Kuchnia

 • Jak wybrać najlepszy zlewozmywak? Radzimy!

  Jak wybrać najlepszy zlewozmywak? Radzimy!

  Ogromny wybór zlewozmywaków może wprowadzić nas w stan dezorientacji. Co więc wybrać i czym się kierować przy zakupie?

 • Blat w kuchni: konglomerat czy kamień?

  Blat w kuchni: konglomerat czy kamień?

  Pomiędzy producentami blatów z konglomeratu i z kamienia trwa dyskusja nad wyższością oferowanych przez siebie produktów. Przyjrzyjmy się argumentom jednych i drugich.

 • Podłoga w kuchni. Jaką wybrać?

  Podłoga w kuchni. Jaką wybrać?

  O wyborze podłogi w kuchni powinna decydować nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność.

 • Ławki zamiast krzeseł kuchennych?

  Ławki zamiast krzeseł kuchennych?

  Lubisz nietypowe rozwiązania? Zobacz czym zastąpić krzesła w kuchni

 • Biel na wysoki połysk. Meble kuchenne

  Biel na wysoki połysk. Meble kuchenne

  Gdzie się sprawdzą meble na wysoki połysk? Zobacz galerię. Zainspiruj się!

 • Okno nad zlewem kuchennym

  Okno nad zlewem kuchennym

  Zlew kuchenny zlokalizowany pod oknem częściej spotykamy w zagranicznych realizacjach. W Polsce to rozwiązanie jest stosowane od niedawna. Ma ono swoje plusy i minusy.

 • Blaty kuchenne i łazienkowe. Jakie wybrać?

  Blaty kuchenne i łazienkowe. Jakie wybrać?

  Co warto wiedzieć o blatach? Które są najtańsze a które najdroższe? Jakie mają wady a jakie zalety?

 • Płyta indukcyjna : plusy i minusy

  Płyta indukcyjna : plusy i minusy

  Do niedawna płyty indukcyjne były szalenie drogie. Obecnie można je zakupić w bardziej przystępnej cenie. Ale czy to się opłaca. Jakie są zalety i wady płyt

 • Jak urządzić kuchnię idealną

  Jak urządzić kuchnię idealną

  Ewa, bohaterka naszego cyklu Akademia Domowego Wnętrza, założyła rodzinę. Jak większość młodych ludzi po ślubie planuje wraz z mężem, jak urządzić mieszkanie. W tym odcinku podpowiadamy jej, jakimi zasadami powinni się kierować podczas aranżacji kuchni, tak by wnętrze było wygodne i oczywiście ładne. Żeby takie warunki zostały spełnione, trzeba przede wszystkim zaplanować kształt kuchennej zabudowy, zastosować rozwiązania ułatwiające korzystanie z szafek i urządzeń oraz znaleźć miejsce na kącik jadalny ze stołem lub przynajmniej jego namiastką, np. składanym blatem. W następ-nym odcinku młodzi małżonkowie będą urządzać balkon, który zapewni im letni relaks wśród zieleni. partnerem akcji jest Ikea.

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego tematy dotyczące aranżacji kuchni są niezwykle istotne. W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć praktycznych rozwiązań, które ułatwią domownikom korzystanie z tego pomieszczenia.

Kuchnia - aranżacje

Aranżacja kuchni to projekt przestrzenny lub metoda zagospodarowania kuchni. Tworząc projekt aranżacji kuchni trzeba wziąć pod uwagę pewne kryteria, takie jak styl życia i liczba domowników, rozmiar pomieszczenia oraz oczekiwania estetyczne. Jednymi z głównych elementów aranżacji kuchni są meble kuchenne oraz sprzęt AGD.

Aranżacje kuchni to temat, który w tym dziale pojawia się bardzo często. Znajdziecie tu ciekawe projekty kuchni i przykładowe kuchenne aranżacje. Nie zabraknie też inspiracji na modne i eleganckie dodatki, takie jak firanki do kuchni i innego rodzaju tekstylia.

Kuchnia nowoczesna

Nowoczesna kuchnia to taka, w której nie brakuje modnych, ale jednocześnie funkcjonalnych elementów, takich jak granitowy zlewozmywak, czy oryginalne uchwyty do mebli.

Kuchnia - niezbędne sprzęty

W każdej kuchni, zarówno w kuchni ze sklepu IKEA, jak i w kuchni na wymiar, potrzebne są odpowiednie sprzęty, bez których nie można mówić o funkcjonalnej kuchni. Jednym z bardziej przydatnych sprzętów jest chociażby kuchenka elektryczna. W tym dziale możecie znaleźć różne informacje dotyczące sprzętów kuchennych, w tym propozycje związane z umiejscowieniem ich w kuchennych aranżacjach.

Kuchnia - projekty kuchni

W dziale Kuchnia znajdziecie także porady dotyczące projektów kuchni. Dzięki nim dowiecie się jak zaprojektować nowoczesną kuchnię, która będzie nie tylko ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Dzięki zdjęciom przedstawiającym przykładowe aranżacje kuchenne, można odnaleźć inspiracje i wykorzystać je w projekcie swojej kuchni.

Dział Kuchnia jest miejscem, w którym możesz zapoznać się z projektami kuchni prezentującymi różne style, od kuchni nowoczesnej po kuchnię w stylu prowansalskim. Znajdziesz tu wiele inspiracji i porad, dzięki którym stworzysz własny projekt aranżacji kuchni w wybranym przez siebie stylu.

Kuchnia - firanki i inne dodatki

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nie może zabraknąć takich elementów, jak tekstylia. W związku z tym, znajdziesz tu porady dotyczące dobierania firanek do kuchni oraz propozycje związane z doborem pozostałych tekstyliów i elementów dekoracyjnych, idealnych do każdej kuchni.

Aranżacje kuchni, które proponujemy są zawsze zaprojektowane w sposób przemyślany i godny powtórzenia. Dotyczy to także dodatków, nawet tak pozornie nieistotnych jak uchwyty do mebli kuchennych. Tworząc projekt kuchni trzeba pamiętać, aby połączyć w nim funkcjonalność z estetyką i nasze propozycje zawsze wpisują się w tę zasadę.

Zobacz także:
Kuchnia