone i brązowe kuchnie

  Kuchnia w kolorze ziemi? Z pewnością znajdą się osoby, którym ta kolorystyka będzie odpowiadała. Zieleń to kolor kojarzący się z życiem, przyrodą i wiosną. Z kolei brązowa kuchnia z naturalnego forniru zawsze będzie wyglądała dobrze.

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego tematy dotyczące aranżacji kuchni są niezwykle istotne. W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć praktycznych rozwiązań, które ułatwią domownikom korzystanie z tego pomieszczenia.

Kuchnia - aranżacje

Aranżacja kuchni to projekt przestrzenny lub metoda zagospodarowania kuchni. Tworząc projekt aranżacji kuchni trzeba wziąć pod uwagę pewne kryteria, takie jak styl życia i liczba domowników, rozmiar pomieszczenia oraz oczekiwania estetyczne. Jednymi z głównych elementów aranżacji kuchni są meble kuchenne oraz sprzęt AGD.

Aranżacje kuchni to temat, który w tym dziale pojawia się bardzo często. Znajdziecie tu ciekawe projekty kuchni i przykładowe kuchenne aranżacje. Nie zabraknie też inspiracji na modne i eleganckie dodatki, takie jak firanki do kuchni i innego rodzaju tekstylia.

Kuchnia nowoczesna

Nowoczesna kuchnia to taka, w której nie brakuje modnych, ale jednocześnie funkcjonalnych elementów, takich jak granitowy zlewozmywak, czy oryginalne uchwyty do mebli.

Kuchnia - niezbędne sprzęty

W każdej kuchni, zarówno w kuchni ze sklepu IKEA, jak i w kuchni na wymiar, potrzebne są odpowiednie sprzęty, bez których nie można mówić o funkcjonalnej kuchni. Jednym z bardziej przydatnych sprzętów jest chociażby kuchenka elektryczna. W tym dziale możecie znaleźć różne informacje dotyczące sprzętów kuchennych, w tym propozycje związane z umiejscowieniem ich w kuchennych aranżacjach.

Kuchnia - projekty kuchni

W dziale Kuchnia znajdziecie także porady dotyczące projektów kuchni. Dzięki nim dowiecie się jak zaprojektować nowoczesną kuchnię, która będzie nie tylko ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Dzięki zdjęciom przedstawiającym przykładowe aranżacje kuchenne, można odnaleźć inspiracje i wykorzystać je w projekcie swojej kuchni.

Dział Kuchnia jest miejscem, w którym możesz zapoznać się z projektami kuchni prezentującymi różne style, od kuchni nowoczesnej po kuchnię w stylu prowansalskim. Znajdziesz tu wiele inspiracji i porad, dzięki którym stworzysz własny projekt aranżacji kuchni w wybranym przez siebie stylu.

Kuchnia - firanki i inne dodatki

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nie może zabraknąć takich elementów, jak tekstylia. W związku z tym, znajdziesz tu porady dotyczące dobierania firanek do kuchni oraz propozycje związane z doborem pozostałych tekstyliów i elementów dekoracyjnych, idealnych do każdej kuchni.

Aranżacje kuchni, które proponujemy są zawsze zaprojektowane w sposób przemyślany i godny powtórzenia. Dotyczy to także dodatków, nawet tak pozornie nieistotnych jak uchwyty do mebli kuchennych. Tworząc projekt kuchni trzeba pamiętać, aby połączyć w nim funkcjonalność z estetyką i nasze propozycje zawsze wpisują się w tę zasadę.

Zobacz także:
Kuchnia